Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 hours ago, peralozac said:

 

Same here. Iz nekog razloga ovdašnji emigranti (uglavnom prethodnih talasa) to jednostavno nisu u stanju da prihvate kao činjenicu. Par puta sam se opekao ulećući u objašnjavanja i posle toga počeo da primenjujem fazon "Da, naravno, ali navikli smo u onu crkvu na totalno drugom kraju grada jer smo tamo počeli da idemo kad smo tek stigli" i odmah me puste. Srećom ovde ima više od jedne crkve :) 

 

U Vankuveru postoje dve nase crkve, starija tzv. “Cetnicka” i novija tzv. “Partizanska.” Kako mi objasnilo, ova podela je nastala pre par decenija, dugo nisu ni saradjivali a ljudi se striktno delili po tome u koju idu. Sad kazu da su uspeli da prevazidju razlike i ostvare saradnju konacno.

Nisam naisla na pitanja zasto ne idem u crkvu jos uvek.

Od starije imigracije sam uglavnom upoznala ljude iz jugo-mesovitih brakova koji se zale da su prosli torturu od suprotstavljenih strana, i to mnogo pre nego sto se Jugoslavija zvanicno raspala.

 

Doduse, na osnovu mog kratkog iskustva ovde i pisanja vas iz australije i usa, sticem utisak da je ekipa ovde malo drugacija mozda. Plus, nema nas bas toliko kao na drugim mestima. Najvise nasih je i dalje na istoku Kanade.

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, nera said:

Nisam naisla na pitanja zasto ne idem u crkvu jos uvek.

 

Pročitao sam opet svoj post i vidim da zvuči kao generalizacija. Da budem precizniji, dva puta sam se opekao sa istinom pa sam naredna tri imao spreman odgovor. Pre, između i posle sam upoznao mnogo ljudi gde se to uopšte nije potezalo.

Link to comment

te ljude koji se predstavljaju kao Jugosloveni sam srela u aziji, u evropi, ne znam nikog ko se seća Jugoslavije ili je odrastao, mislim da ne računam osnovnu školu osamdesetih, to j ne bitno. Nekako sam rasla u sredini koja je bila protiv jugoslavije, početkom 2000 u osnovnoj pa posle srednjoj, jako velika mržnja je bila prema svemu Jugoslovenskom. Nastavnici i Profesoru su dodatno rasplamsavali ta uverenja.

Gledala sam prošle godine RTS TV teatar, kulturno obrazovne redakcije RTSa na Jutjubu su postavili sve predstave. Pogledajte sami ako vas interesuje. To je sve sa tematikom kako je komunizam i stara Jugooslavija grozna.

Link to comment
1 hour ago, MilenaS said:

te ljude koji se predstavljaju kao Jugosloveni sam srela u aziji, u evropi, ne znam nikog ko se seća Jugoslavije ili je odrastao, mislim da ne računam osnovnu školu osamdesetih, to j ne bitno. Nekako sam rasla u sredini koja je bila protiv jugoslavije, početkom 2000 u osnovnoj pa posle srednjoj, jako velika mržnja je bila prema svemu Jugoslovenskom. Nastavnici i Profesoru su dodatno rasplamsavali ta uverenja.

Gledala sam prošle godine RTS TV teatar, kulturno obrazovne redakcije RTSa na Jutjubu su postavili sve predstave. Pogledajte sami ako vas interesuje. To je sve sa tematikom kako je komunizam i stara Jugooslavija grozna.

A mi znamo kako je bilo... :)))))

Nit' je bio bas komunizam niti je bila tako grozna. 

Link to comment
te ljude koji se predstavljaju kao Jugosloveni sam srela u aziji, u evropi, ne znam nikog ko se seća Jugoslavije ili je odrastao, mislim da ne računam osnovnu školu osamdesetih, to j ne bitno. Nekako sam rasla u sredini koja je bila protiv jugoslavije, početkom 2000 u osnovnoj pa posle srednjoj, jako velika mržnja je bila prema svemu Jugoslovenskom. Nastavnici i Profesoru su dodatno rasplamsavali ta uverenja.
Gledala sam prošle godine RTS TV teatar, kulturno obrazovne redakcije RTSa na Jutjubu su postavili sve predstave. Pogledajte sami ako vas interesuje. To je sve sa tematikom kako je komunizam i stara Jugooslavija grozna.
A?
Link to comment

@Pera Ložač, hvala za fotke i ostalo.

nije mi baš u planu da se selim na tasmaniju (nisam žicar/banderaš a i dosta mi je elektrana za ceo život), nego da sledećeg februara odem na desetak dana.

sad skupljam informacije i razmatram gde mi je najbolje da mi bude baza dok sam na tass. 

sva sreća pa mi je ekipa za put prilično opuštena i voli da se šeta.

videli ste platipusa :wub:

ja sam ovog leta bila na KI i nadala sam se da ću da naletim na nekog ali su mi se saputnici isporazboljevali od gripa pa nam je 4h hiking trail do platipusa i natrag bilo mnogo.

 

@roksi, ako nisi bila na KI obavezno idi. totalno sam očarana ostrvom, što prirodom što divnim ljudima. pravi country people, neiskvareni i ljubazni. 

i naravno, nezaobilazni klokani koji su nam dolazili pod pendžere. stoka repata se navadila na šargarepu :heart:

 

Link to comment
4 hours ago, iDemo said:

A mi znamo kako je bilo... :)))))

Nit' je bio bas komunizam niti je bila tako grozna. 

Kako god da je bilo, odatle smo. Nije bilo de fakto državnosti republika u vreme kad sam (barem) ja rođen/odrastao, to je post festum.

 

2 hours ago, beta kentauri said:

 

nije mi baš u planu da se selim na tasmaniju (nisam žicar/banderaš a i dosta mi je elektrana za ceo život) 

 

Jel možeš da pojasniš ovo (ne znam šta je tačno žicar i banderaš, znam šta su elektrane, ali ne razumem poentu...) Pošto mislim da se tamo selim jednog dana. Možda.

Link to comment
10 minutes ago, Indy said:

Jel možeš da pojasniš ovo (ne znam šta je tačno žicar i banderaš, znam šta su elektrane, ali ne razumem poentu...) Pošto mislim da se tamo selim jednog dana. Možda.

 

elektroinženjeri su žicari i banderaši. mala šala nemoj neko da se slučajno uvredi.

kaže pera ložač da za njih ima dosta posla na tass.

 

Edited by beta kentauri
Link to comment
10 minutes ago, beta kentauri said:

 

elektroinženjeri su žicari i banderaši. mala šala nemoj neko da se slučajno uvredi.

kaže pera ložač da za njih ima dosta posla na tass.

 

A, pomislio sam da je to (jedino što ja ne mislim o poslu, već o celodnevnom izležavanju).

Link to comment

 

3 hours ago, beta kentauri said:

 

@roksi, ako nisi bila na KI obavezno idi. totalno sam očarana ostrvom, što prirodom što divnim ljudima. pravi country people, neiskvareni i ljubazni. 

i naravno, nezaobilazni klokani koji su nam dolazili pod pendžere. stoka repata se navadila na šargarepu :heart:

 

 

ahahah, bas jesu stoka repata :D au pa vi ste bas imali bliske susrete. (uvek volim da ih vidim i nikada mi nece dosaditi:)

 

zvuci super. i hvala na preporuci za KI, dodato na must see listu!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...