Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

5 hours ago, Mil@n said:

Msm, očigledno ti je da si usamljen u svojim stavovima, ne? 

 

Oko vakcinacije? Nisam usamljen. Izvesni Novak Djokovic razmislja slicno a o tom anonimusu pisemo na ovom topiku. Znam da je ljudima bez kicme i stava tesko da razumeju da te dve stvari neko poseduje ali moze se to razumeti ako se covek potrudi. Vakcinacija nije obavezna ni da se udje u Australiju ni da se igra Australian Open, tvrditi da se sve ovo desilo zato sto Novak nije vakcinisan jednostavno ne odgovara realnosti. Kad i ako bude obavezna onda mozemo da razmatramo koliko je Novak doprineo, do tada je to prazna prica. Glupo je nervirati se zbog tudjeg stava koji nikoga ne ugrozava i ne krsi nikakva pravila, valjda covek koji ima te stavove ima i pravo na njih.

 

Link to comment
6 minutes ago, Milošica said:

Daj harpere, iz Milanovih postova izbija ljubav prema Novaku, cak i kada ga vredja :D

 

Ne kazem da ne izbija ljubav ali takodje izbija i nerazumevanje toga ko je i sta je Novak Djokovic. Svojim tvrdoglavim odbijanjem da ide niz dlaku rulji covek je osvojio 20 Slemova, neke od njih u okruzenju neverovatne mrznje prema njemu. Sada je iz istih razloga i iste karakterne crte izgubio mogucnost da osvoji i 21. Pa sta? Da nije takav kakav je ne bi ni dosao u poziciju da se sekiramo zato sto "zbog jebene vakcine" nije osvojio jos jedan GS, brojali bismo peti ili sesti i to u najboljem slucaju. Svako od nas je to sto jeste i za dobro i za lose, nekad istom crtom karaktera preskocimo zgradu a nekad se zakucamo u zid, ne moze se to iskljucivati i ukljucivati po potrebi. Ko to ne razume ne moze da razume ni zasto je Novak najveci teniser i jedan od najvecih sportista svih vremena.

Link to comment
Just now, harper said:

 

Oko vakcinacije? Nisam usamljen. Izvesni Novak Djokovic razmislja slicno a o tom anonimusu pisemo na ovom topiku. Znam da je ljudima bez kicme i stava tesko da razumeju da te dve stvari neko poseduje ali moze se to razumeti ako se covek potrudi. Vakcinacija nije obavezna ni da se udje u Australiju ni da se igra Australian Open, tvrditi da se sve ovo desilo zato sto Novak nije vakcinisan jednostavno ne odgovara realnosti. Kad i ako bude obavezna onda mozemo da razmatramo koliko je Novak doprineo, do tada je to prazna prica. Glupo je nervirati se zbog tudjeg stava koji nikoga ne ugrozava i ne krsi nikakva pravila, valjda covek koji ima te stavove ima i pravo na njih.

 

Po tebi je izgleda otpor nečemu krajnje pozitivnom kao što je vakcina (jel realno da pričamo o tome na ovom forumu posle 2 godine.......) i to sa velikim, NAJVEĆIM, tj najgorim posledicama po bavljenje sportom koji kako je sam toliko puta rekao koliko voli i za koji živi kičma i stav, za mene je debilizam... Neka bude da se tu razlikujemo.

 

Naravno da se SVE ovo desilo jer nije vakcinisan. Šta hoćeš da kažeš, da bi ga izbacili i da je otišao vakcinisan? Nećemo se zajebavati. Naravno da je oteran epskom nepravdom i sramotom Austrlijske države, ali sve je mogao da izbegne vakcinacijom i da se na vreme posveti treningu i pripremama, no odabrao je drugi put i svi znamo kako je prošao. 

 

 

Link to comment

Pa sad, nije se ovo desilo samo zato što nije vakcinisan, ali je to bio neophodni uslov da doživi ovoliku štetu. Da se vakcinisao igrao bi i verovatno osvojio AO. 

 

Eksplicitno sam na forumu branio i Đokovića i nevakcinisane generalno, ali ne mogu da razumem ovo sa kičmom i stavom sa sve povlačenjem da oni koji priželjkuju da se Đoković vakciniše ne poseduju te dve stvari. Šta je bilo sa onim da samo budala nikada ne menja mišljenje? Ja Novaku, koga volim kao nekog dobrog druga, želim da nađe malo fkeksibilnosti u sebi i da se predomisli po pitanju vakcina, vere u lekovitost lažnih piramida i koječega još. 

