Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

prema njegovim rečima on ima suprugu i bebu pa mora da zivi u sto kvadrata. 

 

Ne bi ti njega vidjela na forumu da kojim slucajem ima bebu.

A valjda bi i na onaj besplatan pregled kod doktora opste prakse kao jedinu korist od placenog poreza dodao i troskove porodjaja. 

Link to comment

Da imam osnovne potrebe zadovoljene bez prinude da se samoiznajmljujem, to jest da vrsim otudhjeni rad.

Rad nije problem po sebi, problem je otudjeni rad.

 

Cak i ta potreba za neotudjenim radom se sada pakuje u ambalazu i prodaje kao proizvod:

 

Motivation_30_anim_450.gif

 

tyvToPYsyaZXtaFiUISw-P6abde6j84YSh5o3tXq

 

I umesto da otplacujem stan 30 godina, radije bih prvo zadovoljio osnovne potrebe, pa se posvetio onim na visim razinama:

 

maslow.jpg

Umesto ovoga:

 

18-thickbox_default.jpg

 

ap,550x550,16x12,1,transparent,t.u1.png

 

Who needs reasons when you've got heroin?

Link to comment

Meni je licno iskustvo imanja svoje kuce neprocjenjivo. Svi se nesto zale kako se trose pare na odrzavanje a to je u stvari najljepsi dio.

Planiras novi decking pergolu nova kuhinja... Bas bas uzivam u tome

Link to comment

Netacno, napisao sam da ne zelim da putujem na posao dva sata u jednom pravcu i dva sata nazad. Ja biram posao, a poslodavac bira gde je kancelarija.

 

Ne idem na pola sata jer se onda gubi smisao iznajmljivanja stana u tom pregradju. Ako vec iznajmljujem stan u predgradju gde radim koji je smisao da zivim u stanu na pola sata hoda od posla?

 

1. obzirom da biras poslodavca, biras i gde ti je kancelarija. a ako biras da ti je kancelraija na senjaku (u spicu isto bar po sata voznje do centra), onda ne kukaj sto ne mozes da nadjes povoljnu kucu na 5min od posla

2. pola sata hoda pre i posle posla su odlicni za zdravlje. ja hodao poslednje tri godine

Link to comment

Ovo bi bilo kao da je neko napisao da vise nema potrebe za prevodiocima jer imamo online translator.

Da, turista u Japanu moze da koristi online translator kako bi narucio ramen. Ne, online translator ne moze da se koristi ni za sta ozbiljno. Za sada.

Isto tako i sa PPM softverskim resenjima. Mogu da pomognu, ali niko nece poveriti portfolio od stotina miliona dolara vrednosti automatizovanom softveru.

 

nazalost sam poslednjih godina imao mnooogo iskustva sa PMO kancelarijama u projektima cija je vrednost tog ili veceg reda velicine.

mogu reci samo jedno: 50% su aktivne stetocine koje misle da su svu pamet sveta popili i pritom se svojski trude da sjebu sve

45% su paraziti koji uzimaju pare i nista ne rade

5% su ljudi cije postojanje je bilo opravdano (oni su uvek bili najblizi realnosti projekta i nisu palamudili po ekselima, nego pokusavali da spasu ono sto je 95% njihovih kolega majstorski usralo)

 

tako da... 

Link to comment

nazalost sam poslednjih godina imao mnooogo iskustva sa PMO kancelarijama u projektima cija je vrednost tog ili veceg reda velicine.

mogu reci samo jedno: 50% su aktivne stetocine koje misle da su svu pamet sveta popili i pritom se svojski trude da sjebu sve

45% su paraziti koji uzimaju pare i nista ne rade

5% su ljudi cije postojanje je bilo opravdano (oni su uvek bili najblizi realnosti projekta i nisu palamudili po ekselima, nego pokusavali da spasu ono sto je 95% njihovih kolega majstorski usralo)

 

tako da... 

 

pa iz tog razloga, kompanije se okreću drugim metodologijama i ratosiljaju se ovih pijavica iz vremena dinosaurusa... 

Link to comment

Evo kako je to bilo u dobra stara vremena 1950-te. Plutokratija krala i tada (u SFRJ stanovi bili dzabe ejjjj, dzabe) :-)7b985d8ee563424bb6edc0c844be3c25.jpg

 

Edit: Springvale je deo Melbournea 20km od CBD. Mozda je u to vreme bio periferija.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by magi
Link to comment

Jos jedanput, stranci ne mogu posedovati zemlju. Posedovanje stana ne podrazumeva posedovanje zemlje.

 

Posedovanje stana podrazumeva posedovanje zemlje. Pitao si gde. Naveo sam ti primer zemlje u kojoj si se rodio. 

 

Nikakvog izigravanja zakona nema..

 

Ima.

Edited by ObiW
Link to comment

Oko plate i Sidneja, cisto balansa radi:

ja sam sa platom manjom od 120k:

- zivela u stanu od preko 50 kvadrata, u centru Sidneja

- 25min pesice od posla (meni pola sata pesacenja nije nikakav problem)

- oko trecine plate mi je odlazilo na rentu

- od ostatka se savim lepo zivelo (putovanja, privatni treneri itd - ilustracije radi)

- ja sam na toj plati ladno mogla da izdrzavam jos jednu osobu

 

(btw, rentiralal u AUS 5.5 god - nikad se nije desilo da ti gazda trazi da se iselis.)

A vodokotlic? Jel ti opravljao gazda vodokotlic?

Link to comment

Ne podrazumeva. Ni u US gde zivis nisi vlasnik zemlje ispod stana. Pogledaj razliku izmedju freehold i leasehold pa ce ti biti jasnije.

I za tebe isto pitanje: US investitor kupi zemlju. porusi stare kuce, napravi zgradu, proda stanove i.... zadrzi vlasnistvo nad zemljom? Uredno placa porez opstini na to vlasnistvo? I tako decenijama? Od kojih prihoda?

Link to comment

Btw, mrzi me sad da trazim i kvotujem, ali ova brojka o beskucnicima u AUS, kojom noskich ovde barata kao da ona ima.neke veze sa cenom nekretnina - jako malo veze ima sa tim. Ako se pogleda statistika, vidi se da su bolesti zavisnosti jedan od najvecih uzroka beskucnistva, kao i rak-rana australijskog drustva, bivanje Aboriginom, a oni protiv sebe imaju mnogo, mnogo vise faktora od cene nekretnina.

 

Hocu reci, verovatnoca da noskich kao zdrav i prav belac, established immigrant, zavrsi kao homeless u AUS je taman tolika kao i da ja sa svojim sivacom masinom postanem poznati modni kreator. Ono, moze da se desi nekim extraodinary spletom okolnosti, al sanse su minimalne. Tako da je potezanje tog broja homeless in AUS u kontekstu cena nekretnine cisto spinovanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...