Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

On 18.7.2018. at 15:45, noskich said:

Sidnej batice. Sidnej.

 

A ne verujem ni ja tebi, for the record.

Upravo mi javili iz agencije da je crklo centralno i da moramo da instaliramo novo.

2000$ batice moram da platim da mi se stanar ne bi smrzavao kao ti.

Spoiler
Spoiler

 

 

 

Link to comment

Bez brige @Moracikus, pomoći će svako koliko može. Skupićemo sigurno bar 37%, a ko zna, možda doguramo i do 45% ;)  

 

@noskich, zar nije Australija najpravednije društvo? Pokvari se Moračikusovom stanaru grejanje i svi zajedno opravimo očas posla!

Link to comment
8 hours ago, Moracikus said:

Upravo mi javili iz agencije da je crklo centralno i da moramo da instaliramo novo.

2000$ batice moram da platim da mi se stanar ne bi smrzavao kao ti.

  Hide contents
  Hide contents

 

 

 

 

Link to comment
9 hours ago, Moracikus said:

Upravo mi javili iz agencije da je crklo centralno i da moramo da instaliramo novo.

2000$ batice moram da platim da mi se stanar ne bi smrzavao kao ti.

  Hide contents
  Hide contents

 

 

 

Daj bre, možeš ti to bolje da izmisljas. Šta 2000 instaliranje centralnog grejanja, pa samo da dođu da ti procene cenu instalacije naplatice ti 200-300 dolara. Samo da se pojave na 15-ak minuta.

Pozdrav za baticu iz Ho Chi Minh-a. Cuga je tu, a vidi mi pogleda, bolje od Sydney harbour. Cijena pica, herbal tea celih 0.7 dolara.

 

IMG_20180719_200427_HHT.jpg

Edited by noskich
Link to comment

Ima tu jos nesto sto se mislim namerno previdja u ovakvim rangiranjima. Covek koji zivi u zemlji gde su mu bilo koje zivotne opcije skucene a sam ljudski zivot prilicno jeftin prilagodjava svoja zivotna ocekivanja tome. Plus, ljudski rod  jer vrlo prilagodljiv te uspesno sebe ubedi da je tu gde jeste super, jer drugu opciju nema. 

 

Sa druge strane, neko ko zivi u razvijenoj zemlji ima gomile opcija te se stalno uporedjuje sa okolinom i stalno primecuje sta mu sve nedostaje, samim tim se oseca nesrecnije.

 

Sad u imigraciji mi ovo jos vise upada u oci. Oni koji dodjose iz najsiromasnijih zemalja su zadovoljni svim sto im se u novoj zemlji pruzi, zahvalni i na teskom poslu koji je minimalno placen jer je to i dalje drasticno bolje od onog sto su imali do tad.

Nasi ljudi npr. su najcesce zajedljivi i sve im smeta jer su ziveli u slicnom a mnogi se secaju i znacajno boljih uslova zivota te se stalno osecaju nedovioljno ispostovano itd.

Link to comment
19 hours ago, noskich said:

Daj bre, možeš ti to bolje da izmisljas. Šta 2000 instaliranje centralnog grejanja, pa samo da dođu da ti procene cenu instalacije naplatice ti 200-300 dolara. Samo da se pojave na 15-ak minuta.

Pozdrav za baticu iz Ho Chi Minh-a. Cuga je tu, a vidi mi pogleda, bolje od Sydney harbour. Cijena pica, herbal tea celih 0.7 dolara.

 

IMG_20180719_200427_HHT.jpg

Kao i obicno lupas gluposti.

Vijetnam je za tebe prava mjera

Link to comment
On 20.7.2018. at 14:40, peralozac said:

Bez brige @Moracikus, pomoći će svako koliko može. Skupićemo sigurno bar 37%, a ko zna, možda doguramo i do 45% ;)  

Ma sve je to tax deductible i ima granciju 5 godina. Povecamo rentu za 10baka nedjeljno i svi srecni

Link to comment
2 hours ago, Moracikus said:

Ma sve je to tax deductible

 

Pa to sam i rekao, samo je ostalo da se izjasniš koji deo računa ćemo platiti svi mi, 37% ili 45%? :) 

Link to comment
On 21.7.2018. at 0:17, Time Crisis said:

 

Broj ubistava po glavi stanovnika, Meksiko top 20, Kolumbija top 15, ali izgleda da neko i sa kućom od 3 miliona evra i dalje sve vidi crno. :)

Prvo prouči kako se računa Happy planet index.

Edited by noskich
Link to comment
On 21.7.2018. at 15:27, Moracikus said:

Ma sve je to tax deductible i ima granciju 5 godina. Povecamo rentu za 10baka nedjeljno i svi srecni

To, to batice. Tako se u plutokratiji radi. Tvoja privatna investicija je subvencionisana novcem iz poreza. Povećavas rentu, uzimaš novac iz poreza, punis svoj džep i duvas u balon nekretnina. Tako plutokratija funkcioniše. Naravno da podrzavas sistem koji ti u džep gura desetine hiljada dolara godisnje. Što na konto subvencija iz poreza, što na konto kapitalne dobiti.

Edited by noskich
Link to comment
On 21.7.2018. at 15:24, Moracikus said:

Kao i obicno lupas gluposti.

Vijetnam je za tebe prava mjera

Pa nego šta je. Je...e vas kuće od 1.5 miliona dolara. Ne dam vam 30-40 godina života u zamenu za 'glorified tent', raspalu kuću bez izolacije u nekom getu gde nema ničega u radijusu od nekoliko kilometara.

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...