Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

37 minutes ago, teacher said:

jesi li to u japanu naučio ili si doneo od kuće?

pre će biti Tajland, jer je rekao za osobu koja je kačila na blog kako i gde da se nađu nevine maloletnice, da bi ga doveo na nedeljni ručak... ONO FUJČINA BRE.

Link to comment
5 minutes ago, MilenaS said:

pre će biti Tajland, jer je rekao za osobu koja je kačila na blog kako i gde da se nađu nevine maloletnice, da bi ga doveo na nedeljni ručak... ONO FUJČINA BRE.

Nemoguće. Gde i kada?

Link to comment

Negde ovo doba, 2006, Singapore Changi, idem u Bangkok. Teška oluja, najave odlaganja letova a putnici dobiju vaučere za restorane. Tada sam bio član biz class, odem tamo a moja koleginica, isto tu, na istom letu za BKK.

Popričamo, pa besplatni šampanjac, pa se ona napije. 

Ako ja znam zašto idem u Bangkok šta tebe nosi tamo?

Ona , lezbejka, mi reče: " Bele žene su kao ja, pilotiraju avionima, igraju hokej, hoće da budu kao muškarci...ja hoću ženu, žensku, žensko biće" reče ona.

Ko god da šta misli, kada ti ženska ovako kaže, to ima težinu.

Link to comment
On 9.12.2017 at 12:04 AM, IvanIvan said:
On 8.12.2017 at 11:47 PM, Yoyogi said:
To ti je umesto tamburaša i žive muzike uz večeru, predstava, kakvo je razmišljanje muškarca koji u tome uživa?
Taj skript, u Beogradu su hoteli 1970-ih imali stalno zaposlene "animir dame" koje su u hotelskom baru zapodevale razgovor sa poslovnim putnicima i navodile ih da troše i naručuju ture. One su pile džin-tonik, skuplje piće a u stvari dobijale običnu vodu sa limunom kao dekoracijom pa 10 "džin tonika" na deljaka sa konobarom je bila zgodna sumica.
Odeš u Novi Sad na službeni put, u hotelskom baru ti ženska, za koju vidiš da je osoblje,  kaže "Pa kako ste danas?" i onda ja tebe pitam kakvo je razmišljanje nekog takvog kao ti koji se upustio u taj razgovor?

Pa šta znam, mogu da zamislim da se neko u takav razgovor upusti ne znajući da je to predstava ili da ubedi sebe da nije. Ali kako da učestvuješ u tome, a da si već pripremio pare i imaš 60 minuta, počinje sad? Ne mogu da zamislim da bi pod takvim uslovima neko iz tvoje paralele u beogradskim hotelima učestvovao u tome. Mora da postoji neko bolje objašnjenje.

 

Odlicni dokumentarac o citavoj toj industriji "iznajmljivanja druzenja" u Japanu koji preporucujem:

The Great Happiness Space: Tale of an Osaka Love Thief (2006)

Documentary filmmaker Jake Clennell provides a disturbing glimpse behind the doors of Osaka's Cafe Rakkyo, a nightclub famed for its elite cadre of glamorous host boys who enact a bizarre reversal of the Geisha tradition. Each night, the boys, under the tutelage of their leader Issei, entertain beautiful young women by making them laugh and feel good about themselves. In return for this flirtatious adulation, the women come back night after night, purchasing bottles of expensive champagne and often spending as much as $1000 an evening.

Zakljucak koji smo doneli posle gledanja ovog filma je bio da nam lici na jednu od posledica potrosacke kulture, gde umesto da ulozis svoje vreme i emocije u izgradnju iskrenog odnosa, ti raije potrosis pare za neku laznu nadu i instant dozu razumevanja (otud ta pitanja "sta si radio na poslu" itd.)

Link to comment
2 hours ago, Yoyogi said:

Negde ovo doba, 2006, Singapore Changi, idem u Bangkok. Teška oluja, najave odlaganja letova a putnici dobiju vaučere za restorane. Tada sam bio član biz class, odem tamo a moja koleginica, isto tu, na istom letu za BKK.

Popričamo, pa besplatni šampanjac, pa se ona napije. 

Ako ja znam zašto idem u Bangkok šta tebe nosi tamo?

