Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Ja sam poslednjih 10-ak dana vagao i kazu da je saomi redmi note 10 pro najbolji odnos cijene i kvaliteta (zapravo kazu kako je moguce da tel nije 200e skuplji). Fino radi sve a za to spijuniranje, ako postoji mogucnost da to rade Kinezi , postoji i za sve ostale.

Link to comment

Xiaomi redmi note serija je dugo godina najbolji odnos cene i kvaliteta, tako je i sa desetkom. Cak je pro verzija nesto skuplja i nepotrebna mnogima ako im ne treba Nfc, i obican Note 10 je zver a moze se naci za smesne pare.

Link to comment

@Frank Pembleton

mesec dana možda pratim oglase za neki kompaktniji telefon i te veličine jedino što može da se nađe a da možda vredi je sony experia z3,xz1,xz2 ...

Najbolji manji android je Samsung s10e ili nešto veći stariji telefoni Galaxy s8 ,s9

Samsung A40 ili A41 su takođe manjih dimenzija 145-150mm

Honor 10, Huawei P20 ,Nova 5t...vremenom su postali kompakti ...Pixel 4a 

 

 

 

Link to comment
8 hours ago, kipo said:

Ja sam poslednjih 10-ak dana vagao i kazu da je saomi redmi note 10 pro najbolji odnos cijene i kvaliteta (zapravo kazu kako je moguce da tel nije 200e skuplji). Fino radi sve a za to spijuniranje, ako postoji mogucnost da to rade Kinezi , postoji i za sve ostale.

 

Two cents mog supruga, ogradjuje se od Xiaomi: kada je trazio fon za sebe (njegov Nexus 6 je previse puta pao i poslednjeg puta je bilo smrtonosno, hajde da kazemo da je i dobro sluzio preko 6 godina i da je cak razmisljao da uzme isti ali mu je cena ostala ista ili slicna + stari Android pa...) koji moze da ima custom ROM, citao je testove i za mnoge proizvodjace se ispostavlja da ne salju samo sve Guglu nego i samim proizvodjacima, i to mu je veliko ne (znas verovatno koliko su pogotovo Nemci averzirani, Datenschutz je Biblija itd.). Taj OnePlus Nord koji je uzeo bi takodje tako radio, ali posto mozes da stavis na njega sta hoces, onda to menja stvar. Za Xiaomi konkretno nije nesto citao/trazio. Tako da eto nije konkretno protiv Xiamo nego generalno protiv...svih koji uzimaju podatke :)

 

//Ovo je inace lista sa nekog od sajtova odakle sam nasla inspiraciju da trazim modele

Top-10 Handys bis 250 Euro

    Xiaomi Redmi Note 9 Pro (Bestes Display)
    Xiaomi Mi 10T Lite
    Huawei P40 Lite (Das Schnellste)
    Samsung Galaxy A51 (Beste Kamera)
    Xiaomi Redmi Note 9S
    Xiaomi Poco X3 NFC (Preis-Leistungskracher)
    Samsung Galaxy A41 (Das Kleinste)
    Motorola Moto G9 Plus (Gute Akkulaufzeit)
    Nokia 5.4 (Mit Android One)
    Samsung Galaxy A21s

a ovde bas za dual sim: https://www.computerbild.de/artikel/cb-News-Handy-Top-10-Die-beliebtesten-Handys-unter-250-Euro-25647439.html

i dominira Xiaomi na obema

 

U clanku u opisu za Xiaomi  Note 10 i stoji to sta je neko gore napisao, da je najbolji po odnosu cena i kvalitet i da je cak i bolji nego 10 Pro po pitanju punjenja, trajanja baterije i fotkanja po dnevnom svetlu.

Während Samsung seine A-Klasse zum Teil auf LCD downgradet, rüstet Redmi mit OLED auf. Das Redmi Note 10 profitiert davon deutlich und steigt in eine andere Klasse auf. Ladetempo, Ausdauer und Fotoqualität bei Tageslicht sind sogar besser als beim deutlich teureren Redmi Note 10 Pro , sodass das Redmi Note 10 am Ende das Kunststück vollbringt, günstiger zu sein und die bessere Note abzuräumen. Überhaupt ist das Redmi Note 10 ein Preis-Leistungs-Monster . In der Bestenliste gibt es kein Smartphone mit einer besseren Testnote, das günstiger ist. Der einzige Haken für Freunde des berührungslosen Bezahlens: NFC fehlt.

 

Smara kupovina i istrazivanje strasno, svaka cast vama koje to sve zanima pa jos i pratite. :) Ja sam takav tip da uopste ne bih menjala to sta mi vec odlicno radi, ali sam i skromnih zahteva jer mi fon nije krucijalan, i dalje vise fotkam aparatom, a fon mi sluzi za mejl i komunikaciju i malo citanja, no sinoc sam se zapitala bas sta bih i ja uzela da mi ode ovaj moj polu-penzioner. Imam staru Nokiju od pre Hrista koja mi je bekap ako mi crkne fon.

Link to comment

Pa zapravo ovo je postalo normalno za svaki proizvod, od telefona, bele tehnike do automobila, svi proizvodjaci imaju milion verzija za skoro svaki proizvod, bukvalno je nemoguce ispratiti sve parametre potrebne za kupovinu.

  • +1 1
Link to comment

A i ta priča oko privatnosti, razumem ja sve to, nego da li je bio ijedan slučaj da je neko tužio npr Xiaomi zbog povrede privatnosti na bilo koji način?

 

Plus što gomila tih reklama i gluposti može da se pogasi, par minuta posla, a ko hoće da bude dodatno siguran, ode na https://blokada.org/#download i blokiraće sve živo, čak ima i poseban paket filtera za Xiaomi da se aktivira.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...