Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

5 minutes ago, ToniAdams said:

a ovi huawei-ji, znam da su vazili za najace sto se tice kamere ranije?

 

Koji god huawei da uzmeš za pare koje si rekao imaćeš odličnu kameru. 

Njih jebe što ih ne dolaze google aplikacije i servisi u paketu (moguće naknadno ubacivanje), pa su pali na tržištu, Xiaomi zauzeo njihovo mJesto.

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

Ako neko hoce dobru kameru mora Pixel. Cak i A serija bez obzira na manjak kamera pravi ubedljivo najbolje slike. Pogotovo ako je svetlo losije ili ako se slika neko/nesto u pokretu.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Kad podvucem crtu Pixel 3A je najbolji telefon koji sam imao ( drugi je S7) a ubedljivo najjeftiniji. Samo da mu glupi mikrofon nije otisao gurao bih sa njim barem jos dve godine.

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

al kolko vidim prilicno su im zastareli i senzori i sve ostalo, guraju pricu na softver sto kapiram da moze i g cam-om. ili ipak ne?

 

Upravo, do GCama je koji možeš da staviš na praktično bilo koji telefon

 

Jedino što ne radi na GCamu je slow motion, nešto što ne koristiš baš svaki čas, a što će stock kamera da ti odradi kada bude bilo potrebno 

  • +1 1
Link to comment


Ako moze pomoc u odluci, jer ne znam sta da odaberem za mamu. Dosla je kod mene i telefon (Samsung A40 Dual Sim) joj je lepo i nezgodno pao, da je ekran zasigurno otisao a ko zna sta jos. Za popravku ekrana majstori ovde traze 140 evra, te hoce da joj uzmem novi. A novi taj isti kosta 280 evra, sto je vise nego sto ga je platila pre dve godine pa je meni malo nerazumno da to radimo. Pogledah malo po netu tu neku kategoriju (a bitno joj je da ima Dual Sim), te imamo ovakav izbor, nasla sam u nekim clancima tipa "najbolji telefoni do 250 evra" (nemacko trziste). Ako ima neko vremena da pogleda i osacuje (tipa ovaj nemojte nikako ili sa ovim imamo iskustva i dobar je..)

 

 


 

 

 

1. Nokia 5.4 Dual-SIM 4G LTE Smartphone (6,49" HD+ Punch-Hole-Display, 48 MP Kamera + 2 MP Tiefensensor + 5 MP Ultra-Weitwinkel + 2 MP Makro, 128 GB Speicher (bis zu 512 GB per microSD), 4 GB RAM) - 160 evra

2. Samsung Galaxy M12 Android Smartphone without Contract, Quad Camera, 6.5 Inch Infinity-V Display, Strong 5000 mAh Battery, 128 GB/4 GB, Mobile Phone in Green - 200 evra

3. Motorola Moto g9 plus - 162 evra

4. Samsung A21 - 170 evra

//Ja sam prosto nasumicno poredjala i numerisala

 

Ostalo su uglavnom Kinezi protiv kojih se moj muski protivi zbog privatnosti itd. pa te nisam ni gledala.


//ako imate resenje iz rukava mimo ovih, slobodno naravno

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Nokia je kineska.

 

Ono što Xiaomi daje za te pare je druga dimenzija u odnosu na sve telefone koje si nabrojala, plus nešto ne verujem da mama ima neke ultrabitne podatke koje će Kinezi da pokradu ili zloupotrebe.

Link to comment

Svakako Samsung, nikako "poluproizod" Xiaomi. :)

 

Samsung ima odličan softver, One UI je bez bagova, radi lepo i brzo i na slabijim telefonima. I sve radi out of the box. Ne moraš da tražiš kako da isključiš reklame koje iskaču iz sistemskog softvera kao kod Šomija. Najverovatnije će A21 da dobije i Android 12 / One UI 4.0 update. 

 

Ranije je kod Samsunga niža klasa telefona bila loša i nije bila za preporuku, ali sa A serijom su napravili sjajan posao.

 

Inače i Motorola je kineska, Lenovo je vlasnik.

 

Nervira me masovno "guranje" Xiaomi telefona ( i Hisense televizora :)) po raznim sajtovima koji se bave tehnikom.

Link to comment
Svakako Samsung, nikako "poluproizod" Xiaomi. [emoji4]
 
Samsung ima odličan softver, One UI je bez bagova, radi lepo i brzo i na slabijim telefonima. I sve radi out of the box. Ne moraš da tražiš kako da isključiš reklame koje iskaču iz sistemskog softvera kao kod Šomija. Najverovatnije će A21 da dobije i Android 12 / One UI 4.0 update. 
 
Ranije je kod Samsunga niža klasa telefona bila loša i nije bila za preporuku, ali sa A serijom su napravili sjajan posao.
 
Inače i Motorola je kineska, Lenovo je vlasnik.
 
Nervira me masovno "guranje" Xiaomi telefona ( i Hisense televizora [emoji4]) po raznim sajtovima koji se bave tehnikom.
Jel te ovo "guranje" nervira zbog lošeg odnosa kvalitet/cena ili...?







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ova dva Samsunga sa spiska su bukvalno smeće, šta vam je ljudi, da nisu posledice deponije koja gori? :D

 

Šta je tačno sjajno kod A21? Ima toliko bedan procesor da samo zbog toga ne bi smeo da košta više od 120e. 

 

Link to comment

Hvala svima na ovako brzoj reakciji, zahvaljujem se i u ime moje mame koja ne moze dan bez fotkanja unuka a od kako ima pametni telefon, nece vise da koristi posten fotoaparat pa je od juce blaga drama.

 

Sto se tice privatnosti, slazem se da nema nesto za sta bi je neko ubio, mada su joj tu bukvalno sva bitna dokumenta, no ovo je iz principa, ni suprug ni ja nemamo telefone koji mogu da rade bas sta hoce (ja od 2016. teram Nexus 5 sa Androidom 8.1 koji je takodje n puta nezgodno pao na beton i sav je izubijan ali se nekako dobro drzi)

 

Dakle vodi nekako taj Samsung A21, steta je samo sto po tehnofirmama nema ni tog (a ni "originalnog" A41) ni za zivu glavu (niti online niti u radnji) pa cemo morati da damo pare Amazonu. Edit: uleteo kopkila! Sta bi ti preporucio a da je u tom cenovnom opsegu i da ima dual sim?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...