Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 Nerazumem šta sam rekla lakonski? @Yoyogisvesna sam da imaju jaku građevinsku industriju, nažalost ne bih se kladila u kvalitet.  Ali Utapao je njesra od aerodroma, još uvek imaju neke  avione od USA tamo. 

Ne znam, ja sam čula od lokalnog stanovništva da je to bila pozicija pol pota, kada se krio u Tajlandu.

Ne znam ništa o Vijetnamu, verujem da su beda teška.

Tajlandska vlada želi da se digitalizuje, šta im vredi sva ta elektronika kada stanovništvo od toga ne koristi.

Link to comment

Izgleda da ti je trebalo sat vremena na google da nadjes elemente za svoj odgovor.

Koji je, lakonski, opet.

 

Opet, tebe su pitali clanovi Foruma, ne mene, a ti si kao usla na pola filma u salu i nemas pojma sta da kazes.

 

Thai drzava je digitilzovala podatke o gradjanima pre 15 godina, u bilo kom ofisu su isti, nema potrebe da se ide u mesto rodjenja za neku potvrdu.

 

Bangkok ima duplo vise FaceBook i Instagram korisnika nego sto Srbija ima stanovnika.

 

(sa rezervnog kompa koji nema nasa slova)

 

Link to comment

Thai je , ispod impresivnog vela modernizacije i efikasnosti, u stvari duboko autohtono, cak i feudalno drustvo. 

 

Vojni udari su u stvari borba ko ce da kontrolise rentu na kraljevsku zemlju (u smislu parcela) gde su izgradjene te gradjevine, mnoge i monumentalne. Tvrde, 40 milijardi dolara  vrednog zemljista.

Link to comment

Ja bih se opet radije nastanio na phi phi otocima nego u glavnom gradu svih tajlanđana. Jeste izvikano zbog filma, plaže i odavno je to preraslo u bekpekersku oazu, al ima neku magiju. Otvoriti izolovan beach bar, neki smještaj uz to i šta ti više treba? Probajte rezervisati smještaj u narednih nekoliko mjeseci, svi bungalovi uz plažu su rezervisani. Neki nemaju ni struje po danu i rezervisani su...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
8 hours ago, MilenaS said:

Gde je ta modernizacija i efikasnost tačno? oni su i dalje agrarno i društvo koje se oslanja na poljoprivredu, to im čini preko pola GDPa, druga polovina su teške industrije.

 

 

Jel baš hoćeš tačno? Onda: u svemu, tehnički, nipočemu ne zaostaju za razvijenim zemljama. Uprava, banke, firme. Ja sam kupio stan na moje ime i sve sam čekao da me pošalju na turu po šalterima, ne sećam se nijednog. Čak sam mislio da to nije završeno dok mi nisu dali u ruke ukoričen vlasnički list.

 

Ovo je provincija, Wang Nam Yen, uz granicu sa Kambodžom. Mesto uporedivo sa Babušnicom ili Žitorađom.

Vidi šta voze, ne kriminalci nego seljaci. U trenutku pomislio sam da je to konvoj iz fabrike koji ide na isporuku kupcima.

 

2017pickup01.jpg

Link to comment
14 hours ago, Time Crisis said:

 

Nisam ni mislio da bi živeo. :)

 

Pa ako nisi mislio zasto lazes da sam napisao da bih ziveo sto nikada nisam napisao vec sam odavno objasnio zasto ne bih ziveo?

Link to comment
15 hours ago, MilenaS said:

Ukazivati na Nosckicheve nekonsiznosti je passe... to bi trebalo da se ispišu strane i strane samo da se analiziraju šta piše i šta tvrdi.

Provaljen je odavno.

 

 

Koje nekonzistentnosti?

Jesam li ja scenarista za Star trek? Postavio sam video koji ilustruje ideju. Nebitno sta se desavalo tokom celokupnog Star Trek serijala.

Link to comment

Jedan primer kao ilustracija.

Tajland je imao ATM-ove koji prebrojavaju novcanice, a da ja znam za to, 5 godina pre Australije (verovatno duze od toga, ali ja znam za 5 u praksi). Dok su se ovde uredno novci stavljali u kovertu pa nakon toga rucno prebrojavali. Legne ti novac nakon 3-4-5 dana (ako ubacis petkom to ti je plus dva dana). Tek pre par godina su osavremenili i sada moze novac odmah da legne. Ali i dalje u celoj zemlji nema transakcija izmedju banki neradnim danima (vikendi i praznici). 

 

U smislu infrastrukture Tajland je odlican (putevi, internet). 

Edited by noskich
Link to comment
12 hours ago, Yoyogi said:

Tajland je za Budizam ono što je Iran za Islam.

 

 

S tim sto treba razlikovati autohtono budisticko ucenje i manipulaciju tim ucenjem da bi se opravdao militaristicko-monarhisticko-plutokratski poredak.

Nazalost ta izmanipulisana verzija jeste dominantna, ali i dalje ima jako mnogo autohtonog ucenja i prakse na Tajlandu. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...