Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

donelo se iz skopja

 

Why%3F_(Discharge_album).jpg

jeben bend!

 

ne znam da li je bitno za punk, hard-core toliko, ovo sto cu da napisem, ali sam misljenja da je ovo obavezna "lektira" za sve koji slusaju muziku, u smislu prosvetljenja. mozda sam subjektivan, ali pokusavam da objektivno postavim ovaj bend kao jedan od vaznih stubova kada je izgradnja muzike kod nekoga u pitanju.

Edited by hoffnung
Link to comment

ja sam prvo cuo 'hnsnsn' i tek posle 'why?'

 

hnsnsn je savrsena ploca! uzimajuci sve u ozbir, od omota, produkcije, haiku liricnog stila :D, pa, cak i logo benda. sto se mene tice, to mi je najbolji logo koji sam ikad video. nekako sam ga najlakse 'crtao' sa rapidografom kada su kasete u pitanju. bili su tu isto odlicni bendovi, tipa: varukers, oi polloi, gbh i svi su super, ali nista od toga me nije uradilo kao 'hnsnsn'. iskreno verujem da me je ta ploca promenila na duge staze, u smislu da sam sazreo uz istu.

Link to comment

hear nothing je krajem osamdesetih rulao produkcijskim uticajem na tadašnji ostrvski crust, kapiram da su slučajno opičili onaj masivni reverb preko, a posle toga su to rabili doom, extreme noise terror i još mnogi.

 

meni je why ipak numero uno

Link to comment

heheh onda te potpuno kapiram :)

 

evo to poredjenje, u pitanju je my bloody valentine. ja sam prvo cuo 'isn't anything' i tek posle 'loveless' znas i sam da je loveless dragulj pomenutog benda i meni je to ludilo ploca isto, ali sam vise privrzen ovoj prvoj. stavise, mislim da je to takodje savrsena ploca. imam vise 'prisnosti' prema istoj nego prema 'loveless' koju btw isto i dan-danas slusam i lozim se.

na mene utice kada sastavim utisak i taj neki spoljni faktor, koji nije direktno uticao na slusanje. kako sam dosao do te ploce, sta se desavalo u medjuvremenu, sve sto je zaokruzilo to doba dok je ista bila aktuelna, na mom muzickom repetoaru.

 

tako da verujem da je to u pitanju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...