Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

6 hours ago, Indy said:

Kad ćeš više da odrasteš.

Koji si sad pa ti autoritet i faktor pa da sudiš o nekome? Samo zlo sam čuo od “srpskih klubova”  kada sam otišao u Francusku tokom rata. 

Sve salonski ratnici, koji bi da pobiju sve one ostale, uz svinjsko pečenje i kupus, dok slušaju “prokleta je Amerika/Francuska i zlato što sja” uz srču, a naravno tu su već 30 godina i mene krivo gledaju što nisam ostao da se “borim za otadžbinu”, dok oni posmatraju i strategišu gledajući RTS Sat. 

 

Neka se nose u tri picke materine, a i ti sa njima.

 

ps. Ovaj forum nije takav.

Link to comment

Čast izuzecima, ali ako nisi primetio da se takve sirovine okupljaju na takvim mestima, onda me zaobidji jer si verovatan i sam akav. Ako nisi shvatio opis “klubova” i šta se tu dešavalo, slobodno proveri.

 

ne bežim od porekla, niti mislim da sam superioran, a joa manje neki virtue signaling cangrizavac kao ti. Stavi me na IL i odjebi.

Link to comment
6 hours ago, nera said:

Ja ne bih rekla da bukvalno izbegavam nase ali sam vrlo oprezna. Od nasih smo najvise losih/pogresnih/laznih informacija dobili, plus se satiru medjusobno kad god i kako god.

Nase proizvode ne jurim okolo ali i ne bezim od toga. Jednostavno, ono sto nisam jela u Srbiji necu ni ovde da pocnem samo zato sto je “domace”. 

Pored ovih sto FF pominje, primetila sam jedan broj ljudi koji su poceli da “srBuju” nakon imigriranja, dok su u Srbiji kao bili normalni.

 

Naravno, ima normalnih, kvalitetnih ljudi takodje, samo ovi drugi vise upadaju u oci 

 

Nisam upoznala još uvek kvalitetne ljude sa naših prostora. Holandija je po meni leglo srpske malograđanštine, plus tenzija lokalaca prema srbima, jbt još  nas bije glas genocida i ono sa onim pljačkašima i banditima po Amsterdamu. Azija je još čudnija, mada neki naši nastavnici engleskog i umutnosti su okej skroz.

plus se satiru medjusobno kad god i kako god.

ovo je tako tipično i nije mi jasno kako i zašto.

 

Link to comment
4 minutes ago, MilenaS said:

Nisam upoznala još uvek kvalitetne ljude sa naših prostora. Holandija je po meni leglo srpske malograđanštine, plus tenzija lokalaca prema srbima, jbt još  nas bije glas genocida i ono sa onim pljačkašima i banditima po Amsterdamu. Azija je još čudnija, mada neki naši nastavnici engleskog i umutnosti su okej skroz.

plus se satiru medjusobno kad god i kako god.

ovo je tako tipično i nije mi jasno kako i zašto.

 

 

čekaj malo - je l' se satiru ili se satiru™, nije ni to bas sasvim isto, ne? 

Link to comment
5 hours ago, iDemo said:

čekaj malo - je l' se satiru ili se satiru™, nije ni to bas sasvim isto, ne? 

ne znam na šta mislite. Ja citirala samo, ali mislim da je Nera mislila o ljudskom satiranju. Ne o kurcu.

Link to comment
5 hours ago, MilenaS said:

Nisam upoznala još uvek kvalitetne ljude sa naših prostora. Holandija je po meni leglo srpske malograđanštine, plus tenzija lokalaca prema srbima, jbt još  nas bije glas genocida i ono sa onim pljačkašima i banditima po Amsterdamu. Azija je još čudnija, mada neki naši nastavnici engleskog i umutnosti su okej skroz.

plus se satiru medjusobno kad god i kako god.

ovo je tako tipično i nije mi jasno kako i zašto.

 

 

toliko pitanja, a toliko fale kvalitetni ljudi...

Link to comment
59 minutes ago, MilenaS said:

ne znam na šta mislite. Ja citirala samo, ali mislim da je Nera mislila o ljudskom satiranju. Ne o kurcu.

