Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Roksi, trenutni PM je izdao (i) to zašta je nekad govorio da stoji, te sad sebe zove "Elizabethan". Po toj interpretaciji, narod toliko voli kraljicu da priču o republici treba ostaviti za posle njene smrti (koja, kako stvari stoje, može da se očekuje negde krajem 22. veka.)

Link to comment

Roksi, jel ti nisi menjala avatar? Ja tvoj avatar doživljavam kao crnu ružu na beloj pozadini godinama, a sad vidim da je u pitanju žena u kimonu :huh:

 

aj pls mi reci da si ranije imala ružu...

Link to comment
6 hours ago, bigvlada said:

Ok. Da li bi onda Australija imala jednog monarha a ostali drugog? Kada smo već kod toga, da li Elizabeta Vindzor i familija joj imaju i pasoše Kanade, Australije i Novog Zelanda? Meni sa strane izgleda da familija sa mestom boravka i pasošem jedne države nominalno vlada u drugim državama bez da građani tih država mogu da izaberu nekog drugog ko nije član familije (sem ako odluče da budu republike, kao Južnoafrička republika). Da li je uopšte dozvoljeno propagirati republiku? Znam da je u Engleskoj to bilo krivično delo. 

 

Kao što rekoh, da je UK jednostrano usvojila ovaj novi zakon o nasleđivanju, moglo je da se desi da u jednom trenutku na presto UK stupi jedna osoba, a na ostale prestole druga...

 

Btw, bilo je ideja ranije da kraljica provodi jednak broj dana u godinu u svakom svom kraljevstvu. No to je bilo kada ih je bilo daleko manje (4-5) nego danas (16). Takođe, mislim da preostalih 15 nema ništa protiv da UK snosi sve troškova dvora i izdržavanja kraljevske porodice, dok oni sami plate troškove poneke posete (i troškove kancelarije GG, koji su višestruko niži - ako se dobro sećam npr. Kanadu kruna košta par stotina hiljada dolara godišnje, tj. plata GG i troškovi njegove funkcije).

 

Da li je dozvoljeno propagirati republiku - naravno da jeste. U Australiji je 1999. čak bio i referendum o uspostavljanju republike, ali je 54,87% bilo protiv (izlaznost 95,1%).

Link to comment
35 minutes ago, Indy said:

Roksi, trenutni PM je izdao (i) to zašta je nekad govorio da stoji, te sad sebe zove "Elizabethan". Po toj interpretaciji, narod toliko voli kraljicu da priču o republici treba ostaviti za posle njene smrti (koja, kako stvari stoje, može da se očekuje negde krajem 22. veka.)

 

jeste! malkolm mi je po tom pitanju zestoko razoracenje (a po ostalim nije ni bilo dodirnih tacaka - liberal je to!). a secas se kako je pre ove funkcije bio strastveni republikanac? bese bio jedan od glavnih za ozi-republjik kampanju? uzasavajuce je kako se automatski razrese ideoloskih pozicija cim se dohvate fotelje. 

 

30 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Roksi, jel ti nisi menjala avatar? Ja tvoj avatar doživljavam kao crnu ružu na beloj pozadini godinama, a sad vidim da je u pitanju žena u kimonu :huh:

 

aj pls mi reci da si ranije imala ružu...

 

ne, nisam:) novi forum pa se valjda bolje vidi! (a i nije kimono u pitanju, mada podseca;)

 

Edited by roksi
Link to comment
Roksi, jel ti nisi menjala avatar? Ja tvoj avatar doživljavam kao crnu ružu na beloj pozadini godinama, a sad vidim da je u pitanju žena u kimonu :huh:
 
aj pls mi reci da si ranije imala ružu...
Ja (jos) uvek vidim ruzu, ne blesavi.
Link to comment
5 minutes ago, Indy said:

Nešto se sećam da je pitanje bilo kvarnjački formulisano (zbog čega u principu i ne volim referendume).

 

referendum.jpg

 

Znači, ako se nekom ne sviđa ideja ovakvog izbora predsednika, onda je ispalo da je taj "za" (UK) monarhiju.

Link to comment
3 minutes ago, mlatko said:
34 minutes ago, Hamlet Strašni said:
Roksi, jel ti nisi menjala avatar? Ja tvoj avatar doživljavam kao crnu ružu na beloj pozadini godinama, a sad vidim da je u pitanju žena u kimonu :huh:
 
aj pls mi reci da si ranije imala ružu...

