Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 hours ago, Leia said:

...Po toj logici svaka utaja poreza je preporucljiva jer nam popravlja kvalitet zivota, osecamo se sigurnije kad nam ostane vise kinte za slamaricu itd itd

Realno, nije da nije...

Ima smisla sve dok te ne uhvate - ono - it's all legal until you get caught, sto bi neki rekli, ne? 

Link to comment
10 minutes ago, iDemo said:

Ima smisla sve dok te ne uhvate - ono - it's all legal until you get caught, sto bi neki rekli, ne? 

Ma covek zivi komunizam usred plutokratije, best of both worlds.

Visoka drustvena svest mu ne dozvoljava da naplacuje drugima kiriju vise nego sto mu treba da podmiri licne potrebe, svako prema mogucnostima, nekom prema potrebama... 

Link to comment

a sta se desava ako i medju stanarima ima neko vest i dosetljiv kao noskic ili jednostavno sledi noskicev primer, pa resi da delove svoje sobe iznajmi drugim trecim cetvrtim licima i tako od njihovog placanja pokrije svoj udeo u kiriji? :35_thinking:

ima li neko ogranicenje u tom smislu? koliko nivoa moze da postoji u toj semi (pod)iznajmljivanja i kolika je najmanja povrsina koja se moze iznajmiti (u tatamijima dabome)? i pitanje svih pitanja sta se desava kad toliko stanara nagrne u wc, a kotlic ne radi?

 

noskicu, pretpostavljam da nemas nikakav problem ako je neko od tvojih stanara dosetljiv i iznajmljuje delove svoje sobe?

Link to comment
18 hours ago, pbg12345 said:

pa vidis koga sam kvotovao

dakle gojko, a vala i stojko :) kazu da je yoyogi svojevremeno tvrdio da je otrgao zenu iz kandzi pederluka i izveo na pravi put

makar sam ja tako razumeo

Dobro si razumeo, a možeš i sam da potražiš na roditeljskom forumu, davno je bilo, nisam siguran da se iko od ovde aktivnih ljudi tada pojavio osim Brace. Samuraje je tvrdio da mu je žena dok njega nije srela bila u lezbejskom neformalnom braku, a da je on sreo kad je pala s motora i skršila se, a on volontirao za pomoć.

 

13 hours ago, pt 2.0 said:

1. ne postoje međunarodne organizacije za upravljanje NE

2. oduvek je zahtev za delovanje u vanrednim situacijama podrazumevao da NE ima svoj "(nuclear) emergency preparedness and response plan". svaki nuklearni objekat u svetu ga ima i sprovodi lokalno ako do nečega dođe, ali je taj plan uvek usklađen sa nacionalnim EPR, i komanda uvek ide sa 1 mesta u državi. uvek i svuda.

3. problem u japanu je što su oni pre fukušime imali jako složenu i zamršenu regulatornu infrastrukturu, gomilu nekih tela sa nejasnim međusobinim komunikacijama i ingerencijama. nakon fukušime je to fuzionisano.

4. NE u japanu su bile rađene prema do tada postavljenim zahtevima sigurnosti, uključujući i vanredene događaje. novi zahtev, koji je posledica post fukušima analiza, jeste u tome da se ubuduće moraju računati i simultani efekti više faktora, koji se na taj način do tada nigde nisu uzimali u obzir.

 

način na koji je japan prevazišao ono što se dogodilo tamo, uključujući i otvorenost za globalnu analizu svega, promene koje su uveli, i novac koji su uložili da se sve to omogući je za svako divljenje i najdublje poštovanje.
 

OK, obećavam da ću da bolje pazim kako se izražavam. Da probam još jednom - posle havarije, IAEA je promenila puno svojih procedura koje se odnose na sigurnost nuklearnih elektrana, a ono što je posebno bitno za Japan je promena zakonske regulative i provođenja kontrole (tj. nadzora). U slučaju Fukušime, direktor kompanije je par dana proveo u sobi, nedostupan, tako da je ta komanda koja ide sa 1 mesta bila prekinuta. Nadzor nuklearnih elektrana u Japanu (za razliku od većine ostalih zemalja posednika NE) je bio ostavljen privatnom sektoru (samoregulacija kao vrhunac noskicheve plutokratije), kao posledica japanske tradicije i vere u korporacije kao boga (opet, za razliku od ostatka plutokratskih zemalja). Deo paketa mera koje su zemlje članice implementirale se tiče većih ovlašćenja lokalnog osoblja u reakciji na havariju, što je Japancima posebno nedostajalo.

