Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Google Voice bi trebalo da radi (nisam probao, ne treba mi).

 

Quote

Google Voice also offers free recording, though the process is a little fussy: You have to first enable call recording on your Google Voice account, and you can only record during incoming calls to your Google Voice number

 

Edited by Indy
Link to comment
Google Voice bi trebalo da radi (nisam probao, ne treba mi).
 
Google Voice also offers free recording, though the process is a little fussy: You have to first enable call recording on your Google Voice account, and you can only record during incoming calls to your Google Voice number
 

Nisam siguran da ce to da radi ako nema Google Voice broj (USA only?)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
9 hours ago, Frank Pembleton said:

Šta on snima i sagovornika?

Hm zanimljivo...

da da, ja sam snimao razgovore sa Er Srbijom nedavno da ne bude posle "nismo tako rekli".

 

Link to comment
10 hours ago, Moća said:

Preporucite aplikaciju za snimanje razgovora na telefonu, uslov je da je besplatna i da radi posao.

 

 

Ja na jednom telefonu koristim

CUBE ARC

Link to comment
Just now, Indy said:

Btw. generalno nije legalno snimati razgovore bez pristanka učesnika (ne znam tačno za Srbiju - ako ima pravnika, neka kažu.)

I meni se čini da moraš da obavestiš drugu stranu da se snima

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja to nigde nisam našao. Gde je to propisano?

Kada smemo da snimamo razgovor:

 

Čan 143. Krivičnog zakona (KZ) glasi:

(1) Ko posebnim uređajima neovlašćeno prisluškuje ili snima razgovor, izjavu ili kakvo saopštenje koji mu nisu namenjeni, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom od tri meseca do tri godine.
(2) Kaznom iz stava 1. ovog člana kazniće se i ko omogući nepozvanom licu da se upozna sa razgovorom, izjavom ili saopštenjem koji su neovlašćeno prisluškivani, odnosno tonski snimani.“

Dakle, "neovlašćeno snimanje razgovora, izjave ili saopštenja od strane onoga kome nisu namenjeni, kažnjivo je novčano ili zatvorom od tri meseca do tri godine."

Problem je pojam "neovlašćeno" jer iz propisa množemo zaključiti da se zabrana odnosi na osobu kojoj razgovor nije namenjen, odnosno, koja ni ne učestvuje u razgovoru (a to niste vi niti sagovornik). Opet, u praksi sudova se taj pojam široko tumači pa se pod „neovlašćenim“ može smatrati i snimanje od strane učesnika razgovora ali bez izričite ili prećutne saglasnosti ostalih učesnika.

Ako želite da snimate razgovor, morate jasno naglasiti sagovorniku da će razgovor biti snimljen. Ukoliko on ne da izričitu ili prećutnu saglasnost, ne smete snimati.

Takođe, snimljeni materijal bez prethodnog odobrenja sagovornika da se razgovor snima, ne može biti upotrebljen na sudu kao dokaz.

Link to comment

To znam, naravno. 

 

Ali naglasak je na: nisu mu namenjeni. Znači ne svoj razgovor. 

 

Drugo, koncept nedozvoljenog dokaza postoji u krivičnom pravu kod nas. Ne u gradjanskom. 

 

 

Link to comment
37 minutes ago, Hamlet Strašni said:

To znam, naravno. 

 

Ali naglasak je na: nisu mu namenjeni. Znači ne svoj razgovor. 

 

Drugo, koncept nedozvoljenog dokaza postoji u krivičnom pravu kod nas. Ne u gradjanskom. 

 

 

Quote

Opet, u praksi sudova se taj pojam široko tumači pa se pod „neovlašćenim“ može smatrati i snimanje od strane učesnika razgovora ali bez izričite ili prećutne saglasnosti ostalih učesnika.

Ne znam kako je u praksi, ne bih mnogo rizikovao da mi protumače pogrešno.

Link to comment

У ситуацији када је снимљени разговор био намењен окривљеном који је разговор и снимио, није извршено кривично дело неовлашћено прислушкивање и снимање.

 

Када је окривљена на састанку, а на радном месту посебним уређајем снимила разговор свог руководиоца и раднице ... а у трајању од 15 секунди а у том разговору она није споменута, а касније је тај снимак са обављеним разговорима пустила другим лицима учинила је кривично дело неовлашћено прислушкивање и снимање из чл. 143. ст. 2. у вези ст. 1. КЗ.

Link to comment
On 25.5.2020. at 0:02, kipo said:

Xiaomi dual apps je znao da zabaguje gadno, bez upozorenja sto je najgore. Meni na Redmi note 7, a vidio sam i kod drugih modela kukaju. U isto vrijeme i Parallel space nije radio kako treba, isti simptomi. Kod mene se vise ne javlja problem vec par mjeseci, valjda od prethodna 2 apgrejda.

-1

 

Mogu da kažem da je loše na starijim modelima (redmi 5) u smislu uspori se telefon, i ponekad neka aplikacija zabode ali ponekad. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...