Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Znate kako prođu oni što kalkulišu sa takmičenjima? Daće nam vaterpolisti odgovor u Tokiju, potcenili su igru pre dve godine. Mogu da potpišem da neće uzeti medalju. Ivica Kostelić se davne 2011. povukao sa SP, umesto da juriša na titulu u kombinaciji i slalomu. Plaši se povrede, tempira formu za kraj svetskog kupa da mu ne izmakne kristalni globus, u kome je inače ubedljivo vodio, a da se nije pojavio ni na jednoj trci do kraja, osvojio bi kristalni globus. Znate koliko je kristalnih globusa u ukupnom poretku, zlatnih medalja na SP i OI osvojio do kraja karijere posle te sezone? 0.

Nadal ništa neće uraditi u Njujorku, retko se posle velikih pauza vraćao na visok nivo forme u kratkom vremenskom periodu. Češće je to posle dugih, kontinuiranih nedelja takmičarskog tenisa. Nikada ne zaboravite da trening i takmičenje nisu isto. Manjak mečeva takođe može da se odrazi na formu.

 

Kapa dole Novaku za ovaj potez bez kalkulacija. Na njegovom timu je da tempiraju formu za ova dva takmičenja, a biće vraški teško, plus borba sa umorom i dodatnim pritiskom. Mislim da džet leg neće biti toliki problem. Četiri nedelje je između OI i US Opena. Sličnu situaciju su imali sa Pekingom, ako me sećanje ne vara čak je bio manji razmak između dva turnira. Mnogo bi gore bilo da ne igra ništa do Njujorka. Ide mu na ruku i "praistorija". Jedina tri puta kada je neki igrač osvojio prva 3 GS-a, osvojio je i četvrti (Budge '38, Laver '62, '69).

Edited by Facundo Orellana
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

@harper sve pišeš lepo ali i protivrečno kao što neko primetio pre sat vremena... ako njemu znači više medalja koja sija zlatno od (još jednog) ušatog trofeja onda je to tako mi možemo samo da se složimo. Golden Slam je ipak priznaćeš neponovljiv rezultat (bar u sledeće 3 godine) a i lepše zvuči. Kalendarski uz preskakanje OI bi imao nakiseo ukus iako je svakako ogroman uspeh i cilj.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, goofs said:

15 sati je vremenska razlika izmedju Tokia i NY, ne moz gore od toga, bioritam u tri persuna ode. 

Zar nije 13? Ali bez obzira, ne možeš gledati bilo kakvu razliku veću od 12 tako. Ako je 13 sati razlike, to je 11 sati razlike na zapad. Telo ne razlikuje sigurno koji je datum. Sad ljudi kažu da je jedan od smerova problematičniji, ali je to nebitno kada obiđeš pola planete. U svakom slučaju, ima armiju ljudi koji rade za njega da se izbore sa svakakvim problemima i sigurno je u boljoj situaciji od Medvedeva, Cicipasa i ekipe 

Link to comment
50 minutes ago, mlatko said:

@harper sve pišeš lepo ali i protivrečno kao što neko primetio pre sat vremena... ako njemu znači više medalja koja sija zlatno od (još jednog) ušatog trofeja onda je to tako mi možemo samo da se složimo. Golden Slam je ipak priznaćeš neponovljiv rezultat (bar u sledeće 3 godine) a i lepše zvuči. Kalendarski uz preskakanje OI bi imao nakiseo ukus iako je svakako ogroman uspeh i cilj.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Nema tu niceg protivrecnog. Sta god da on odluci za sebe to je njegova stvar i to je to, ono sto ja mislim je da mu Tokio nije bio potreban. Ako se sve bude odvijalo kako treba naravno da ce se Zlatnim Slemom zakucati na mesto koje ce verovatno biti nedostizno ali je rizik koji je preuzeo i koji bi mogao da mu umanji sanse za US Open po mom misljenju nepotreban. Sad je tako kako je pa je cela ova prica bezveze, odlucio je sta zeli a na nama je da navijamo.

Link to comment

Nisam neki fan ovog nastupa u Tokiju, ali apsolutno nikakvih garancija nema da bi preskakanjem sigurno osvojio USO. I igranje dvaput u Beogradu i oni dublovi na Majorci nisu delovali bog zna kako potrebno, pa je opet bilo sve kako treba.

  • +1 4
Link to comment
 
Nema tu niceg protivrecnog. Sta god da on odluci za sebe to je njegova stvar i to je to, ono sto ja mislim je da mu Tokio nije bio potreban. Ako se sve bude odvijalo kako treba naravno da ce se Zlatnim Slemom zakucati na mesto koje ce verovatno biti nedostizno ali je rizik koji je preuzeo i koji bi mogao da mu umanji sanse za US Open po mom misljenju nepotreban. Sad je tako kako je pa je cela ova prica bezveze, odlucio je sta zeli a na nama je da navijamo.
Ovako kako stoje stvari veći je rizik da ne uspe da se adaptira (i stigne da prođe bubble test) pa izgubi u nekom komplikovanom prvom kolu i to će mu biti krivo ali daleko od nekog razočarenja kao u Riju... Nema vremena za neko sagorevanje sa ovakvim pristupom u ovakvim uslovima. Spremanje kao za neki Masters u Šangaju i šta bude bilo biće. Možda mu Tokio i nije potreban koliko je potreban on Tokiju i može mu (samo) goditi jedan takav izlet, kao što su naše bake govorile "pozlatili mu se drop šot i smeč".

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 i oni dublovi na Majorci nisu delovali bog zna kako potrebno, pa je opet bilo sve kako treba.

 

A dva turnira u BG pred RG? To ovako napisano zvuči kao loša šala, a osvajanje drugog mu je sigurno bilo jako bitno po pitanju samopouzdanja pred RG.


Poenta je da ako je neko pokazao da zna da tempira formu i da kalkuliše, to je on. Imajmo poverenja u fuking goat-a. :)

 

Link to comment
9 hours ago, harper said:

 

Upravo tako. Taj isti Rafa je osvojio jedan US Open vise od Novaka koji vazi za kralja vestackih podloga. Tri usred Novakove totalne dominacije (2013, 2017 i 2019) i jedan bas protiv Novaka (2010).

 

Rafina kolena nikako prolaskom vremena nisu sve zdravija niti sve mlađa.

 

Dokle će dogurati u Americi zavisi najviše od toga koliko će setova ozbiljnog tenisa odigrati do ključnih mečeva. Ne bude li deljao sve redoma sa po 3:0, do polufinala a naročito finala biće već uveliko načet.

 

Suštinska taktika igre protiv njega je što duže ga držati na terenu. Kao što smo videli na RG, od trećeg seta njegova igra počinje skoro pa eksponencijalno da pada.

Link to comment
8 hours ago, Facundo Orellana said:

Jedina tri puta kada je neki igrač osvojio prva 3 GS-a, osvojio je i četvrti (Budge '38, Laver '62, '69).

Sve ok, ali ovaj deo nije tacan. Postojale su jos dve osobe koje su osvojile prva tri slama u godini a US open nisu - Jack Crawford (1933.) i Lew Hoad (1956.). Ono sto je interesantno je da su obojica izgubili u finalu US opena.

Link to comment
29 minutes ago, Chika Spale said:

Sve ok, ali ovaj deo nije tacan. Postojale su jos dve osobe koje su osvojile prva tri slama u godini a US open nisu - Jack Crawford (1933.) i Lew Hoad (1956.). Ono sto je interesantno je da su obojica izgubili u finalu US opena.

Baš sam gadno prevideo. Bilo mi je jako čudno da niko nije stao na četvrtoj stepenici.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...