  • +1 9
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Pa sad, nije se ovo desilo samo zato što nije vakcinisan, ali je to bio neophodni uslov da doživi ovoliku štetu. Da se vakcinisao igrao bi i verovatno osvojio AO. 

 

Nije, naravno, ali neka mi neko kaže šta bi se desilo od svega što se desilo da JESTE vakcinisan?

 

Osim što bi došao na turnir, niko ne bi z nao ni kad ni kako ni kojim avionom, otišao bi na trening i satro bi ih sve, a pogotovu Rafu, njega bi osakatio da ne zna kako se zove. 

Link to comment

Dobro, da li mogu pojedini da ukapiraju da postoje ljudi koji ne menjaju tako lako svoja uverenja i stavove, i koji su spremni da za te svoje stavove i uverenja plate visoku cenu?

Vakcinacija je i dalje dobrovoljna a Novak Djokovic ocigledno ne zeli, iz svojih razloga, da se vakcinise, i izgleda da je za to spreman da plati izuzetno veliku cenu. Ja to postujem, a ako su gospoda vlastodrzci sirom planete toliko uvereni da su vakcine spas protiv ove posasti, onda lepo neka preuzmu odgovornost i proglase obaveznu vakcinaciju, bez pardona i bez, osim medicinskih slucajeva, oprosta.

Toliko je prosto.

Dotle, Novak moze da radi tacno ono sto misli da je za njega najbolje, cak i da nije u pravu.

Link to comment

To niko ne spori, nek uradi kako zeli. Neki od nas bi voleli da se vakcinise i igra, drugi da se ne vakcinise kako bio ostao pri svojim zbunjenim idealima. I kraj price.

  • +1 8
Link to comment
17 minutes ago, Mil@n said:

Naravno da se SVE ovo desilo jer nije vakcinisan. Šta hoćeš da kažeš, da bi ga izbacili i da je otišao vakcinisan? Nećemo se zajebavati. Naravno da je oteran epskom nepravdom i sramotom Austrlijske države, ali sve je mogao da izbegne vakcinacijom i da se na vreme posveti treningu i pripremama, no odabrao je drugi put i svi znamo kako je prošao. 

 

 

 

Izbacen je sa US Opena i bez vakcina i vakcinacije.

 

Ti sve vreme ne razumes o cemu ti govorim. Sve ovo je moglo da se izbegne vakcinacijom ali ako se zoves Mil@n, ne ako se zoves Novak Djokovic. Usla je i ona Cehinja nevakcinisana u Australiju, odigrala par meceva, niko je ne bi ni pominjao da nije ispala kolateralna zrtva "slucaja Djokovic". Ovako su je skidali u donji ves, ponizavali i na kraju deportovali. Da, nista se od ovoga ne bi desilo da je Djokovic bio vakcinisan, kao sto se na US Openu nista ne bi desilo da nije nervozan izbacio lopticu s reketa koja je slucajno pogodila onu losu alkoholicarsku glumicu, kao sto se sutra nista od svega nece desiti ako uradi nesto trece. Vidis, on jednostavno nije taj profil da ugadja drugima kako bi unapred izbegao da se namesti na zicer.

 

I zato je za mene najveci sampion u sportu kojim se bavi. Nikad nijedna losa rec o protivniku, nikad koriscenje privilegija za sebe, nikad na stetu drugih igraca, nikad vadjenje na svoju losu igru posle poraza, nikad kuknjava i trazenje izgovora kad izgubi vec samo cestitke protivniku, nikad nijedan gest, nijedna rec i nijedna akcija kojima bi ponizio bilo koga drugog a uzdigao sebe. A video si po Medinoj reakciji sa kakvim pritiskom se suocava godinama od strane 95% ljudi u tenisu, od sefova turnira i ATP-a pa do poslednjeg dripca u publici, koji jedva cekaju da poklekne i padne. U nekom normalnijem svetu kakav vise ne postoji to bi bile izuzetno cenjene osobine. U ovom svetu je "pa, vakcinisi se, majku mu, pogni glavu i savij kicmu, pljuni na ono u sta verujes, sta god to bilo, e da bi uzeo jos taj jedan turnir, pa jos jedan, pa jos jedan, jer nekima nikad nije dosta". Ne znam sta da ti kazem osim da bih ja uvek radije ziveo u njegovom svetu nego u ovom tvom, samo kad bih znao kako i imao muda da stanem iza svog koliko on ima da stane iza svog. Ovako mogu samo da mu se divim izdaleka.

