Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ne bi trebalo samo Rafa da bude parametar, jer je 2015. Novak obarao silne rekorde i bio neprikosnivena zver, od koga su svi zazirali i s oprostenjem skidali gace jos u svalcionici, dok je 2011. godine krcio put ka vrhu, od treceg ka prvom mestu, uspostavio neke parametre, pokazao da ova dvojica ispred moraju malo da ustuknu i da prestanu da se baskare.

Meni je 2015. nesto najjace i najdominantnije sto videh u tenisu koliko ga pratim, a verujem i mnogo godina pre mene.

Link to comment
1 hour ago, Čutura said:

nisam siguran, rafa 2011 je bio zver, al nije imao srece sto je naleteo na jos vecu zver. opsti kvalitet 2015 nije bio tako visok. imho.

 

+1. Rafu u 7 finala, Feda u 6? Ne može bolje od toga. Svi su bili u boljoj formi nego 2015. 

Link to comment
29 minutes ago, Jumanji said:

Ne bi trebalo samo Rafa da bude parametar, jer je 2015. Novak obarao silne rekorde i bio neprikosnivena zver, od koga su svi zazirali i s oprostenjem skidali gace jos u svalcionici, dok je 2011. godine krcio put ka vrhu, od treceg ka prvom mestu, uspostavio neke parametre, pokazao da ova dvojica ispred moraju malo da ustuknu i da prestanu da se baskare.

Meni je 2015. nesto najjace i najdominantnije sto videh u tenisu koliko ga pratim, a verujem i mnogo godina pre mene.

nisam komentarisao opsti utisak, nego novaka2011 sa novakom2015..

Link to comment
nisam komentarisao opsti utisak, nego novaka2011 sa novakom2015..
Izvinjavam se, samo sam svoje utiske prenela, nisam ni mislila da tebi konkretno odgovorim, no sada vidim da smo oboje koristili zveri u postovima, mozda otud nesporazum :)
Link to comment
3 hours ago, Čutura said:

nisam siguran, rafa 2011 je bio zver, al nije imao srece sto je naleteo na jos vecu zver. opsti kvalitet 2015 nije bio tako visok. imho.

 

Nije bitno. Novakov kvalitet tenisa je 2015. bio daleko veci, nevezano za to ko mu je bio protivnik. Gledam tenis skoro 40 godina i mogu mirne duse da kazem, ono sto je Novak povremeno pokazivao 2015. i pocetkom 2016. je najsavrseniji tenis Open ere. Dakle, imajuci u vidu napredak igre generalno, u istoriji tenisa. Taj period je bio maksimum skoro savrsenog igraca u najboljim igrackim godinama, zrelog, fokusiranog i sposobnog da rasporedi snagu i kalkulise tako da u svakom vaznom trenutku dostigne maksimum igre. 2011. je bila glad igraca koji je krenuo da uzima svoje mesto u istoriji tenisa, 2015. je bila rutina i dominacija vec krunisanog najboljeg igraca na svetu.

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

2011,2015,2019

 

:)

 

Ovo je i meni danas palo na pamet. S tim sto je i 2007. godina takodje bila veoma znacajna za Novaka, iako je njena kulminacija dosla pocetkom sledece godine u Australiji.

Link to comment
2 hours ago, harper said:

2011. je bila glad igraca koji je krenuo da uzima svoje mesto u istoriji tenisa, 2015. je bila rutina i dominacija vec krunisanog najboljeg igraca na svetu.

 

Meni su to upravo argumenti za suprotno. Pogledaj samo 2010 i rezultate koje je imao tada, evo samo u grand slemovima gde je gubio od redom Tsonge na AO, od Melcera na RG, od fucking Berdiha na WI i na kraju od Nadala na USO. U celoj sezoni osvojio je dva turnira serije 500 i protiv top 10 igrača imao 4-8. Možeš zamisliti koji je mentalni, fizički i svaki drugi iskorak potrebno napraviti posle takve sezone da bi uradio ono što je uradio. Da ne pričam je te sezone bio daleko u minusu sa Fedom i Nadalom u h2h, uostalom, tek skoro ih je pretekao obojicu, a obojicu odučio od igre. Imajući u vidu tu 2010, ono što je uradio 2011 je bukvalno u domenu neverovatnog i prepričavaće se ne godinama i decenijama već vekovima. :)

Takva sezone i uterivanje straha u kosti celom teniskom svetu su mu svakako pomogli dosta u kasnijim trofejima pa i 2015. 

