Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

  • 1 month later...

Za ove telefone za dve SIM kartice: da li jedna može da bude standardna SIM postpaid a druga SIM internet kartica?

Da. Imas meni "Upravljanje SIM karticom" gde jednostavno izaberes funkcije koje hoces/neces za obe kartice. Samo obrati paznju da ili neke nano kartice ne podrzavaju 4g ili pak nano slot na mom telefonu ne podrzava 4g. Bice da je ovo drugo pa cekiraj da li je isti slucaj kod tebe
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima li vece agonije od potraznje novog kompa, telefona i slicnih malih gedzeta? :/ Doslo je kranje vreme da promenim telefon jer se ovaj vec previse glupira. Imam neki LG (tek?) 3.5 godine i vec je za penziju. Malo se poboljsao prosle godine kada smo mu nabacili CyanogenMod ali sada je vec kriminalan, ne pomaze ni reboot, i u glavnim stvarima zabaguje.

 

Moj momak ima Huawei Nexus 6 i to je lepa stvarcica, ali realno nepotrebno skupa za mene, i sto je najvaznije prevelika za moju malu saku. U principu ni njemu se ne svidja sto je tako veliki ali to mu je bio najbolji izbor. Svidela mi se kamera na tom telefonu, pravi dosta dobre fotke, kao i to sto je dosao sa "cistim" Androidom pa su podesavanja privatnosti kao i na CyanogenModu (ne znam kako se tacno kaze za taj slucaj, da je bez firmwarea, sigurno ima neki strucni izraz). Takodje ima taj otisak prstiju sto mi se cini zgodnom stvarcicom.

 

Ono sta smo nasli je da je LG Nexus 5X kao neki mladji brat, malo manji, sa kracim trajanjem baterija, slabijim RAMom i procesorom, ali je i dosta jeftiniji (270 evra) i ima istu tu dobru kameru. Nemam nista protiv njega ali ne znam da li da razmisljam u smeru da je bolje da nadjem nesto sta je iz ove godine (LG je 2015.)?

 

Imate li nesto za preporuku od tih telefona koji dodju u startu sa cistim Androidom, ili nema potrebe da se brinem oko toga nego da nadjem nesto na sta cu da instaliram CM?

 

Kakav je taj P9, pored toga sto je skup (470 evra)?

Vidim da ima i neki Lite, evo poredjenja

 

Nisam nesto zahtevna (cak razmisljam da batalim ovu pricu i uzmem maminu nokiju koja i dalje radi kako treba a baterije se pune jednom nedeljno :D ) - treba mi wifi ponekad (mejl, skype, guglanje, refresh Pocketa), da napravim koju slicicu ok kvaliteta s vremena na vreme i pristojan plejer.

Link to comment

Ono sta smo nasli je da je LG Nexus 5X kao neki mladji brat, malo manji, sa kracim trajanjem baterija, slabijim RAMom i procesorom, ali je i dosta jeftiniji (270 evra) i ima istu tu dobru kameru. Nemam nista protiv njega ali ne znam da li da razmisljam u smeru da je bolje da nadjem nesto sta je iz ove godine (LG je 2015.)?

 

Imate li nesto za preporuku od tih telefona koji dodju u startu sa cistim Androidom, ili nema potrebe da se brinem oko toga nego da nadjem nesto na sta cu da instaliram CM?

Svaka preporuka za Nexus 5X. Imam ga skoro godinu dana i skroz sam zadovoljan. Ako hoces cist Android, mozda i najbolji izbor. Jedino mi cena nije jasna, ja sam ga u februaru platio 230e (16 GB) na KP. Gledaj samo verziju sa 32 GB jer nema slot za kartice, ja sam se zeznuo.

 

Xiaomi Redmi 3 je moja preporuka imaš ih na kupujem prodajem i dosta je jeftiniji.

Takodje dobar telefon, ali nije cist Android u startu.

Link to comment

Svaka preporuka za Nexus 5X. Imam ga skoro godinu dana i skroz sam zadovoljan. Ako hoces cist Android, mozda i najbolji izbor. Jedino mi cena nije jasna, ja sam ga u februaru platio 230e (16 GB) na KP. Gledaj samo verziju sa 32 GB jer nema slot za kartice, ja sam se zeznuo.

 

Takodje dobar telefon, ali nije cist Android u startu.

 

32GB verzija kosta 270 evra na Amazon.de i na nekim drugim sajtovima koje nadjoh (u prodavnicama je ili malo skuplji ili ga nema na lageru), drugu nisam ni trazila jer nema smisla, obicno imam puno dokumenata koje cuvam, pogotovo kada putujem, a tu je i muzika..

 

 

Xiaomi Redmi 3 je moja preporuka imaš ih na kupujem prodajem i dosta je jeftiniji.

 

Hvala, nikad cula za ovu firmu. Pogledacu detaljnije posle, sada sam gvirnula u recenziju na GSM arena. Izgleda da je deo ustede i u staklu?

 

Unfortunately, there is no information on the glass covering the display, and there is a good chance it isn't of the scratch-resistant kind.

Link to comment

Kakav je taj P9, pored toga sto je skup (470 evra)?

Vidim da ima i neki Lite, evo poredjenja

P9 Light je OK telefon(uzeo sam ga ženi pre par meseci, jako je zadovoljna, a sličan je korisnik kao i ti), ali mislim da isto nije stock Android...

 

I kod nas je preskup, sad gledam i na Aliju je oko 200$, kod nas je 325€... Pa jebo te, nisu normalni...

Link to comment

mislim da je moj stari zte blade q bio stock

huawei i meizu znam da imaju neke nadogradnje neke kerefeke

ko još?

 

inače sledeći tel će mi obavezno biti stock varijanta ne zanima me ništa drugo

Link to comment

Postoji ili tačnije rečeno postojala je Google Play Edition linija telefona koji su bile stock android verzije "regularnih" telefona HTC-a, Sony-a, Samsunga itd., ali mislim da već par godina nijedan takav telefon nije izbačen, sa druge strane postoji Android One linija telefona koja je još aktuelna, ali nije toliko rasprostranjena, recimo postoji u Indiji, Turskoj, nekim afričkim državama itd. mislim da to nije baš čist stock, ali je vrlo blizu tome

Edited by Clem Fandango
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...