Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

3 minutes ago, Heaviside said:

Ma, biće zeznuto sigurno. Cenim da su mu šanse oko 50% u ovom trenutku. Čak je i na kladionicama otprilike takva kvota iako je javnost ubeđena da Novak osvaja pa su zbog rizika verovatno dodatno smanjili kvotu.

 

Pošto sam ja (poslednji) pomenuo Srbiju i olimpijadu - napisao sam da je meni kao navijaču Srbije drago što će igrati, nikakve Srbenda treba da ide im jebe kevu tirade nisam pominjao. Us open je znatno važniji i ne znam da li bi u tom svetlu trebalo da igra u Japanu, niti iko ovde to može da zna, nagađamo i smatramo™. Mislim da se preteruje sa negativnim efektima koje bi igranje na OI moglo da prouzrokuje i da Novak ne bi igrao da su oni zaista velike. Prosto ne mogu da poverujem da bi previše rizikovao tj. da nije u stanju da donese racionalnu odluku.

 

Ma, nisam se osvrtao ni na jedan post odavde nego generalno ne volim te amplitude u navijackim stavovima u odnosu na rezultat. Citao sam komentare u kojima ljudi ozbiljno pisu da bi ih debelo razocarao ako ne ode u Tokio, kao da ima bilo kakve veze za srpski sport da li ce ici ili ne. Stvarno ne znam sta taj covek jos treba da uradi da bi ljudi jednostavno skinuli kapu i rekli - care, svaka cast na svemu, sta god uradio od sada radi kako tebi odgovara i uzivaj.

 

Sto se tice odluke da ide kostace ga i ne, nije u stanju da donese racionalnu odluku kad su takve stvari u pitanju. Takav je i sa tim se treba pomiriti. Sto posto sam siguran da su ga svi iz tima savetovali da ne ide jer ce u Njujorku igrati turnir karijere i potrebno mu je da sav fokus usmeri na to da se za njega pripremi najbolje sto moze. Sta je tu je, resio je da ide i to je to. Nadajmo se najboljem.

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Pa ti sto ne igraju OI ce igrati vasington plus montreal plus sinsi pre us opena, bas ce odmorni da budu :lolol:

 

Igrace i Novak nesto u SAD pre US opena, sigurno. Nije problem u tome koliko ce se igrati vec gde. Turniri su 5 do 7 meceva, zavisi koji je turnir u pitanju, to je sve nebitno. Nista mu nije trebala ekskurzija do Tokija. Posebno sranje ce biti ako izgubi, obicno jako tesko podnosi te reprezentativne poraze.

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

 

Misliš da znaš bolje od njega šta mu treba i šta želi?

 

 

Bravo, opasnu si poentu zabio. Ne, ne mislim da znam bolje od njega sta mu treba a pogotovo sta zeli. Napisao sam vec da je to njegova stvar. Samo nemojte posle kad ostane bez gasa u nekom polufinalu US Opena da mnogo mudrujete. Nisam ja jedini koji misli da nije trebalo da ide u Tokio, procesljajte malo teniske sajtove i vesti. Novak je vec u Londonu pao u formi u odnosu na Pariz gde je projektovao vrhunac, bolje je bilo da je tempirao formu u drugom delu sezone za najznacajniji turnir koji ce igrati do kraja karijere. To je moje misljenje. Imas nesto protiv da ga iznesem?

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, harper said:

Posebno sranje ce biti ako izgubi, obicno jako tesko podnosi te reprezentativne poraze.

 

Ovo je sustina price, svi zelimo dobro. Bio je umoran u Londonu.

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Bravo, opasnu si poentu zabio. Ne, ne mislim da znam bolje od njega sta mu treba a pogotovo sta zeli. Napisao sam vec da je to njegova stvar. Samo nemojte posle kad ostane bez gasa u nekom polufinalu US Opena da mnogo mudrujete. Nisam ja jedini koji misli da nije trebalo da ide u Tokio, procesljajte malo teniske sajtove i vesti. Novak je vec u Londonu pao u formi u odnosu na Pariz gde je projektovao vrhunac, bolje je bilo da je tempirao formu u drugom delu sezone za najznacajniji turnir koji ce igrati do kraja karijere. To je moje misljenje. Imas nesto protiv da ga iznesem?

