Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ovo sto ObiW kaze, i ja dugujem svoje mjesto ovdje "nasima" i stoga gledam da se "umrezimo", ako me to dodatno ne kosta (emotivno ili finansijski). Everything else being equal, uvijek cu dati neki posao "nasima" nego nekom drugom. Imam naseg elektricara, vodoinstalera, automehanicara, zidara. Ali posto nam ipak ne vjerujem previse, advokat, doktori i racunovdodja su Jevreji, a shisham se kod jedne Meksikanke. I da jos jednom sekundiram Obiju: ne mijesati posao i druzenje, ali to vazi i uopste.

 

A da "nas" ima supaka to stoji, mada bih rekao da je to u okvirima "normalne distribucije", s time sto su vise zastupljeni medju Crnogorcima.  Siguran sam da i oni to kazu za mene :-)

Link to comment
3 hours ago, nera said:

Crkve nisam posecivala ni u matici pa necu ni ovde da se guram. 

 

Same here. Iz nekog razloga ovdašnji emigranti (uglavnom prethodnih talasa) to jednostavno nisu u stanju da prihvate kao činjenicu. Par puta sam se opekao ulećući u objašnjavanja i posle toga počeo da primenjujem fazon "Da, naravno, ali navikli smo u onu crkvu na totalno drugom kraju grada jer smo tamo počeli da idemo kad smo tek stigli" i odmah me puste. Srećom ovde ima više od jedne crkve :) 

Link to comment
9 hours ago, beta kentauri said:

jel neko od forumaša bio na tasmaniji?

 

Ah Tassie. Za banderaše takoreći sveto trojstvo po definiciji ovog topika. Ima odlično plaćenih poslova. Volja ti kancelarijski mrsomud pardon cenjeni konsultant, volja ti nešto između tipa prenos/distribucija, volja ti the real deal za prave jebače i znalce - elektrane. I to ne bilo kakve nego 100% @roksi and the funky bunch approved, adored and admired - triple A! :)

 

Problem sa ovim konkretnim banderašem je što je prilikom nedavne renovacije temelja Maslovljeve piramide osim, kao i Noskič, osnovne ljudske potrebe za kućicom u cveću dogradio i nasušne potrebe za plažom i skijanjem. U tom smislu Tassie nit' smrdi nit' miriše. Za ljubitelje prirode i bazanja po istoj Tassie je a-ej-džej poznat na Balkanu kao raj.

 

Kad dođem na posao dajem šansu cloud backup-u da se pokaže pa ako fercera kačim koju fotku.

Link to comment

Razumem da je svako imao poneko loše iskustvo, ali kako neki pišu o tim Srbima (a i ostalima iz ex-YU, nije valjda da neko broji krvna zrnca ovde) - samo fali onaj jedan iz naše prapostojbine da napiše "SrBovi". Btw srećem jako puno (novih) ljudi svaki dan, i kad me pitaju oklen sam, uvek kažem "iz Jugoslavije" (što je tehnički, a i u svakom drugom smislu, tačno). Pored onog uobičajenog "ja sam 1971. bio u Dubrofnik", tako završim u nekim zanimljivim diskusijama i poznanstvima sa, npr, potomcima starih Jugo-emigranata. To je uglavnom divan svet, savršeno neopterećen nacionalizmom (i burekom).

 

Ima jako mnogo takvih kao što sam ja (i mnogi od vas ovde), koji ne idu po melburnima sa kokardama i šahovnicama... rečju, običnih ljudi, neprimetnih među lokalcima... u stvari, lokalaca. (Ali, OK, ja sam već 22 god. down under).

Link to comment
4 hours ago, hazard said:

 

Nemaš zlatni? Ti prop'o u toj Americi :fantom: 

Plutokratija je nekom majka a nekom maceha :angry:

3 hours ago, nera said:

 

A svakako cu pomoci svakome kome mogu i koliko mogu u malji deca fazi.

Ljudi svakako pomazu ljudima koje znaju ili po preporuci bliskih prijatelja.

 

Sledeci level je ad hok pomaganje ljudima koji ti nisu niti rod nit pomoz Bog, ali cije reference uvazavas.

 

Iznad toga je pomaganje u okviru dobrovoljne non-profit organizacije, po godisnjem planu i programu.

1 hour ago, Peter Fan said:

Imam naseg elektricara, vodoinstalera, automehanicara, zidara. Ali posto nam ipak ne vjerujem previse, advokat, doktori i racunovdodja su Jevreji,

:D meni i advokati Srbi valjali, doduse kao referral. 

 

Link to comment
10 hours ago, beta kentauri said:

jel neko od forumaša bio na tasmaniji?

 

Doline, reke, šume, gore, more i planine
jer priroda njena mene u visine vine 
stoga lako reći da na Tassie imam pik 
jer meni njeeeen dopada se liiiik
ta ta tara ra ta ta tara ra 
ta ta ta 
tarararara... 

