Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

i dodajmo na to kupovinu barke, da, iako nikad nisu ziveli na brodu, zive u Kanadi zimi. mislim ok, ljudi prave gluposi, ali ovaj izgleda nikako ne uci iz sopstvnog iskustva.

 

A i to, otpusten jer je rekao studentu da "misli svojom glavom", come on.

rajka, jesi procitala zasto mu kontrakt nije bio obnovljen? aj priznaj da nisi.

Link to comment

ObiW, procitao sam cela prva dva dela i primetio sam alergijsku reakciju i taj shelter i otkaz. Jos uvek mi je nejasno gde se denulo 50k?

sta da ti kazem, procitaj do kraja pa ces saznati.

 

Ja kad sam kupio auto ovde posle mesec dana od dolaska, terao sam neke Engleze da mi pokazu brojeve karoserije i motora, da urade pregled auta kod "mog" majstora i jos sto stvari, poludeli su od mene. Jbg bolje safe than sorry.

Eto, da je uselio iz ex-YU, i on bi verovatno proveravao brojeve na karoseriji i motoru. Ali nije. 

Edited by ObiW
Link to comment

Oni su ocigledno iz neke provincije po Amerikama - ili tamo nema - kako se ono zove - "Strata Rules and Bylaws" shto kucni savet u zgradi ili gated community-ju zna da uvede. Tu ima svega - bukvalno mozes da ocekujes u zgradi punoj centralno-evropske gerijatrije da je jedan bylaw da ne primaju stanare koji kuvaj kari - ili vec tako nesto... Pse, macke, zabrana postavljanja drvenog poda umesto "karpeta" (objashnjenje - kad neka u stiklama hoda - ozgo™ - slaba zvucna izolacija i taj rad) i dalje redom. Morash zeni ruku preko usta da drzish dok pricate™... 

a ja sam iz metropole u okolini Pozarevca, pa zato znam da pitam osnovne stvari  :lolol:  :)

Link to comment

Ne postoji dzungla na Tajlandu koja se nalazi na dalje od par sati od nekog grada. Jedini izuzetak je da zivis bas uz granicu sa Burmom na zapadu, ali ne bih tamo. Interesantni su mi prevashodno severni i centralni Tajland, Chiang Mai i sve provincije oko njega i centralni deo uz granicu sa Laosom. To je sve najverovatnije na oko sat-sat i po od vecih gradova, s tim sto na Tajlandu cak i svako malo selo ima neku pijacu, prodavnice, doktora opste prakse, skolu, a manji gradovi-varosice bi verovatno bili na pola sata razdaljine, ako ne i manje.

A, ok, to mu vise dodje kao neka tajlandska varijanta Lajkovca... dobro, nema dzungle al ce dogodine biti autoput do Beograda.

Link to comment

rajka, jesi procitala zasto mu kontrakt nije bio obnovljen? aj priznaj da nisi.

 

citala sam jos originalno kada je izaslo u Pando za subsribers (dakle, toliko me je interesovali da sam citala nesto iz paywall-a :P ) . Nisam otvarala sada kad si ti linkovao. Sto, treba mu verovati na rec, da je otpusten bas zato? come on.

Edited by rajka
Link to comment

Evo je gustina naseljenosti:

 

128062-004-AE0FB634.jpg

 

 

A, ok, to mu vise dodje kao neka tajlandska varijanta Lajkovca... dobro, nema dzungle al ce dogodine biti autoput do Beograda.

 

Izvini, ali putevi na Tajlandu su sjajni. Dve trake sa zivom ogradom po sredini. Problem nisu putevi, problem su vozaci koji ne je*u zivu silu.

Link to comment

tjah, tip ceo zivot dobija otkaze, i uvek neko drugi kriv. neki bas nemaju srece :(

Meni sve izgleda kao sa je pola izmislio...

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

A, ok, to mu vise dodje kao neka tajlandska varijanta Lajkovca... dobro, nema dzungle al ce dogodine biti autoput do Beograda.

 

Iznenadio bi se da vidis blokove zemlje unutar Bangkoka koji su zaista kao dzungla. U tropskim krajevima biljke rastu jako brzo. Mozes da popalish parcelu i za par meseci ce biti kao dzungla opet. Tako da ako hoces nepreglednu dzunglu mozes da zivis u njoj na dva sata severno od Bangkoka. Pri cemu ta dva sata nisu pokazatelj toliko razdaljine koliko sporog prevoza.

 

Ova mapa je detaljnija:

popul.gif

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...