Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Svecarski trenutak u drzavnoj sluzbi Novog Juznog Velsa. Vec juce se islo kuci oko 2-3, sada je kancelarija ghost town, a sutra je zvanicno poslednji radni dan.

Srbija brale  :ss1:

 

 

E sada je napokon dosao trenutak da mi seljaci iz zapadnog Sidneja malo korziramo oko Darling Harbour i Opera House jedanput godisnje i da se uslikamo. 

Doslo nasih 5 minuta. Na ovo se cekalo 12 meseca. 

Hocemo mi da pravimo srpski festival sada, bozic, nova godina, Australian day, ali ne daju nam dushmani. Zadnja smo rupa na svirali. Pa nam daju svake godine drugu nedelju u februaru. Al' nam zato korzo oduzeti ne mogu.

 

srpski-festival-sidnej-2013-4.jpg

 

A sad za G&S, juce sam primio ovaj email:

 

Поштовани, 

Кликните на линк активација да бисте активирали Ваш кориснички налог на порталу еУправе
Ваша еУправа

 

Pricao juce G&S kako je administracija dobra ovde, kad eto ti. Zakazes termin i vadis pasos online u Srbiji: http://www.euprava.gov.rs/eusluge?service=services&lifeSituationId=38 

I to salju email sami od sebe, bez da sam ih ista pitao.

Edited by noskich
Link to comment

Evo jedne interesantne mape migracija: http://metrocosm.com/global-immigration-map/

 

Za 5 godina (od 2010 do 2015) Australija je usisala 800k ljudi, Tajland 600k, Singapur 300k.

Srbiju je napustilo 100k.

 

Interesantno da su Sirijci toliko ocajni da prelaze u Irak, a Pakistanci u Avganistan. Moguce da je rec o avganistanskim i irackim izbeglicama koje se vracaju kuci.

Takodje me je iznenadila razmera priliva radnika u zemlje Gulf-a. Samo Saudijska Arabija je usisala 1.6 milion, a cela US 3 miliona. Male zemlje kao Oman i Kuvajt su usisale po milion. Argentina i Juzna Afrika apsolutno dominantni na svojim kontinentima. 

Juzna Koreja se sve vise kosmopolitizuje, primila 300k.

Edited by noskich
Link to comment

Dobar info, Noskich.

 

Evo zanimljive informacije od stare emigracije. Kad je doticni dosao u Melburn 1986 kuce su kostale 60-70k a godisnja plata koju je on kao inzenjer imao je bila 25-30k. Znaci 2-3 godisnje plate za kucu. Uzmimo da inzenjer sa par godina iskustva ovih dana ima 80k. U Melburnu mu treba 5-10 plata za kucu 20-40km od cbd.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

A sad za G&S, juce sam primio ovaj email:

 

Поштовани, 

Кликните на линк активација да бисте активирали Ваш кориснички налог на порталу еУправе

Ваша еУправа

 

Pricao juce G&S kako je administracija dobra ovde, kad eto ti. Zakazes termin i vadis pasos online u Srbiji: http://www.euprava.gov.rs/eusluge?service=services&lifeSituationId=38 

I to salju email sami od sebe, bez da sam ih ista pitao.

Znam, ja sam odavde zakazao predaju dokumenata za srpski pasoš u Beogradu pre dve godine, i onda se zakazanog dana pojavio tamo tačno u 9 na vratima, ispred je već par sati čekalo desetak ljudi za predaju (bez zakazivanja), kad je službenica tog trenutka izašla i prozvala mene i ženu bilo je glasnog gunđanja. Ne znaju tamo svi šta mogu da urade. Naravno da je ovde efikasnost administracije daleko bolja (i u poređenju sa UK ili US), ali ni srpska nije najgora u okruženju, uključujući razvijenije zemlje  - pitaj naše ljude koji žive u Italiji.

 

SaE

Link to comment

Ne jer ako me ne interesuje onda mogu da nadjem nesto drugo sto me interesuje jer sam finansijski nezavistan.

A sto nije lako raditi sa karijerom (kada nisi finansijski nezavistan). 

 

Mozes, ali sustina je u onom skoro deceniju svog zivota. Na kraju tog puta ces biti samo ekspert za finansijsku nezavisnost i brojanje novcica u trezoru.

Link to comment

Naravno, ima tu i veselijih aspekata - jedan od njih i predstojeći košarkaški kup "Draža Mihailović" u Sidneju (ako sam pogodio speling, ne?)

37 ekipa iz 5 gradova i taj rad...

????????????

1902038f0a3e618a8c899e28737ed629.jpg

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

Mozes, ali sustina je u onom skoro deceniju svog zivota. Na kraju tog puta ces biti samo ekspert za finansijsku nezavisnost i brojanje novcica u trezoru.

 

A za sta je ekspert neko ko radi 9-5 (ako ima tu srecu da ne radi prekovremeno) i onda gleda TV kod kuce tokom te iste decenije?

 

Da bi postigao finansijsku nezavisnost moras da razvijes raznolike vestine koje ce ti valjati tokom celog zivota.

Benefiti tih vestina su prvo sto si sposobniji i ne zavisis od drugih, a zatim mozes da prilagodis stvari svojim potrebama. Na primer kuvanje, moze se u restoranu napomenuti da se izostavi ovo ili ono (u nekima ne moze), ali jedini nacin da neko jelo 100% prilagodis svom ukusu jeste da naucis kako da ga licno spremis (ili da zaposlis licnog kuvara). Vrlo cesto ne postoji trzisno resenje za tvoju potrebu, recimo vina. Vina su gotovo uvek od grozdja, ima kupinovo i mozda jos poneko, Ali vino mozes praviti od bilo cega. I ako imas vestinu i vreme mozes da sebi pravis vina od svacega. Isto sa kozmetikom, pravljenje sapuna u kombinaciji sta znam, cimet i eukaliptus. A sve to je uz to zabavno (makar meni), nauciti nesto novo i onda bukvalno uzivati u plodovima toga.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...