Ona , lezbejka, mi reče: " Bele žene su kao ja, pilotiraju avionima, igraju hokej, hoće da budu kao muškarci...ja hoću ženu, žensku, žensko biće" reče ona.

Ko god da šta misli, kada ti ženska ovako kaže, to ima težinu.

ispada da je zensko-zena samo ako zavisi od muskarca odnosno muskarac-musko samo ako finansira, totalno retro.

srecom za one koji vole tako jos moze da se nadje u aziji :lol:

Link to comment
11 hours ago, noskich said:

Bilo je tokom gotovo celog ljudskog postojanja sa izuzetkom nekoliko hiljada godina 'civilizacije'. 

I bice opet jer je ovaj sistem neodrziv. Ne moze se imati neogranicen privredni rast na planeti sa ogranicenim resursima.

Jednog dana ce se secati danasnjice kao sto se mi secamo bukvalnog ropstva.

 

A onda pogledaš originalnu seriju (npr. epizodu Trouble with Tribbles) ili neku epizodu Deep Space 9 i vidiš da primaju platu. Ništa novo, kanonske nekonzistentnosti ST-a. 

Link to comment
15 hours ago, Time Crisis said:

Heh, pa sam si napisao kako se ne usuđuješ da odeš na tajland, ne bi da čačkaš mečku, a kao jedva čekaš da živiš u Pjongjangu, samo da ti neko da kartu...i posle ja lažem. :8_laughing: Jaz između onog što pišeš i onog što radiš je toliko veliki da bi mogao šleper tuda proterati.

Rekao sam da ne cackam mecku sa promenom posla, a ne odlaskom na Tajland. I nikada nisam napisao da jedva cekam da zivim u Pjongjangu. Karta mi je ponudjena bez da sam je trazio. 

Link to comment
5 hours ago, bigvlada said:

A onda pogledaš originalnu seriju (npr. epizodu Trouble with Tribbles) ili neku epizodu Deep Space 9 i vidiš da primaju platu. Ništa novo, kanonske nekonzistentnosti ST-a. 

Nebitno za samu seriju, poruka klipa je sushtina.

Link to comment
7 hours ago, Sara said:

ispada da je zensko-zena samo ako zavisi od muskarca odnosno muskarac-musko samo ako finansira, totalno retro.

srecom za one koji vole tako jos moze da se nadje u aziji :lol:

Thai je matrijahat, žena je glava porodice. Muž se useljava u ženinu kuću.

Link to comment

Skole u NSW i HSC (High School Certificate) 2017

 

1394 djaka 12og razreda (od ukupno 78000) je uslo u HIGH ACHIEVERS (HA) grupu: to su oni sto se najkrace mogu opisati ovako: 
'All Around Achievers Award' - students scored in the highest possible band across ten units.
'Distinguished Achievers Award' - recognising students who score in the highest band in at least one course.
'Top Achievers Award' - student took out BOTH top place and top band result.

 

Najveci broj ih je iz James Ruse (Agricultural) 92, pa ide rupa
pa drugi na listi Baulko (Baulkham Hills High School) 72 - pa opet rupa
pa Sydney Grammar School 53 i Sydney Boys High School 49 i tako dalje...

 

Zanimljivo je da JR ima samo 2 djaka koji su najbolji u klasi 2017 - jedan iz Agriculture a drugi iz Japanskog. Slicno je i u Baulko-u - samo jedan 'najbolji u klasi' (jedna :)) predmet
Korejanski za pocetnike (dete inace sa Potkontinenta, korejanski joj nije maternji). Zato otprilike svaki drugi all-around HA u JR skoli a svaki treci (i malo jace) u Baulko-u...

Deca kidaju.

 

Od ovih 1394 - 50.8% su devojke a 49.2% su momci ('naci - devojke pametnije). 

 

I tako... 

Link to comment
13 hours ago, bigvlada said:

A onda pogledaš originalnu seriju (npr. epizodu Trouble with Tribbles) ili neku epizodu Deep Space 9 i vidiš da primaju platu. Ništa novo, kanonske nekonzistentnosti ST-a. 

Ukazivati na Nosckicheve nekonsiznosti je passe... to bi trebalo da se ispišu strane i strane samo da se analiziraju šta piše i šta tvrdi.

Provaljen je odavno.

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...