Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

U rukama mi zadnjih par dana mi 9tpro i odličan je. Što kaže na gsmareni najbolji telefon za do 500 evra.

 

Bedak je što nema IR i senfi kamera je relativno loša u mraku. Sve ostalo je top ponuda.

 

Edited by desboj
Link to comment

Posle jedno 5 meseci samo da kažem da je huawei mate 20 x ubedljivo najbolji telefon koji sam ikad imao apsolutno savršenstvo. Jedino je bitno da volite veliki ekran, u početku je i meni trebalo malo da se naviknem, pre svega na težinu. Van ekrana koji fantastično izgleda u oled varijanti, baterija lagano dva dana i ne smem da pomislim koliko bi trajal da aktivno ne igram 3 igre. Kontam da bi dan završavao sa 70, 80%. Zvučnici možda ne najbolji, ali svakako najglasniji stereo ikad koji se odlično čuje, procesor ubija, kamera brutalno ubija, 128 giga storidža dovoljno (ima mogućnost proširenja), 6gb rama dovoljno... Dizajn jednostavan a opet premium, osećaj u ruci fenomenalan, mada je naravno u futroli... 

Ne znam za šta ću ga zameniti, nadam se barem istog kvaliteta nešto ako ne bolje...

Link to comment

U BG radnjama u balkanskoj pro sa 128gb ide oko 40000, daju garanciju godinu dana a neki daju i dve uz 2500 doplatu. 

Što se tiče miui šminke za android, posle redmi 3 i redmi 5 mogu reći da radi bez problema(ovaj poslednji je jednom paljen u safe mod kad je propalo instaliranje g cam uz gomilu čačkanja nekih podešavanja), a ovaj t pro ne izbacuje ni reklame koje su se pojavljivale na ona dva na nekoliko mesta.

Link to comment

Meni notch ne smeta previše, mada svakako nisam ni neki ljubitelj toga, ali ove iskačuće kamere su mi daleko lošije rešenje od notcha, obzirom da se u bar nekih 70% slučajeva oslanjam na face recognition za otključavanje telefona, bilo da bi to moralo da iskače svaki put ili bih morao onemogućiti taj feature u potpunosti, to bi mi značajno umanjilo komfornost korišćenja telefona. Mislim da se u narednoj godini može očekivati najezda telefona sa kamerom ispod ekrana što će nadam se polako dovesti do nestanka ovih kompromisnih rešenja, mada i dalje ostaju telefoni poput iPhone-a ili Huawei Mate Pro 30 koji imaju pored kamere još dodatnih senzora za koje nisam siguran da će biti jednako jednostavno smestiti ispod ekrana kao kameru, ali videćemo

Link to comment

Mislim da neće tako brzo te kamere ispod ekrana. Navodno Apple koji je i uveo notch planira da ga se otarasi već od sledećeg modela tako što će ulažu napore da spakuju prednju kameru u neki vrlo tanak bezel, ali videćemo. Face recognition nije toliko bitan ako imas fingerprint senzor.

I nema ga ni danas, jebene kurirske službe, mogao sam da odem i lično po njega da sam znao koliko im treba. :mad:

Edited by mraki
Link to comment

Ranije je bilo snimaka od strane Xiaomija i mislim Oppo-a, koji je sad imao i media event gde su demonstrirali takvu prednju kameru

 

naravno to ne znači da će odmah i krenuti da prodaju telefone, a i očigledno još uvek nije baš savršeno, ali mislim da je dosta blizu, tako da ne bih isključivao mogućnost da se recimo sledeći OnePlus izbaci sa tom tehnologijom, a onda i svi ostali sa svojim implementacijama.

 

Što se mog telefona tiče, imam Mate 10, i imam čitač otiska napred, ali mi je daleko praktičnije i komfornije pritisnuti dugme za paljenje sa strane  dok podižem telefon i da mi prepozna lice nego da pomeram palac ka čitaču, kod novih telefona koji imaju (sporiji) čitač ispod stakla, mislim da je to i izraženiji način korišćenja, barem gledano prema kolegama koji imaju takve telefone.

Link to comment

Moj divni i bez ikakvog problem do sada Samsung A5 2017 za 2.5 godine prijavio, tj. detektovao vlagu u punjacu/usb portu i ne mogu da ga punim.

Naravno da nije bio u nikakvom kontaktu sa vodom, iako je navodno waterproof.

U pirinac cu kasnine da ga stavim, ali sta mi predlazete jos. Ono sto sam nasla na googlu ..mehhh tandara mandara

cry.gif

 

 

 

 

Link to comment

E, procitala sam da obrisem medicinskim alkoholom usb ulaz, a pre toga malo fenom blago i to sam uradila jutros, pre nego sto sam poslala prethodnu porku. I nekih pola sata nisam ni koristila mob posle nje, nisam bila kod kuce, i kada sam dosla, ja za njega...hop, hop..nema kapljice i obavetenja, punjenje normalno radi.
Da li je bilo nesto zaprljano ili stvarno vlazno pa se osusilo, ne znam.
:)

Link to comment
2,5 god je svakako vreme da se počastiš novim telefonom za novu godinu. ovo je znak

 

I meni se cini :( nikada vise od 2god nisam ni koristila mob, mada sam imala sve neke mehhh, ovaj je...khm, khm...

 

f3557c4fbdfe1fd7a6ebe6b2c253e683.jpg

da je neka jaka zima pa da kažemo kondenzacija, ali temperature napolju i unutra su skoro iste... nisi ulazila u neku hladnjaču ili tako nešto ?   

 

Nista kondezacija, nista kvasenje, nista hladnjaca... 

f30bffda6ec8ac7995ab8d4f8826f269.gif

 

A koji da pazarim pitam ja vas sada vec kada smo tu?

 

Neki tako srednje klase.

Za Saomi svuda pljuste preporuke....

M?

 

Mada ja volem Samsung i prethodni mi je bio isto ovaj JK, dobar.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...