Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

znaci da neko proizvede telefon na kom pouzdano rade sve osnovne funkcije. u koje spada i kalendar. bez da moram da bljunem jos para za ovaj app i onaj app (koji obicno resava 1, ali otvara neki drugi problem ili mu nedostaje neka funkcionalnost koji originalni app ima) ako sam vec pljunuo 500e za moj ultrafensibrzitankikarbonski tel.ili jos bolji primer sta android nema: sms delivery report koji je postojao i fino radio na mojoj kanti od eriksona iz 1998me (verovatno je radio i ranije, samo sto ja nisam imao tel ranije :) trenutno dobijes report da je poruka isporucena kada je otisla do bazne stanice, ne kada je isporucena krajnem korisnikuiz mog iskustva sa smartphone.ovima, svaki ima bar poneku falinku, sto je posledica izbacivanja 10 modela mesecno.i nedobog da neko nadje ozbiljan sigurnosni bug u androidu, pola telefona ce moci odmah u djubre da idu (jer im proizvodjaci nece uraditi upgrade software.a)uostalom, ako je situacija tako sjajna kako je ti vidis, zasto imamo CM, rutovanje, flesovanje, celonocno drkanje dok ne provalis kako to moze da se uradi?zasto se to ne resava jednim klikom, kako bi u zlatnom dobu mobilne industrije trebalo biti?
Pa dobro sad, komšiji zakovo motor na novoj mečki, to baš ne znači da je auto industrija u kurcu. :D Prvi put čujem da nekoga zeza kalendar na androidu, a znam puno ljudi koji ga koriste. Kod mene radi savršeno, kao i sve ostalo uglavnom.Deliveri ne koristim bar pet godina, zato što za bitne stvari zovem, a nebitne pošaljem smsmom i ne pamtim kada neko ko je dostupan nije dobio poslatu poruku.Ovo moje budženje je čist hir, telefon je odlično radio na fabričkim podešavanjima. A glupo je očekivati da proizvođači u nedogled izbacuju najnoviji softver za neke matore modele. Da se ljutiš na Nokiju što ne može Angry birds na 5110. I ovo što je dozvoljeno da na sostveni rizik instaliramo verzije nekih tamo entuzijasta je meni super. A sad baš jednim klikom, mnogo je...Ovo Marvinovo čudovište ima dual-core procesor na 1.2GHz, super amoled plus ekran, 8MP kameru, direktnu vezu sa TVom, 5.1 zvuk... Jebeni telefon! Gde bre u kurcu telefonija, ludilo se dešava na tom polju.
Link to comment
zašto, zaboga? ja baš imam super iskustva sa njima. naravno, ako ne pričamo o fabričkom softveru koji imaju low budget telefoni /mada moja keva ima neki takav slide, obožava ga i tek je na njemu naučila kršteno da koristi mob/
Samsung i ja - dva smo sveta različita. Što znači da njemu možda ništa ne fali, jednostavno mi ne leži.Na Samsungu ništa nije tamo gde bi po nekoj mojoj logici trebalo da bude.E sad, taj jaz je umnogome prevaziđen Androidom, ali opet... Sad neki dan uzmem burazerov Galaxy S plus, ma nije to to. Opet mi je isti Android mnogo lepše organizovan na HTCu. Primer - kod mene se telefon prebacuje na vibraciju tako što se sa strane smanji do kraja i pritisne još jednom. Na Samsugnu moraš u Settings da ideš. Ili ovo što Marvin kaže za alarm kad je telefon isključen. Neke naizgled sitne stvari koje nerviraju i ima ih na svakom koraku.
Link to comment
Pitanje je medjutim sasvim legitimno. Ne kazem da covek mora da bude deo Google sveta (i sam se cesto pitam kuda to vodi), ali jasno je da je Android napravljen da bude jos jedan deo Google imperije i samim tim najbolje radi s njihovim servisima. Analogno tome, pretpostavljam da i novi Windows telefoni rade po istom principu. Prema tome, zasto onda Android?Ovo nije endorsement Gmaila, ja to radim zato sto mi je zgodno, ali na Gmailu mozes da importujes postu s drugog naloga, pa i saljes s te adrese. Ja imam 4-5 adresa koje koristim u jednom Gmail nalogu.
HTC Cha Cha sam uzeo zato sto ima touch screen i qwerty tastaturu pa je najvise podsecao na ono sto sam do tada nosio (SE P990i)A da stvar bude smesnija od kako sam odradio fabricko resetovanje sa hotmaila stize sve kako treba sa sve notifikacijama dok za gmail zeza i nece da prihvati nalog u regularna mail obavestenja vec samo preko Gmail aplikacije.
Link to comment
Galaxy S plus ....na Samsugnu moraš u Settings da ideš.
na Samsungu spustiš notification bar i PIPNEŠ sound/vibrate ikonicu.konkretno baš na tom koji imamo tvoj brat i ja.ali da ne ulazimo u začarani krug, svakome nešto odgovara a nešto ne. ja sam, priznajem, do juče imala jaku averziju prema androidu. meni je win mobile i tako šuntav kakav je bio savršen (pogotovu na omniji koja ima SVE što mob može da ima) a sad se vrlo lepo navikoh na android, pitanje je trenutka kad ću se usuditi da rootujem :D
Link to comment

