Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Bilo bi fino da sam cuo (za) Discharge u pravo vrijeme, tj. da sam ih cuo prije kilometara i kilometara punka i hc-a (a da budem iskren i gomile loseg punka i hca), a ne tamo negdje, ako se ne varam, polovine 90-ih, pa da su imali priliku da mi kreiraju licnost/muzicki ukus sta god...meni su vec na noge dosli kao obavezna lektira - takve stvari naravno u cugu drugacije slusas i cijenis. Ovo vazi naravno i za gomilu drugih bandova i cesto se tako pitam kako sam mogao propustiti ili ignorisati nesto tako bitno ili veliko - ili kako sam mogao slusati i praviti se da kapiram "ovo", ako nisam znao za "njih". Sta znam , valjda je to normalno i slicno kod svakog.

Link to comment

isto je to, tj. slicno je kod svakoga, barem je kod mene isto tako kao i kod tebe. mnogo losih stvari sam morao prvo da cujem i tek kasnije sam provalio bolje. to mi se i dan-danas desava. ne treba to da te brine, ako te brine :D sa druge strane, da li si svestan, a verujem da jesi, koliko samo muzike ima koje nikad neces cuti/otkriti.

 

evo, kod mene je ovaj slucaj sada: ima nekih devet godina kako slusam ekperimentalnu muziku i svasta sam ja na tom putu preslusao. verovao ili ne, skoro celu diskografiju japanske improvizovane muzike. da bi me to odvelo kasnije potpuno u drugu formu iste eksperimentalne muzike. za mene je sada alva noto - forma, ono.. mainstream, a kada sam ga prvi put cuo, pao sam sa stolice, i to ne samo cuo, morao sam da razvijem uvo za to, da se primi. zahvaljujuci japanskoj impr. muz. mnogo brze sam mogao da ukapiram o cemu ovaj skripi. :D ono zbog cega sam se zadrzao, a verujem da je to potpuno jasno svakome, jeste, sto sam provalio da ima nesto tu, samo sto nisam uspeo da razumem tada. sada, kada sam tu gde jesam i uvo mi je nastelovano, cekam nove ploce od samo onih za koje sam zainteresovan + ekperimentisem, ali vrlo brzo ustanovim o cemu se radi. da li mi je zao zbog toga sto sam svasta preslusao na tom putu, cak i svakakva govna, ne! stavise, drago mi je zbog toga. mislim, ne bih nista menjao, to jednostavno mora tako, barem ja mislim da je tako.

 

 

 

Link to comment

op

 

nisam znao da gotivis i brutalno cukanje

 

pa nije bas da svaki dan slusam slicne bendove, ali iz cele svakodnevnomenjajuce postave Extortion imam nekoliko prijatelja i gledao sam Rohanove rethodne bendove milion puta, kao i Extortion, dok su ziveli ovde. ovaj album sam tek pre neki dan nabavio na vinilu, pustio juce ujutro pred odlazak na posao, oapko!

 

mala trivija: kad su Smrts imali poslednju probu pred prvi koncert 2009 kod Rohana u kuci on nam se pridruzio na basu. sve je OK funkcionisalo, ali je imao tremu pa nije svirao koncert.

 

sinoc su svirali sa Napalm Death i Carcass, nisam isao, bice kucna svirka za vikend pa cu to da overim

Link to comment
  • 2 weeks later...

saturdej najt fan:

51TsXyrfQuL.jpg

Opasna ploča! Nažalost i poslednja takva koju su objavili, mada, nisu ih se naobjavljivali posle 12 point buck. Pre neki mesec sam ih se setio i ovaj + snake boy preslusavao bezmalo redovno. Koja šteta što nije bilo nekog ozbiljnog razumevanja za njihov humor, a i "muz. izraz" :(
Link to comment

jeste, oa dva albuma posle (Uncompromising... i God Hears...) nisu dobri.

muzicki odlicni, sto sporiji to bolji. tekstualno tesko da ce biti bolje "kritike americkog drustva"

Edited by Nikola Kiric
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...