  • +1 2
Link to comment

@harper U sustini i zivis u njegovom svetu jer zivis u Srbiji gde niko nece da se vakcinise, svaki sa svojom idejom zasto nece.

 

Evo i Gli demonstrirao jednog od heroja te slobodne misli iznad.

 

 

Edited by Mos
  • +1 3
Link to comment

Ja kapiram ljubav ali ovoliko izvrtanje činjenica, ono, na dva klika dostupno, stvarno nekad pomislim da ovdje piše Srđan Đoković lično. Toliko izvrtanje u pozitivnom i toliko zatvaranje očiju za sve što se ne uklapa u idolatriju, nevjerovatno. Kapiram da su i Nadalovi i Federerovi navijači isto ovako nesnosni, ali pošto ne pratim te forume, nisam tome toliko izložen, ali ovo kod nas je stvarno kolektivno ludilo. Ništa protiv Đokovića lično, samo da nema ovog učitavanja božanskog čemu zapravo nije on kriv. 

 

klik

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, harper said:

 

Izbacen je sa US Opena i bez vakcina i vakcinacije.

 

Ti sve vreme ne razumes o cemu ti govorim. Sve ovo je moglo da se izbegne vakcinacijom ali ako se zoves Mil@n, ne ako se zoves Novak Djokovic. Usla je i ona Cehinja nevakcinisana u Australiju, odigrala par meceva, niko je ne bi ni pominjao da nije ispala kolateralna zrtva "slucaja Djokovic". Ovako su je skidali u donji ves, ponizavali i na kraju deportovali. Da, nista se od ovoga ne bi desilo da je Djokovic bio vakcinisan, kao sto se na US Openu nista ne bi desilo da nije nervozan izbacio lopticu s reketa koja je slucajno pogodila onu losu alkoholicarsku glumicu, kao sto se sutra nista od svega nece desiti ako uradi nesto trece. Vidis, on jednostavno nije taj profil da ugadja drugima kako bi unapred izbegao da se namesti na zicer.

 

I zato je za mene najveci sampion u sportu kojim se bavi. Nikad nijedna losa rec o protivniku, nikad koriscenje privilegija za sebe, nikad na stetu drugih igraca, nikad vadjenje na svoju losu igru posle poraza, nikad kuknjava i trazenje izgovora kad izgubi vec samo cestitke protivniku, nikad nijedan gest, nijedna rec i nijedna akcija kojima bi ponizio bilo koga drugog a uzdigao sebe. A video si po Medinoj reakciji sa kakvim pritiskom se suocava godinama od strane 95% ljudi u tenisu, od sefova turnira i ATP-a pa do poslednjeg dripca u publici, koji jedva cekaju da poklekne i padne. U nekom normalnijem svetu kakav vise ne postoji to bi bile izuzetno cenjene osobine. U ovom svetu je "pa, vakcinisi se, majku mu, pogni glavu i savij kicmu, pljuni na ono u sta verujes, sta god to bilo, e da bi uzeo jos taj jedan turnir, pa jos jedan, pa jos jedan, jer nekima nikad nije dosta". Ne znam sta da ti kazem osim da bih ja uvek radije ziveo u njegovom svetu nego u ovom tvom, samo kad bih znao kako i imao muda da stanem iza svog koliko on ima da stane iza svog. Ovako mogu samo da mu se divim izdaleka.

 

 

Ne slažemo se samo oko hronologije, činjenica je da je u oba slučaja i napucavanja loptice i nevakcinacije sam, svojim odlukama i temperamentom koji je, budimo realni, samo ostavljao pitanje vremena kada će nešto takvo da se desi, da pogodi sudiju, ili nekoga u publici. Oba slučaja je mogao izbeći da je a) vakcinisan, b) ne histeriše po terenu. Ja njegovo divljanje i lomljenja reketa podražvam i nemam ništa protiv, to je on, borac i živac i sve što ide uz to, ali ako zapucaš lopticu u sudiju, druže, letiš, kao i što su neki pre tebe, pa se ti slikaj. U oba slučaja je sve zavisilo od njegovih odluka i poteza.