Al sam zakuvao pa pobegao. :lol: Nemam ja nista protiv novih telefona, samo mi je slatko sto mom telefonu od 20e baterija traje 2 nedelje, a mojoj sestri na telefonu od 200e 2 dana. Znam, znam, nemam internet, fotoaparat i ostala cuda. Postujem ja to, ali obzirom da ostatak dana provodim buljeci u monitor, drago mi je da barem u gradskom mogu da odmaram oci.

Link to comment
Pa dobro sad, komšiji zakovo motor na novoj mečki, to baš ne znači da je auto industrija u kurcu. :D Prvi put čujem da nekoga zeza kalendar na androidu, a znam puno ljudi koji ga koriste. Kod mene radi savršeno, kao i sve ostalo uglavnom.Deliveri ne koristim bar pet godina, zato što za bitne stvari zovem, a nebitne pošaljem smsmom i ne pamtim kada neko ko je dostupan nije dobio poslatu poruku.Ovo moje budženje je čist hir, telefon je odlično radio na fabričkim podešavanjima. A glupo je očekivati da proizvođači u nedogled izbacuju najnoviji softver za neke matore modele. Da se ljutiš na Nokiju što ne može Angry birds na 5110. I ovo što je dozvoljeno da na sostveni rizik instaliramo verzije nekih tamo entuzijasta je meni super. A sad baš jednim klikom, mnogo je...Ovo Marvinovo čudovište ima dual-core procesor na 1.2GHz, super amoled plus ekran, 8MP kameru, direktnu vezu sa TVom, 5.1 zvuk... Jebeni telefon! Gde bre u kurcu telefonija, ludilo se dešava na tom polju.
moj primer nije bio 'zakovo komsiji motor na mecki', vise 'nijednom mercedesu ne radi migavac'. moze i bez njega, ali moze da bude neugodno (pogotovo sto se dobijao neki feedback. pogresan.).slazem se da se hardver razvija ludacki, i trziste raste, i drago mi je zbog toga. ali tretman industrije prema kupcima je katastrofalan. zbog prekratkog time-to-market, ne testira se dovoljno te se to rezultuje u softverskim problemima (ovo se ne odnosi toliko na sam android, vec na te lokalne nadogradnje)proizvodjaci nemaju formalnu obavezu da obezbede dugotrajnu podrsku te ih stoga boli uvo. iako su prodali telefon i na njemu zaradili pare. lakse je sakriti se iza "ma taj novi android ne radi na starom telefonu, los hardver". prihvatljivo je ako ne zele da dodaju nove funkcionalnosti, ali ima brojnih slucajeva gde ne zele ni greske da isprave. sto jeste njihov posao. narocito ako su musteriji prodali telefon od 500e.a da se android moze odrzavati za brojne modele, na duge staze kad se hoce i to bez nekih suludih resursa pokazuje upravo cyanogen. koji od toga nema nista (finansijski)zamisli samo da m$ kaze nakon pojavljivanja nove verzije windowsa/office.a/sql servera/cegagod - jos godinu dana support i onda cao. i onda tu politiku usvoji vecina drugih softverskih firmi i primeni u praksi. da li bi i tada rekao "pa eto, ima novih boljih programa, sta se zalimo, budimo srecni sto se sve tako divno razvija"i da, primer za angry birds ti je debilan.
