Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 minutes ago, Moracikus said:

Netačno.

Australski san je kuća + još jedna kuća kao investicija.

 

 

 

Što više kuća kao investicija, tvrđi san.

Link to comment
5 hours ago, Moracikus said:

Netačno.

Australski san je kuća + još jedna kuća kao investicija.

 

 

da li ima bazen ili izlaz na okean?

Link to comment

Pustite puste snove, da se mi malo vratimo na javu:

-1 celu noć bez ikakvog grejanja i izolacije u zidovima. Zid leden 6 meseci u godini. I onda nakon takve ledare evo u raspalom vozu do posla takodje bez ikakvog grejanja. A poslodavac ume da kaze: ako si bolestan možeš da radiš od kuće.

Kad čujem da se u Srbiji žale kako to grejanje nije uključeno u Oktobru ili eto isključeno je u Aprilu sve mi nešto dodje hladno oko srca.

FB_IMG_1531692062471.jpg

Edited by noskich
Link to comment

Pa ne mogu da radim od kuće od gipsanih ploca bolestan. Radije ću bolestan otići na posao jer tamo ima kakvo takvo grejanje. Eto i takva raspala kuća bez izolacije 1,3 miliona. Morate biti multimilioner da biste u Sidneju mogli da priuštite kuću sa izolacijom i centralnim grejanjem.

Link to comment
20 minutes ago, Tpojka said:

A grijanje vam ne pada na pamet da upalite ako je zima?

Nema u Sidneju grejalica da se kupi, izgleda... :(

 

Zemlja trećeg sveta...

Link to comment
47 minutes ago, noskich said:

Pustite puste snove, da se mi malo vratimo na javu:

-1 celu noć bez ikakvog grejanja i izolacije u zidovima. Zid leden 6 meseci u godini. I onda nakon takve ledare evo u raspalom vozu do posla takodje bez ikakvog grejanja. A poslodavac ume da kaze: ako si bolestan možeš da radiš od kuće.

Kad čujem da se u Srbiji žale kako to grejanje nije uključeno u Oktobru ili eto isključeno je u Aprilu sve mi nešto dodje hladno oko srca.

 

Ako nemaš grejanje jedi kolače idi na skijanje da se zagreješ. Svanuo ti bluebird day na Mt Perisher:

 

Perisher.JPG.b9d400e02b6f2957a6d894a0c0904bae.JPG

 

 

Link to comment
1 minute ago, Tpojka said:

Plus račun zimski skoči za 20-30 dolara?
Što jes', jes': bolje 'ladne kosti.

Pa da... A verovatno je negde i zabranjeno staviti izolaciju na kuće, pa ljudi zato ne stavljaju...

 

Mislim, mene je, da kompletno izolujem dvospratnu kuću, nekim najsavremenijim mambodžambom izašlo oko 10Kevra... Kontam da je i u Austarliji neka slična cifra, ali izgleda da tamo ljudi iz nekog razloga ne smeju da izoluju kuće...

Link to comment

Možeš uvek da odeš u Severnu Koreju, tamo ti država da stan, dobiješ besplatno grejanje zimi. Oh, wait, možda i nema grejanja? 

Link to comment
45 minutes ago, radisa said:

Nema u Sidneju grejalica da se kupi, izgleda... :(

 

Zemlja trećeg sveta...

 

Hoce grejalica da zagreje kada je -1 bez izolacije. Vidi se da pricas iz iskustva.

 

39 minutes ago, radisa said:

Pa da... A verovatno je negde i zabranjeno staviti izolaciju na kuće, pa ljudi zato ne stavljaju...

 

Mislim, mene je, da kompletno izolujem dvospratnu kuću, nekim najsavremenijim mambodžambom izašlo oko 10Kevra... Kontam da je i u Austarliji neka slična cifra, ali izgleda da tamo ljudi iz nekog razloga ne smeju da izoluju kuće...

 

Mozes ti da "kontas", nemas uopste predstavu o cenama ovde. Toliko je jeftino da "only 2.6% of Australian homes have double-glazed windows compared with 100% of homes in Finland and Sweden":

 

https://www.adelaide.edu.au/news/news68322.html

 

HIGHER RATE OF HYPOTHERMIA DEATHS IN SA THAN IN SWEDEN

Edited by noskich
Link to comment

Pa da, tu je sve skupo... Da vidimo...

 

https://www.sparkhomes.com.au/eps-panels-cool-room-panels

 

Vidim da su cene za 50mm poliuretanski panel $33 za m2 ... Takav ja imam kod mene i radi posao u daleko hladnijoj klimi, ako bar malo greješ unutra...

 

Recimo da za dvospratnu kuću, grubo treba 7*10*4=280m2 za zidove i 120m2 za krov...

 

To je 400 kvadrata, po ceni od 33$ to izađe za metarijal 13200$... Neka su i ruke još toliko, eto 25-26k$ da izoluješ kuću od 200 kvadrata...

 

Baš skupo spram Australijskih plata, ubilo se...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...