 

Sve je to lepo što si na kraju napisala za reakciju Japanaca na havariju, samo ostaje veliki problem što se eksperti (uključujući Japance, tj. generalnog direktora IAEA) slažu da se u drugim zemljama na stepenu tehnološkog razvoja Japana ovakva havarija ne bi desila (tvoje tačke 3 i 4). Da ne bude da sam ja to trvdio na osnovu onoga što sam čuo od (tehničkog) direktora NE Krško, evo ovde američki izveštaj koji to direktno trvdi, plus dole nekoliko tačaka iz izveštaja same IAEA:

  • The nuclear regulator was not sufficiently independent, allowing weak oversight of the operator, TEPCO, and regulatory requirements fell short of international best practice;
  • Not enough attention was paid to guarding against possible extreme events at the Fukushima Daiichi site, leaving critical safety functions such as cooling systems vulnerable to the tsunami;
  • Training to respond to serious accidents was inadequate, as were mitigation measures to prevent hydrogen explosions and protect the venting system; and
  • Accident command lines were unclear and response plans not sufficiently integrated.

...

 

Some of the factors that contributed to the Fukushima Daiichi accident were not unique to Japan,” said Director General Amano. “Continuous questioning and openness to learning from experience are key to safety culture and are essential for everyone involved in nuclear power. Safety must always come first.”

 

(ovde je interesantan termin koji je direktor upotrebio - da je rekao all ili bar most, čitalac bi mogao i da pomisli da uopšte nije bitno što se havarija desila baš u Japanu, ovako - direktor je Japanac, što bi rekao Bili Piton, zna ih bar pedeset godina)

 

Share & Enjoy

Link to comment
16 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Dobro si razumeo, a možeš i sam da potražiš na roditeljskom forumu, davno je bilo, nisam siguran da se iko od ovde aktivnih ljudi tada pojavio osim Brace. Samuraje je tvrdio da mu je žena dok njega nije srela bila u lezbejskom neformalnom braku, a da je on sreo kad je pala s motora i skršila se, a on volontirao za pomoć.

 

 

Share & Enjoy

Sta je sad tu spektakularno otkrice? Bisexual zena, cudna mi cuda. 

 

 

Link to comment
36 minutes ago, ToniAdams said:

Ajte stvarno manje o članovima familija, sjebaćete jako lepu temu.

Jeste, bolje da lepo isuchete lenjire pa se izmerite i zavrsite s tim jednom za svagda, onda ce svaka tema biti praznik za citanje.

Link to comment
Pa jezivo. Al sto je necija mizerija to je drugom prilika za zaradu, pardon, potrazivanje troskova...
Ma gdje jezivo, kako su nekad u studenjaku na ormarima spavali dok se ne da treća godina. Ne znam kako je sad, sigurno je bolje regulisano.

U Australiji postoji jako malo studentskih domova, a nisu ni malo jeftini. Što dovodi do ovih situacija, sigurno tu ima i dosta šljakera ilegalaca kojima je istekla viza, al' ne ide im se nazad kući u aziju kao OP.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, Leia said:

Jeste, bolje da lepo isuchete lenjire pa se izmerite i zavrsite s tim jednom za svagda, onda ce svaka tema biti praznik za citanje.

 

šta ćemo da isučemo mi, transdženderi? 

Link to comment
1 minute ago, Random said:

Ma gdje jezivo, kako su nekad u studenjaku na ormarima spavali dok se ne da treća godina. Ne znam kako je sad, sigurno je bolje regulisano.

U Australiji postoji jako malo studentskih domova, a nisu ni malo jeftini. Što dovodi do ovih situacija, sigurno tu ima i dosta šljakera ilegalaca kojima je istekla viza, al' ne ide im se nazad kući u aziju kao OP.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Pa ok onda nista, ako je njima dobro... Koliko sam shvatila nokich i njegova klijentela nisu studenti, mozda gresim

Link to comment
9 minutes ago, Leia said:

Jeste, bolje da lepo isuchete lenjire pa se izmerite i zavrsite s tim jednom za svagda, onda ce svaka tema biti praznik za citanje.

Tebi samo veličina bitna.

Link to comment
4 minutes ago, teacher said:

 

šta ćemo da isučemo mi, transdženderi? 

Vi sto rutinski banujete za ovakva ludjenja a onda kad vama neko nije simpatican isuchete i mlatite kao blesavi, zamislite se, sta da vam kazem...

Link to comment
1 minute ago, Leia said:

Vi sto rutinski banujete za ovakva ludjenja a onda kad vama neko nije simpatican isuchete i mlatite kao blesavi, zamislite se, sta da vam kazem...

 

a što se odmah ljutiš. transdženderi imaju prava kao i ostali ljudi ili ti misliš suprotno? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...