Link to comment
Pitanje je medjutim sasvim legitimno. Ne kazem da covek mora da bude deo Google sveta (i sam se cesto pitam kuda to vodi), ali jasno je da je Android napravljen da bude jos jedan deo Google imperije i samim tim najbolje radi s njihovim servisima. Analogno tome, pretpostavljam da i novi Windows telefoni rade po istom principu. Prema tome, zasto onda Android?
Zato što je od cele ponude trenutno najbolji. Prošle dve godine smo se u firmi zlopatili sa blekberijem, i kad je došlo vreme da se produžava ugovor, pitanje nije ni bilo "koji blekberi", već "android ili ajfon". Naravno, nikome nije padao ajfon na pamet. Osim kolegi, ali on se srećom ne računa. E, Windows, taj nikome nije ni padao na pamet. Ozbiljno, niko ga nije ni pomenuo, jer nikome nije ni padao na pamet.Zašto, međutim, android kada nisam hteo da koristim gmail? Da, nisam hteo da koristim gmail, on mi je i dalje sekundarni mail, međutim uza sve hardver specifikacije koje je Idiotek naveo, ono najbazičnije - imam gomilu prijatelja koji se kunu u njega. Dobar je telefon za gikove, može se setovati i zezati s njime hiljadu puta lakše nego ajfon ili bb, ima najveći broj aplikacija, najveći broj besplatnih, itd. I Android ima auru operativnog sistema koji je super friendly, i koga možeš da šamaraš kako hoćeš, jer je na linuksu, jer je potpuno otvoren. I mahom sve stoji, business email je mnogo bolji nego na blekberiju, aplikacije, net, utilities da ne govorim, ne bih se vraćao na bb ne znam za šta, ako mi išta imalo ne dostaje to su dugmići na tastaturi, ali dobro može se i bez toga. Kad dođe do pitanja plaćanja za aplikacije, ili opcije "da li hoćeš da importuješ kontakte sa gmail accounta", sve to stoji, nek za to koriste gmail i google wallet, ništa drugo i ne očekujem, mašala. Samo se onomad iznenadih da kalendar ne šljaka kako treba ako se ne syncuje sa google kalendarom. I dalje mislim da je to blesavo, al dobro sad :D Preživeću, kao što rekoh pre je bilo "Pa ne mogu da verujem" nego neki veliki problem, jer se radilo o tako jednostavnoj stvari.
Link to comment

^ Ako budes voljan napisi nesto o tome gde vam je android bio bolji od bb, kada se radi o corp e-mailu. Kod mene je bb ubedljivo najbolji u tom segmentu poslovne komunikacije.