Ako pak tvrdiš da bi ga oterali i da je došao vakcinisan nekim sedamnaestim razlogom - ne verujem, tj siguran sam da ne bi.

Sa drugim pasusom se naravno slažem, X puta sam rekao da postoji jasna distinckija u mom slučaju između mog pogleda na njegov antivakseraj i na njega kao sportistu i čoveka, pisao sam o tome, ap da se ne poanvljam. Baš što je većinski uzoran i za primer, užasno me nervira što sam sjebava svoju reputaciju kojekakvim budalaštinama van terena. 

Link to comment

https://www.espreso.co.rs/sport/tenis/653889/novak-djokovic-nejubedljiviji-poraz-atp-bec-smrt-amfilohija-radovica

 

 

I nije mi se igralo, ali nije toliko ta vest uticala na mene da zbog toga ne mogu da igram. Generalno mi se nije igralo. Da, to što sam obezbedio mesto broj jedan na kraju godine je imao velikog uticaja na mene danas. Uradio sam šta sam hteo i zbog čega sam došao ovde, osigurao sam prvo mesto 

 

 

evo ovo  ili ono za parove na OI, mislim ja ga ne kritikujem, ali brate ovoliko idolopoklonstvo i izmišljanje, pa mislim dokle

 

Just now, Zli Gli said:

Pa s obzirom da nikad u zivotu nisam placao kurve a i da sam vec skoro 8 meseci izleceni kockar, bilo bi totalno upropascivanje. Kontam kad bi se Nolo otvorio, gruvali bi uplate ko Mejveder lagano.

A ovaj tekst sto je Dzejms Marsal okacio bukvalno ceo hvalospevi za Mareja, totalni promasaj

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

poenta je bila da je čovjek bar nekoliko puta različitim prilikama rekao "nije moj dan", što je potpuno legitimno, ali se ovdje laže kako nikad se nikad nije vadio na to da mu je bio loš dan. Pa šta bio je, ali ajde da ne izmišljamo. 

Link to comment
19 minutes ago, Mil@n said:

 

 

ako zapucaš lopticu u sudiju, druže, letiš, kao i što su neki pre tebe, pa se ti slikaj. 

Prilično sam uveren da ne bi diskvalifikovali Nadala ili Federera zbog onakvog incidenta

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ubibobi said:

Prilično sam uveren da ne bi diskvalifikovali Nadala ili Federera zbog onakvog incidenta

 

Kirjos je sad na ovom turniru napucao klinca u publici lopticom, sto je tezi prekrsaj, pa se sve lepo i prijateljski zavrsilo tako sto se Nik izvinio i poklonio reket klincu da ovaj ne bi vise plakao. I to ga je bas napucao iz sve snage, Djokovic je malo jace ispod ruke izbacio lopticu koju bi svaki sudija ili skupljac loptica ko nije pijan dosao na turnir uhvatio bez problema. Izbaciti igraca broj 1 i glavnog favorita turnira zbog ciste slucajnosti da je zena zverala okolo i nije videla lopticu koja je isla u njenom pravcu je bezobrazluk. Naravno da ne izbacili ni Rodzera ni Rafu sa turnira zbog toga, niti treba da ih izbace, takve stvari se desavaju.

  • +1 4
Link to comment
45 minutes ago, James Marshall said:

Ja kapiram ljubav ali ovoliko izvrtanje činjenica, ono, na dva klika dostupno, stvarno nekad pomislim da ovdje piše Srđan Đoković lično. Toliko izvrtanje u pozitivnom i toliko zatvaranje očiju za sve što se ne uklapa u idolatriju, nevjerovatno. Kapiram da su i Nadalovi i Federerovi navijači isto ovako nesnosni, ali pošto ne pratim te forume, nisam tome toliko izložen, ali ovo kod nas je stvarno kolektivno ludilo. Ništa protiv Đokovića lično, samo da nema ovog učitavanja božanskog čemu zapravo nije on kriv. 

 

klik

 

mozda da pogledas rodzerovu konferenciju za stampu posle poraza od novaka, na us openu 2015-e? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...