 

Naravno da nemam ništa protiv, samo ćaskamo, samo si bukvalno par postova iznad napisao:

 

23 minutes ago, harper said:

Stvarno ne znam sta taj covek jos treba da uradi da bi ljudi jednostavno skinuli kapu i rekli - care, svaka cast na svemu, sta god uradio od sada radi kako tebi odgovara i uzivaj.

 

Pa eto, kreni od sebe. :) 

Priča se o Zlatu sa OI kao da ide u Amersfort na turnir serije 250, čovek ima priliku da uradi što niko jebeno nikad nije uradio, pokušaj, pogotovu u ovim godinama je em apsolutno očekivan em sama esencija njegovog lika i dela, prosto mi je neverovatno da ljudima to nije jasno i kako sa puno samo pouzdanja očigledno bolje od njega znaju šta mu jeste a šta nije trebalo, i šta je bitnije od čega za njegov amanet.

 

Ja mu svakako neću zameriti makar ispao u prvom kolu i OI i USO, ja sam dosledan, posle krize 2017 sam bio u fazonu "samo još jedan Slam i što se mene tiče, ništa više" - a fala bogu, namirio me je mnogo više od toga, što se mene tiče, može da izgubi sve jedan meč do kraja karijere.

Link to comment
6 minutes ago, Mil@n said:

 

Naravno da nemam ništa protiv, samo ćaskamo, samo si bukvalno par postova iznad napisao:

 

 

Pa eto, kreni od sebe. :) 

Priča se o Zlatu sa OI kao da ide u Amersfort na turnir serije 250, čovek ima priliku da uradi što niko jebeno nikad nije uradio, pokušaj, pogotovu u ovim godinama je em apsolutno očekivan em sama esencija njegovog lika i dela, prosto mi je neverovatno da ljudima to nije jasno i kako sa puno samo pouzdanja očigledno bolje od njega znaju šta mu jeste a šta nije trebalo, i šta je bitnije od čega za njegov amanet.

 

Ja mu svakako neću zameriti makar ispao u prvom kolu i OI i USO, ja sam dosledan, posle krize 2017 sam bio u fazonu "samo još jedan Slam i što se mene tiče, ništa više" - a fala bogu, namirio me je mnogo više od toga, što se mene tiče, može da izgubi sve jedan meč do kraja karijere.

 

Ma, ja ne sporim njegovu odluku, ko sam ja da je sporim, samo mislim da nije trebalo da je donese tako kako je doneo. To je sve.

Link to comment
 
Ma, ja ne sporim njegovu odluku, ko sam ja da je sporim, samo mislim da nije trebalo da je donese tako kako je doneo. To je sve.
Nisi u mogućnosti da kažeš koji mu je turnir najznačajnijih, ovaj sledeći ako osvoji značiće mu više od GS-a

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

meni se cini da mu je bitniji zlatni slem od us opena. ovo mu je poslednja prilika za zlato, us opena ce biti jos 2-3 osvojiva. ionako je vec spojio 4 u nizu, preveliki hajp se stvara oko toga, i to pre svega od fedal fanova koji su sve vreme u fazonu evo samo jos ovo i priznacemo ti velicinu, ajde jos ovo, ajde sad 8 zaredom pa mozda budes koza .. itd.

  • +1 1
Link to comment

Ma kakvi, kalendarski slem je zlatni gral. 

 

Inače, u Tokiju će učestvovati 7 od prvih 10 iz trke. Nadal, Beretini i Ruud (upravo prestigao Šapovalova na 10-om mestu) propuštaju. Nije to uopšte loše tj. retko kada se i pojave svi na nekom turniru. Može da se kaže da od najvećih konkurenata za titulu u Njurojku samo Rafa ne učestvuje (umesto da samo Medvedev učestvuje, kao što je neko napisao). 

