Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

@Tsai

 

Da, na isto. Ista stvar za Covid propusnice: ako ja kažem da u bioskop može da se uđe samo sa propusnicom, pa onda dodam da može i bez nje ako odobre tri različite lekarske komisije, i onda mi njih petorica donesu takvo odobrenje, puštam svu petoricu jer to su moja jbn pravila koja sam ja jbn doneo. Neću na licu mesta da izmislim kako to moje pravilo ne znači ništa dok se sa njim ne složi i onaj što cepa karte na ulazu te da je zadnja njegova. Ili dozvoljavaš izuzetke, ili ne dozvoljavaš. A jedan od one petorice može da bude osvedočeni SNS-ovac koji sluša Cecu, moje je da ga pustim ako su lekari rekli da ga pustim.

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

@Tsai

 

Da, na isto. Ista stvar za Covid propusnice: ako ja kažem da u bioskop može da se uđe samo sa propusnicom, pa onda dodam da može i bez nje ako odobre tri različite lekarske komisije, i onda mi njih petorica donesu takvo odobrenje, puštam svu petoricu jer to su moja jbn pravila koja sam ja jbn doneo. Neću na licu mesta da izmislim kako to moje pravilo ne znači ništa dok se sa njim ne složi i onaj što cepa karte na ulazu te da je zadnja njegova. Ili dozvoljavaš izuzetke, ili ne dozvoljavaš. A jedan od one petorice može da bude osvedočeni SNS-ovac koji sluša Cecu, moje je da ga pustim ako su lekari rekli da ga pustim.

 

 

apsolutno

ono sto necemo znati je dal je zapravo to sto je prilozio kao izuzece palo na testu. ali slazem se sa tobom

Link to comment

 

Kad sam napisao šteta, mislio sam na to da je šteta što se Đoković nije vakcinisao i normalno došao da igra i da osvoji turnir - mislim da je Melburn stvarno najgori grad na svetu prema kome možeš da vežbaš svoj antivakserski stav. Kada su u septembru/oktobru prošle godine brojevi novozaraženih u Sidneju počeli da padaju jer je vakcinacija uzela maha to se u Melburnu još uvek nije desilo jer tamo nije bilo dovoljno vakcina, jer je savezna vlada usmeravala dodatne vakcine isključivo u Sidnej. Pisao sam ranije ovde kako se sredinom novembra jedna povremena učiteljica u školi moje dece iz Sidneja vratila u Srbiju jer nije htela da se vakciniše (a vakcinacija za prosvetne radnike je obavezna).

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Kad sam napisao šteta, mislio sam na to da je šteta što se Đoković nije vakcinisao i normalno došao da igra i da osvoji turnir - mislim da je Melburn stvarno najgori grad na svetu prema kome možeš da vežbaš svoj antivakserski stav. Kada su u septembru/oktobru prošle godine brojevi novozaraženih u Sidneju počeli da padaju jer je vakcinacija uzela maha to se u Melburnu još uvek nije desilo jer tamo nije bilo dovoljno vakcina, jer je savezna vlada usmeravala dodatne vakcine isključivo u Sidnej. Pisao sam ranije ovde kako se sredinom novembra jedna povremena učiteljica u školi moje dece iz Sidneja vratila u Srbiju jer nije htela da se vakciniše (a vakcinacija za prosvetne radnike je obavezna).

 

SaE

 

ali ovo sto Redoran kaze. da li su ostali koji su usli u melburn imali isto izuzece kao novak? mislim, ako jesu, onda stvarno koji kurac sve ovo

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

ali ovo sto Redoran kaze. da li su ostali koji su usli u melburn imali isto izuzece kao novak? mislim, ako jesu, onda stvarno koji kurac sve ovo

Ne sumnjam da jesu, ali Đoković je favorizovani "Melburnški sin" i mnogo više u očima javnosti. Prošle godine se zakačio sa predsednikom vlade Viktorije Endrjuzom oko traženja posebnih uslova za karantin (na kraju ih je izboksovao od teniske federacije, i on i dvadesetak najboljih igrača/igračica su imali kraljevski karantin u Južnoj Australiji, ne u Viktoriji), a čitavom drugom polovinom prošle godine se piše o nemogućnosti izuzeća za njegova dolazak jer je nevakcinisan i vlast Viktorije je u tome bila striktna. Podsećam da je vlast Viktorije laburistička (leva) a savezna vlast liberalna (ovde je to desno) i po svemu "business friendly", čitavih dve godine ih svrbe prsti za što ranije otvaranje jer "mora da se živi i zarađuju pare". Pogledaj link koji sam ostavio, meni izgleda da je savezna vlast, kao i mnogo puta u ove dve godine, i ovaj put podvila rep pod pritiskom javnosti i promenila stav u roku od par dana. Kažem već da je odijum javnosti bio ogroman, moj utisak je da bi Đokoviću zviždali do napuštanja turnira. Naravno ništa od toga se ne bi desilo da je vakcinisan.