Link to comment
Kad dođe do pitanja plaćanja za aplikacije, ili opcije "da li hoćeš da importuješ kontakte sa gmail accounta", sve to stoji, nek za to koriste gmail i google wallet, ništa drugo i ne očekujem, mašala. Samo se onomad iznenadih da kalendar ne šljaka kako treba ako se ne syncuje sa google kalendarom. I dalje mislim da je to blesavo, al dobro sad :D Preživeću, kao što rekoh pre je bilo "Pa ne mogu da verujem" nego neki veliki problem, jer se radilo o tako jednostavnoj stvari.
I ja mislim da je to sranje, ali je ocito u skladu s globalnim "nije problem u nasem proizvodu, nego u tebi debilu" trendovima.
Link to comment
^ Ako budes voljan napisi nesto o tome gde vam je android bio bolji od bb, kada se radi o corp e-mailu. Kod mene je bb ubedljivo najbolji u tom segmentu poslovne komunikacije.
Evo, uz ogradu da BB-je nikad nismo toliko voleli ni čačkali (tj ne "mi" nego "ja" - jer u firmi ja sređujem i ovakve sitnice) tako da je sasvim moguće da postoji nešto veoma jednostavno što bi nam olakšavalo život a za šta nismo znali. Imamo najklasičniji MS Exchange na serveru. Defaultni email account za telefon kakav su imali ostali u firmi je bio takav da RIM internet servis otprilike na svakih 15 minuta šalje nove mailove - mada moram da priznam, ovo je bilo izuzetno lako setovati. Pa recimo po računu verovatnoće ako ti stigne mail u 15:08, na blekberi će da stigne u 15:15. Mene je to nerviralo jer se dešava da nekad kad sam van kancelarije mogu da sredim stvar u 3-4 brza maila, tako da nisam želeo da čekam 10-tak minuta da bih dobio sledeći mail. Saznao sam za onaj fazon sa MS Exchangeom gde možeš da stavljaš redirekciju na blekberi sa tvoje nove lične adrese čim mail stigne na Exchange. To je dobro radilo, mailovi su stizali odmah, ali sam dosta petljao dok nisam to podesio.Pregled mailova na blekberiju mi je užasno ružan sada kada se uporedi sa crnim ekranom S-dvojke, kao i prikaz drugih detalja iz maila (koje sve CC adrese, koji attachmenti) na malom ekrančiću. Za S-2 sam namestio Exchange account za nekih 2 minuta. Setovao sam da se sinhronizuje na poslednja 24 sata, izgledaju odlično, mogu se povećavati ili smanjivati, mailovi stižu čim ih i naš server dobije, potpuno su sinhronizovani sa Exchangeom, međutim sutradan on neće opet prikazivati mailove od prekjuče i od ranije, već samo ono što je u poslednjih 24 časa stiglo/otišlo iz inboxa. A na Blekberiju sam morao da brišem "stare" mailove na telefonu jer su me nervirale, a mailbox nije bio u potpunom sync-u sa Exchangeom. Nije da sam samo ja sa svojim predrasudama, u firmi i drugi ljudi vele isto.
Link to comment

Da, stoji taj nerazumni period od cini mi se 15 min koji se ne moze promeniti.Nisam nikada radio sa Exchange serverom pa ne znam za te trikove, kod nas bb rade preko bis servisa i postfix email servera.Mene uzasno nervira kod s2 sto nemam opciju brisanja emaila i na serveru... Ili ne znam. <_< Nerviraju me i racuni u roamingu. Definitivno vise trosi data saobracaja za emailove.Edit:Ne mogu da zaboravim bb resenje "lock in holster". Platio bih da naprave na androidu.

Edited by wall
Link to comment
Mene uzasno nervira kod s2 sto nemam opciju brisanja emaila i na serveru... Ili ne znam. <_<
Hm, ja kad sam rekao da su mi potpuno u syncu, znači da kad ga obrišem na s2, mail nestane i sa servera? Doduše, nisam 100% siguran, pošto se re-syncuju samo na poslednjih 24 sata, i ne brišem sa mobilnog toliko.
Link to comment
ili jos bolji primer sta android nema: sms delivery report koji je postojao i fino radio na mojoj kanti od eriksona iz 1998m
jok i nema.
Ima ima, itekako.
Ima delivery i sasvim fino sljaka.
Ako može neko samo da objasni kako. Trenutno mi samo na trenutak iskoči obaveštenje o received sms-u. Ili je to to?PS: Stvarno bi mogla tema o 10 naj-aplikacija.
Link to comment

Pa sta ti vise treba od tog obavestenja i male ikonice u donjem desnom uglu poruke?A sto se aplikacija tice ja koristimJango za Internet radioCatch za beleskeOpera mini za netViber za dzabe smsoveBeoGsp za prevozAnti DT za slucaj kradjeAstro za browsing kroz telefon i karticuFake call za skracivanje dosadnih vidjanjaMort Player za audio knjigei mini Office za sve sto Office radiTacno 10 :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...