Takođe, 2011 je nekoliko puta bio na ivici ambisa ali je čudom uspeo da se vrati u mečeve i nekako odbrani dosta meč lopti. Baš zato što su svi bili mlađi, u boljoj psihofizičkoj formi i sigurno nisu ulazili u mečeve sa njime kao kasnije, svesni da su lošiji već su verovatno mislili da mogu sa njim, barem Fed Nadal i Marej za koga se zaboravlja koliko je bio zajeban ranije. Hoću da kažem da je teže dobiti igrača koji u meč ulazi sa premisom da će da te otrese ili da može da te dobije i to je iznedrilo gomilu epskih mečeva te godine. Jel u Rimu Novak odbranio meč lopte sa Marejom, pa ga dobio i vrištao "jači si kurac?" :D

Link to comment

Pogledah sinoc pred kraj gde Novak kaze da ce jos dugo igrati. Nesto u fazonu OI u Londonu su bas blizu (a one za 2 godine) pa sam stekao utisak da on planira bar jos 5-6 godina. Sto je i ocekivano jer odlicno cuva telo. 

Link to comment
7 hours ago, Mil@n said:

 

Meni su to upravo argumenti za suprotno. Pogledaj samo 2010 i rezultate koje je imao tada, evo samo u grand slemovima gde je gubio od redom Tsonge na AO, od Melcera na RG, od fucking Berdiha na WI i na kraju od Nadala na USO. U celoj sezoni osvojio je dva turnira serije 500 i protiv top 10 igrača imao 4-8. Možeš zamisliti koji je mentalni, fizički i svaki drugi iskorak potrebno napraviti posle takve sezone da bi uradio ono što je uradio. Da ne pričam je te sezone bio daleko u minusu sa Fedom i Nadalom u h2h, uostalom, tek skoro ih je pretekao obojicu, a obojicu odučio od igre. Imajući u vidu tu 2010, ono što je uradio 2011 je bukvalno u domenu neverovatnog i prepričavaće se ne godinama i decenijama već vekovima. :)

Takva sezone i uterivanje straha u kosti celom teniskom svetu su mu svakako pomogli dosta u kasnijim trofejima pa i 2015. 

Takođe, 2011 je nekoliko puta bio na ivici ambisa ali je čudom uspeo da se vrati u mečeve i nekako odbrani dosta meč lopti. Baš zato što su svi bili mlađi, u boljoj psihofizičkoj formi i sigurno nisu ulazili u mečeve sa njime kao kasnije, svesni da su lošiji već su verovatno mislili da mogu sa njim, barem Fed Nadal i Marej za koga se zaboravlja koliko je bio zajeban ranije. Hoću da kažem da je teže dobiti igrača koji u meč ulazi sa premisom da će da te otrese ili da može da te dobije i to je iznedrilo gomilu epskih mečeva te godine. Jel u Rimu Novak odbranio meč lopte sa Marejom, pa ga dobio i vrištao "jači si kurac?" :D

 

Ja ne znam kako jednostavnije da napisem ovo sto govorim. Uopste ne govorim o rezultatima, uspesima i mecevima vec o igri a, sto se igre tice, Novak 2015. je dosta bolji igrac od Novaka 2011. Prosto je njegov igracki peak bio visi.

Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

Ja sam samo navodio faktore zašto mislim da mu je peak bio 2011 a ne 2015, imho, naravno. 

 

Pa, nije. Ti faktori koje si naveo nisu relevantni game-wise. 2011. godina jeste izuzetna ne samo u Novakovoj karijeri vec u istoriji tenisa ali 2015. i pocetak 2016. je doneo njegovu kvalitetniju igru. Nisu ni drugi igraci sedeli skrstenih ruku nakon sto ih je pocistio 2011., tako da konkurencija nije previse bitna kao parametar, a rezultati su tu negde, cak su ukupno nesto i bolji u ovom drugom periodu. Uostalom, nije to samo moje misljenje, cak su i pojedini vrhunski igraci, sto aktuelni sto bivsi, otvoreno izjavljivali da takav tenis nije vidjen pre toga. Novak je 2015. bio posebna vrsta zveri, jednostavno je bio nedodirljiv.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...