Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, magi said:


 

 


Ovo vec postaje groteskno. Visak je ono sto ti ostane u dzepu a sto bi platio kada bi iznajmljivao tu sobu i deo zajednickih prostorija.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

 

 

A ja ne iznajmljujem tu sobu vec zivim u njoj pa viska nema i nista mi ne ostaje u dzepu.

Link to comment
33 minutes ago, Tpojka said:

Nek' se baci kamenom prvi onaj koji nije kreativno tumačio zakon (u svoju korist). :lol:

 

Koji je to zakon u kojem se tvrdi da je ilegalno deliti kucu sa cimerima? Subletting je sasvim legalan kada broj ljudi koji u kuci zivi ne prelazi maksimalan broj naznacen u ugovoru i kada su agent i vlasnik upoznati sa tim. I u skladu sa tim ja nikada nemam veci broj ljudi i uvek stavim do znanja agentu da ce kuca biti deljena sa cimerima pri potpisivanju ugovora. 

Edited by noskich
Link to comment
5 minutes ago, noskich said:

 

Sta je dokazano? Koji to income ja imam od pokrivanja troskova? Kirija za kucu minus renta cimera je jednako nula.

Porez na kucu placa vlasnik koji ju je izdao meni preko agenta.

pa izdajes sobe kvadratni metar tatami po visoj ceni nego vlasnik stana tebi

razlika u toj ceni je tvoja zarada

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

pa izdajes sobe kvadratni metar tatami po visoj ceni nego vlasnik stana tebi

razlika u toj ceni je tvoja zarada

 

Izdajem po istoj ceni. Ukupna cena kirije kuce minus renta cimera je jednako nula. 

 

Da se ponovim opet:

 

To sto ja imam benefit da zivim besplatno u kuci je placeno trudom da se kuca iznajmi, opremi namestajem o mom trosku, poveze na sve rezije, cisti i odrzava, nalazi cimere i resava probleme. Svi rizici shtete nanete kuci i namestaju, praznih soba, odrzavanja kucnog reda... su moji. Cimeri se pojave, placaju kiriju i odu. Nikakve rizike ni obaveze osim placanja kirije i postovanja kucnog reda nemaju.

Ko misli da mu to odgovara neka proba pa vidi. Potpuno legalno i legitimno. 

Edited by noskich
Link to comment
 
Koji je to zakon u kojem se tvrdi da je ilegalno deliti kucu sa cimerima? Subletting je sasvim legalan kada broj ljudi koji u kuci zivi ne prelazi maksimalan broj naznacen u ugovoru i kada su agent i vlasnik upoznati sa tim. I u skladu sa tim ja nikada nemam veci broj ljudi i uvek stavim do znanja agentu da ce kuca biti deljena sa cimerima pri potpisivanju ugovora. 
Kojom magijom subletting iz definicije izlazi iz okvira poslovanja?
Link to comment

Ja bih noskichevo tumačenje proširio...

Dobijem platu na početku meseca, sve spičkam do kraja, znači ostaje mi nula “prihoda” na kraju meseca i znači prijavljujem nulu za porez...

Link to comment
Just now, Tpojka said:
4 minutes ago, noskich said:
 
Koji je to zakon u kojem se tvrdi da je ilegalno deliti kucu sa cimerima? Subletting je sasvim legalan kada broj ljudi koji u kuci zivi ne prelazi maksimalan broj naznacen u ugovoru i kada su agent i vlasnik upoznati sa tim. I u skladu sa tim ja nikada nemam veci broj ljudi i uvek stavim do znanja agentu da ce kuca biti deljena sa cimerima pri potpisivanju ugovora. 

Kojom magijom subletting iz definicije izlazi iz okvira poslovanja?

 

Ne razumem sta me pitas.

Link to comment
Just now, noskich said:

 

Izdajem po istoj ceni. Ukupna cena kirije kuce minus renta cimera je jednako nula. 

:D

ali ukupna povrsina kuce- deo kuce u kojoj stanuju cimeri nije jednako nula

 

ti 1 tatami povrsine vlasniku placas po ceni x, cimeri tebi po ceni y. y-x * ukupna povrsina koji koriste cimeri = tvoja zarada

 

Link to comment
Just now, braca said:

Ja bih noskichevo tumačenje proširio...

Dobijem platu na početku meseca, sve spičkam do kraja, znači ostaje mi nula “prihoda” na kraju meseca i znači prijavljujem nulu za porez...

 

Ti si tu platu dobio i stavio u dzep na pocetku meseca. Moj dzep je uvek prazan po pitanju sublettinga kuce. Platim kiriju za kucu u iznosu X, moj balans je -X.

Cimeri plate rentu X, balans je X-X=0

 

Nastavite da izvrcete i podmecete.

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

:D

ali ukupna povrsina kuce- deo kuce u kojoj stanuju cimeri nije jednako nula

 

ti 1 tatami povrsine vlasniku placas po ceni x, cimeri tebi po ceni y. y-x * ukupna povrsina koji koriste cimeri = tvoja zarada

 

 

Gde je ta zarada? U kom obliku ona postoji? Posto svakako ne postoji u obliku viska novca. 

Link to comment
Just now, noskich said:

 

Ti si tu platu dobio i stavio u dzep na pocetku meseca. Moj dzep je uvek prazan po pitanju sublettinga kuce. Platim kiriju za kucu u iznosu X, moj balans je -X.

Cimeri plate rentu X, balans je X-X=0

 

Nastavite da izvrcete i podmecete.

imaš li neki dokaz tj neki zakon koji može to tvoje baljezganje da potvrdi.

Link to comment
1 minute ago, Tpojka said:

Zato se i mučimo na temi.

Ostavi taj odgovor za ATO (ili kako se već zove). :fantom:

 

Porez se jedino moze naplatiti na visak. Ne moze se naplatiti na gubitak i na pokrivanje troskova, to jest nulu.

 

A vi se 'muchite' jer je najveci trol na ovoj temi koji je pre bio banovan pa se pojavio i jos kreirao dodatni nalog opet vam bacio udicu a vi se upecali.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...