A i to je prvenstveno jedno ljudsko satiranje, ne?

Link to comment
On 2/7/2018 at 10:32 PM, gospa buba said:

kako nalazite, kako birate nashe po svom ukusu.

Isti filter koristis kao i u Srbiji, samo moras da ga malo prosiris. To u praksi znaci da na slavu moras da pozoves i gradjevince i masince, koji po pravilu posle druge case krecu da smaraju da su zavrsili ozbiljne skole, dok mi Bramani prevrcemo ocima i nutkamo ih sitnim kolacima ne bi li prestali da se blamiraju. 

 

Gde naci kompatibilne Srbe? Ranije je bilo da se mora u crkvu, sad postoje drustvene mreze. Krenes od Linkedina, trazis kolege koji rade u tvom gradu, raspitas se preko drugova/rodbine/kumova ko tu zivi od ljudi koje znaju, itd. No problem moze da nastane kada krenes da mesas posao i privatan zivot. To skoro niko ne bi radio u Srbiji, ali posto nas u tudjini ima malo, uvek postoji impuls da sa nekim koga si upoznao preko posla krenes da se druzis van posla. Ja to nikada ne radim, jer znam da nista dobro od toga ne moze da izadje - ali nasi ljudi koji se posvadjaju, uglavnom se posvadjaju jer mesaju posao i privatno druzenje.

 

19 hours ago, dragance said:

Ja izbegavam u širokom luku sve “naše”. Svuda. Drugo je sad kad nekog poznajem ili se nešto dogovaramo, ali ja sad da idem “tražiti ajvar”, “burek” i te pizde materine, pre bih skočio sa Starog u Neretvu na glavu.

Meni su Srbi pomagali kad sam bio malji deca u tudjini, pa sam i ja tako naucio da pomazem Srbima dok su malji deca u tudjini. 

16 hours ago, Indy said:

Čudo 1 kako ovi što izbegavaju naše ne izbegavaju forum pun sa našima :tongue: ... Mislio sam da smo prerasli taj stadij gde mislimo da smo neka aristokratija ako nam nije do bureka.

 

(Zađebavam malo, nemoj da se neko ljutio... )

Ja burek iskljucivo jedem srebrnim escajgom. :nobles:

Edited by ObiW
Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Isti filter koristis kao i u Srbiji, samo moras da ga malo prosiris. To u praksi znaci da na slavu moras da pozoves i gradjevince i masince, koji po pravilu posle druge case krecu da smaraju da su zavrsili ozbiljne skole, dok mi Bramani prevrcemo ocima i nutkamo ih sitnim kolacima ne bi li prestali da se blamiraju. 

 

Gde naci kompatibilne Srbe? Ranije je bilo da se mora u crkvu, sad postoje drustvene mreze. Krenes od Linkedina, trazis kolege koji rade u tvom gradu, raspitas se preko drugova/rodbine/kumova ko tu zivi od ljudi koje znaju, itd. No problem moze da nastane kada krenes da mesas posao i privatan zivot. To skoro niko ne bi radio u Srbiji, ali posto nas u tudjini ima malo, uvek postoji impuls da sa nekim koga si upoznao preko posla krenes da se druzis van posla. Ja to nikada ne radim, jer znam da nista dobro od toga ne moze da izadje - ali nasi ljudi koji se posvadjaju, uglavnom se posvadjaju jer mesaju posao i privatno druzenje.

 

Meni su Srbi pomagali kad sam bio malji deca u tudjini, pa sam i ja tako naucio da pomazem Srbima dok su malji deca u tudjini. 

Ja burek iskljucivo jedem srebrnim escajgom. :nobles:

 

Ne sirim filter vise, samo ljudi sa kojima bih se druzila i u Srbiji.

Srbi su nam tako pomogli u malji deca u tudjini fazi da ne zelim da vidim Srbe neko vreme. Ima par casnih izuzetaka! Crkve nisam posecivala ni u matici pa necu ni ovde da se guram. 

A svakako cu pomoci svakome kome mogu i koliko mogu u malji deca fazi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...