 

Ja sam juče pisao svom federalnom MP Tanji Pliberšek (roditelji su joj Slovenci) koja je u opoziciji (laburista) da mi pomogne da mi majka iz Srbije dobije neko izuzeće kao Đoković da može da dođe ovde. Vakcinisana je sa tri doze Sinofarm vakcine, koja se ovde priznaje za ulazak samo osobama do 60 godina. Slučajeva kao ona ima mnogo.

 

SaE

  • +1 3
Link to comment

Nemam pojma kada ce se i kako zavrsiti Novakova karijera, ali to ce biti materijal za ludacki dobar biopic. Nisam mogao ni da pomislim da ce bilo sta da zaseni Pepe Imaz epizodu, kad ne lezi vraze, prvo piramide, sad ovo. Uz sve one velike stvare i sumanute uspone i kambekove koje je imao kao niko drugi u tenisu.

Edited by Kampokei
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, 1n54jd3r said:

Ko zna zasto je ovo dobro. Verovatno ne bi ni mogao da se skoncentrise na tenis nakon svih ovih desavanja i interesovanja javnosti. Neka se sada odmori i fino pripremi za RG. Taman ima dovoljno vremena da akumilira dovoljno prkosa i inata do tada. Valja Rafu zaustaviti da dodje do brojke 21.

 

Šta ako bude potrebna vakcina za RG?

 

 

 

40 minutes ago, Redoran said:

 

 

 

Ako nisi u stanu da ispoštuješ sopstvene protokole i pravila, onda ti ATP lepo skine Grand Slam kolajnu sa turnira i da je nekom drugom ko ume da ispoštuje sopstvene protokole i ne pravi skandale.

 

 

ATP koji je onemogućio Djokovica da se kandiduje za predstavnika igrača nakon formiranja PTPA i izostavio ga iz promo videa za 2022? Hipotetički, čak i da je Djokovic u odličnim odnosima sa ATP, ovo što se se desilo ne bi moglo da utiče na status AO kao GS turnira.

 

 

27 minutes ago, Kampokei said:

 

Jbg, ovo je nivo "nisam rasista, ali...". Glavno je pitanje da li je zaista istina da su pustili druge igrace sa istom dokumentacijom i vizama. Ako je to stvarno tako, ovo je svinjarija kosmickih razmera. 

 

Koliko sam razumeo, drugi su ušli sa istim tipom izuzeća od vakcinisanja, ali ne vidim kako bi neko iz Tenis Australije znao kakva je čija dokumentacija, jedino ako su im teniseri rekli šta su od dokumentacije nosili kada su prelazili granicu.

 

Moguće da u sledećim danima pod pritiskom javnosti bude otkriveno ko su drugi igrači koji su dobili izuzeće pa ćemo možda saznati  da li su imali istu dokumentaciju kao Djoković prilikom prelsaka granice.

Link to comment
1 minute ago, boldrock said:

 

ATP koji je onemogućio Djokovica da se kandiduje za predstavnika igrača nakon formiranja PTPA i izostavio ga iz promo videa za 2022? Hipotetički, čak i da je Djokovic u odličnim odnosima sa ATP, ovo što se se desilo ne bi moglo da utiče na status AO kao GS turnira.

 

 

Hipotetički sam to naveo kao primer delovanja uređenog sistema. Naravno da ATP ne da ništa neće uraditi, nego će da pripomognu koliko god mogu da se nešto ovakvo ponovo desi.

Link to comment
4 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ne sumnjam da jesu, ali Đoković je favorizovani "Melburnški sin" i mnogo više u očima javnosti. Prošle godine se zakačio sa predsednikom vlade Viktorije Endrjuzom oko traženja posebnih uslova za karantin (na kraju ih je izboksovao od teniske federacije, i on i dvadesetak najboljih igrača/igračica su imali kraljevski karantin u Južnoj Australiji, ne u Viktoriji)

 

SaE

 

top 10 igracica i igraca su dobili specijalne uslove bez nekog zahteva. a novak je zatrazio bolje uslove za igrace koji nisu imali takve uslove. i to ne na svoju inicijativu nego je kao predstavnik igraca zatrazio

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

postoji mogucnost da njegova aplikacija jednostavno ne zadovoljava uslove federalne vlade, a ovi drugi koji su usli zadovoljavaju.

naravno to mi necemo ni u ludilu prihvatiti, isto kao sto ni oni ne bi

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...