Link to comment
29 minutes ago, mlatko said:

Nisi u mogućnosti da kažeš koji mu je turnir najznačajnijih, ovaj sledeći ako osvoji značiće mu više od GS-a

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Apsolutno mislim da je US Open najznacajniji turnir ove faze Novakove karijere. U tenisu malo toga od uspeha moze da se uporedi sa kalendarskim Slemom. To nema niko posle Lejvera a toliki genijalni igraci su mahali reketom u poslednjih pola veka. Novak je vec uradio neke stvari koje niko nije, po mom misljenju cak i neke koje su jos spektakularnije, ali nista od toga u teniskom svetu nema tezinu kalendarskog Slema. To je Sveti Gral u tenisu. Da ne govorim da bi njegov uspeh daleko nadmasio Lejverov koji je tri od cetiri turnira tih godina kad je uzimao kalendarski GS igrao na travi. Koliko je to tada bio amaterizam u odnosu na danasnji tenis dovoljno govori anegdota da je na Flesing Medouzu Lejver kompletirao Slem tako sto je nakon prvog izgubljenog seta po kisi pitao sudiju da li moze da izadje na teren u patikama s kramponima (otprilike nesto slicno onima koje sprinteri nose) i, posto mu je ovaj dozvolio, prosetao se kroz sledeca tri seta dok se nesrecni Toni Rouc, koji nije imao nista slicno u torbi, klizao kao na klizalistu.:laugh:

 

Jebi ga, Slemovi su posebna prica u tenisu i tako mu je to. Za mene je cinjenica da je dva puta osvojio sve masterse verovatno najludja stvar koju je Novak ikada uradio. Kad su pitali lika koji je osmislio Masters koncept (tadasnji direktor, zaboravio sam mu ime) zasto nisu uveli posebnu nagradu za igraca koji osvoji sve masterse odgovorio je da im nije padalo na pamet da to urade jer su duboko verovali da je tako nesto nemoguce i da se nikada nece desiti, pa sto bi onda izmisljali nekakve nagrade i titule ni zbog cega.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Misliš da znaš bolje od njega šta mu treba i šta želi?

 

Npr kad u onoj situaciji sa povredom nije išao na operaciju nego probao alternativom bolje sam od njega znao šta mu treba, Ne zato što sam nešto mnogo pametan, nego je on tu ispao klipan, ali dobro.To što što je najbolji svetski teniser ne znači da je nepogrešiv.

U svakom slučaju greota je da ne proba da osvoji OI, a šta će biti videćemo, sve što osvoji je veliki uspeh.

Link to comment
2 minutes ago, čekmeže said:

Npr kad u onoj situaciji sa povredom nije išao na operaciju nego probao alternativom bolje sam od njega znao šta mu treba, Ne zato što sam nešto mnogo pametan, nego je on tu ispao klipan, ali dobro.To što što je najbolji svetski teniser ne znači da je nepogrešiv.

U svakom slučaju greota je da ne proba da osvoji OI, a šta će biti videćemo, sve što osvoji je veliki uspeh.

 

Jasno ti je da su situacije neuporedive. 

 

Edit: ovde je stvar njegovih ličnih preferencija, prioriteta, rezultata, vodi se onim što on želi (da osvoji), doda listi trofeja, neki njegovi lični izazovi i ciljevi. Samo mi je zbog toga bespredmetno da o tome razglabamo u večnost... No nebitno, ostaje nam da navijamo. Ako on ne izvede ovo, neće niko.

Edited by Mil@n
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

meni se cini da mu je bitniji zlatni slem od us opena. ovo mu je poslednja prilika za zlato, us opena ce biti jos 2-3 osvojiva. ionako je vec spojio 4 u nizu, preveliki hajp se stvara oko toga, i to pre svega od fedal fanova koji su sve vreme u fazonu evo samo jos ovo i priznacemo ti velicinu, ajde jos ovo, ajde sad 8 zaredom pa mozda budes koza .. itd.

To. Pale ga rekordima, statistikom, ali dzabe. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...