 

Pardon my blesavo ponašanje, petak je!

 

IMG_2118.jpg.8c2019a364a417b38960b125b3d4cd04.jpg

IMG_2163.jpg.d9c432526f071594cb97ba35fcabb159.jpg

IMG_2220.thumb.jpg.9cd6f285dcf1b2e98cb1929d904e0c86.jpg

IMG_2321.jpg.4d365c62e661dee71910fb8062e1292a.jpg

IMG_2380.jpg.15a16eb16debc0fd184debc32b5eeb20.jpg

IMG_2402.jpg.6f6187224f0314d9816375cbe366f6cb.jpg

To be continued...

Link to comment

Za svakog po nešto već prema mogućnostima...

 

IMG_2421.jpg.16d8cb62f172816b8021889cdf66de77.jpg

 

Glede mogućnosti jedan savet - Tassie konzumirati umereno i pre korišćenja se konsultavati sa porodicom. Ja nisam, od posete sam napravio višednevni vojni marš sa ustajanjem u 5 ujutru i leganjem u ponoć tako da su devojke po povratku, gledajući fotke, tužno zaključile - kako je ovo lepo mesto, kako bi mi volele ovo da vidimo uživo...

 

To be continued...

Link to comment
6 hours ago, ObiW said:

Isti filter koristis kao i u Srbiji, samo moras da ga malo prosiris. To u praksi znaci da na slavu moras da pozoves i gradjevince i masince, koji po pravilu posle druge case krecu da smaraju da su zavrsili ozbiljne skole, dok mi Bramani prevrcemo ocima i nutkamo ih sitnim kolacima ne bi li prestali da se blamiraju. 

 

Ovo moram da uramim... :)))

Link to comment

Ova fotka mora posebno. Ubedljivo najuzbudljiviji Tassie trenutak - nakon polusatne čeke u apsolutnoj tišini ukebali smo kljunara u divljini!

 

IMG_2504.jpg.bc93fa6aedf1154a2d2bfcd666369c45.jpg

To be continued...

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Btw srećem jako puno (novih) ljudi svaki dan, i kad me pitaju oklen sam, uvek kažem "iz Jugoslavije" (što je tehnički, a i u svakom drugom smislu, tačno). 

 

same here. mada retko ostane na tome, sem kod bas mladje ozi generacije jer njima je, ono, wtf?! a ostali koji se kroz maglu secaju da smo nasom temom gotovo okupirali vesti/medije 90tih, znaju da je tu nesto bilo pa onda sledi: a odakle konkretno? e onda ponekad tu krenem sa svojim sada vec do briljantnosti;)) uvezbanim traktatom, u kom odam postu sviim svojim precima i sopstvenim yu domovima i tako nateram sagovornika da uopste zazali pitanje, a ponekada beograd sazme sve to za mene:)

 

11 hours ago, beta kentauri said:

jel neko od forumaša bio na tasmaniji?

 

ja nazalost jos ne! vecito odlazem, kao sto sam i sa uluruom, a bas bih volela. ajde pa dajte ako ima nekih iskustava*. beta, da li si ti bila?

 

@peralozac, imali smo fazu kada smo, u trenutku ludosti, bas zbog povoljnijih cena nekretnina na tasmaniji, razmatrali ideju o kupovini i odlasku tamo - na nevidjeno(!). ali nema veze zato smo se malko zayebali sa tome alternativnim izborom (kupili kucu pa je jedva prodali kada smo shvatili da to nije to, nekih 150tak km od melburna). luda faza, don't even ask;)) ali sada je to vec dovoljno davno da moze da se sa samopodsmehom arhivira u memoare

 

a sto bese noskic ne uzima u obzir tasmaniju kao destinaciju? nekretnine su i dalje daleko povoljnije a i lepo, cisto, zeleno, divno za decicu.

 

edit* pera preduhitrio:)

Edited by roksi
Link to comment
14 minutes ago, peralozac said:

Kako divno mesto za masakr. Bar je odmah posle usledila svetla epizoda u istoriji drage nam države zbog koje smo pri vrhu NRA most hated liste.

 

:1311_thumbsup_tone2:i to cak zasluga ultra-mega-giga konzervativnog howarda. not bad:)

Link to comment
3 minutes ago, roksi said:

 

:1311_thumbsup_tone2:i to cak zasluga ultra-mega-giga konzervativnog howarda. not bad:)

 

Čekaj, stani, pazi, pa i Malkolm "zaslužan" za gay marriage. We're on a roll sa svetlim epizodama :) 

Link to comment
3 minutes ago, peralozac said:

 

Čekaj, stani, pazi, pa i Malkolm "zaslužan" za gay marriage. We're on a roll sa svetlim epizodama :) 

 

ahahaha :D eto, sta bi mi bez liberala!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...