Ja (jos) uvek vidim ruzu, ne blesavi.

 

ma enigma je to :D 

Spoiler

maznula sam od anna(e) sophie berger

 

Link to comment
25 minutes ago, hazard said:

Da li je dozvoljeno propagirati republiku - naravno da jeste. U Australiji je 1999. čak bio i referendum o uspostavljanju republike, ali je 54,87% bilo protiv (izlaznost 95,1%).

 

verovatno je i danas, 20 godina kasnije, procentualno situacija slicna. meni se cini, po pulsu okruzenja, da bi danas cifra bila slicna ali u korist republike. (dobro, mozda malo optimisticno od mene ali ne mislim da bi bilo predaleko od toga).

Link to comment
2 hours ago, roksi said:

malkolm mi je po tom pitanju zestoko razoracenje (a po ostalim nije ni bilo dodirnih tacaka - liberal je to!).

 

Drugarice i drugovi, evo ja jednu samokritiku. Glasam redovno za liberale pod sumnjivom pretpostavkom da si šutirajući nogama u dupe povećavam  brzinu napredovanja ka vrhu strašne plutokratske piramide što ju je Noskič puno puta potezao.

 

U realnosti, sve je to manje više isto shit through the deep forest. Levo i desno od centra malo sutra, razlike kao u streljaštvu 9.6 gore desno i 9.7 dole levo, vidiš jedino kada ti ga zumiraju. Da me se ne shvati pogrešno, mislim da je to dobar pokazatelj stanja u državi tj. nema gorućih problema pa se koplja uglavnom lome oko nekih (za balkanske pojmove) opskurnih tema.

 

Speaking of which, dovedem ja Malkolma na vlast i on me odmah zajebe u dve meni jako bitne stvari, pogledati corpora delicti ispod. Za prvo sad moram da se dovijam preko vpn-a, a za drugo, datum mi konstantno pomeraju i nema više govora o fibre-to-the-premise, samo fibre-to-the-curb :40_rage:. I know, first world problems :)

 

Capture2.JPG

Capture.JPG

Link to comment

Heh, pa drugi i treći (a ponegde i četvrti) svet imaju bolji internet od nas, tako da je ovo malo naopačke 1st world problem. To je ono k'o što živiš u Ameriki, a lečiš se u Srbiji, tako i mi... skoknemo™ do rodne grude da se siti napasemo brzog Interneta i gusarskog zaljeva.:1945_flag_yu:

Link to comment
5 hours ago, peralozac said:

 

Drugarice i drugovi, evo ja jednu samokritiku. Glasam redovno za liberale pod sumnjivom pretpostavkom da si šutirajući nogama u dupe povećavam  brzinu napredovanja ka vrhu strašne plutokratske piramide što ju je Noskič puno puta potezao.

 

U realnosti, sve je to manje više isto shit through the deep forest. Levo i desno od centra malo sutra, razlike kao u streljaštvu 9.6 gore desno i 9.7 dole levo, vidiš jedino kada ti ga zumiraju. Da me se ne shvati pogrešno, mislim da je to dobar pokazatelj stanja u državi tj. nema gorućih problema pa se koplja uglavnom lome oko nekih (za balkanske pojmove) opskurnih tema.

 

Speaking of which, dovedem ja Malkolma na vlast i on me odmah zajebe u dve meni jako bitne stvari, pogledati corpora delicti ispod. Za prvo sad moram da se dovijam preko vpn-a, a za drugo, datum mi konstantno pomeraju i nema više govora o fibre-to-the-premise, samo fibre-to-the-curb :40_rage:. I know, first world problems :)

 

 

eto, okej covek a liberal! 

Spoiler

;) :D

 

yep. that (in bold) sums it up. pogotovo kada su labour vs. liberals u pitanju. mada i pored toga nema znacajne  alternative.

 

Spoiler

(ja vec neko vreme glasam za zelene (post-rudd era) mada ni oni nisu uvek cvecke. ali su jos uvek, meni, najbolja opcija = naj drustveno osvescena opcija. dok se ne pojave neki marksisti, i guess i'll stick with them;)

 

edit: tautologija :blush:

Edited by roksi
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...