Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Jedan od najjacih i najupecatljivijih, najdominantnijih, kako god, parametra je taj sto je 2015., a kada kazem 2015. mislim naravno na period od godinu i po dana do odmah posle RG16, dakle posle tog cetrvrtog GS u nizu, sakupio skoro 17.000 poena, tacnije 16.950, nesto sto teniski svet nikada nije video do tada, cak ni kada bi se ova cifra vratila po starom obracunu do 2009.

Imao je onda vise nego Mari i Rodzer na drugom i trecem mestu zajedno.

 

U prolece 2016. tacnije posle osvojenog Madrida, imao je 9.025 poena vise od tada drugoplasiranog Federera.

 

To su sve brutalne stvari, a po prikazanom u to vreme bilo je nesto, mozda mogu slobodno da kazem, blizu savrsenstva. Ono sto konkurencija nije bila na najvisem nivou ne smeta mi, niti umanjije ikako Novakovu tadasnju dominaciju, jer je on svima u to vreme opasno usao u glavu, vodecim suparncima pogotovu, ali naravno svemu tome je utro put 2011. i sigurno da one 2015. ne bi bilo bez 2011.

 

A ovo sada, da ne baksuziram i ne zalecem se mozda mnogo, izgleda mi jos brutalnije. Nije on na onom svom vrhuncu, jako, jako je blizu njega, ali fokus i glava su cini mi se na visem nivou nego ikada (i servis), kao da apsolutno ne moze nista da ga omete ka necemu sto je zacrtao.

Malo je reci da jedva cekam 2019.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, mlatko said:

E da, tih 17.000 poena mi je ostalo u secanju kao nesto banalno uobicajeno...

 

Motivacija 20k emoji39.png

 

 

 

znaci sve gs, masterse, finale mastersa i jos jedan 500.

prava sitnica :D

Link to comment

Da ponovim: 

 

 

Jan 2016.

Gracious in defeat, Rafa spoke after the match, labelling the world No.1 as “perfection.”

“I played against a player who did everything perfect. I know nobody playing tennis like this ever. Since I know this sport, I never saw somebody playing at this level,” Nadal said.

“When I say perfect, it’s not one thing in particular. It’s everything. If not, it’s not perfect.”

 

Dec 2017.

“Well, it’s complicated,” said Nadal, in an interview with Spain’s premier radio network SER.

“What with titles and what he’s accomplished that says he’s the best in the history of our sport.

“Is he the best I’ve played against? Well, maybe, yes, (but) I’ve also played the great Djokovic, we’ve run into other really good players.

“It’d be unfair to say that Federer isn’t the best I’ve ever played against because the titles and his track record prove that to be the case.

“But at a technical level, when Djokovic has been at the top of his game, I have to say that I’ve been up against an invincible player.”

 

 

Link to comment

Novak ce sledece godine da ima oko 12.000 poena. 4x2.000 + 3x1.000 + sitnima. :D

 

Koji moj 9 mastersa. U zivotu mu to ne treba. On moguce nece vise Madrid videti, kao i Sinsinati. Sledece godine mozda jos i bude igrao vecinu mastersa. A 2020 je OI gde je najavio da ce prorediti turnire, a 2021. ce vec biti u godinama pa ce ganjati samo GS.

 

Tako da zaboravite, na masterse, skupljanje miliona poena i sl. Jebe se Novaku i teniskoj istoriji za to :)

Link to comment
25 minutes ago, urkozamanje said:

ma bre, nadal je vec "vidjen".. rodja, e to vec malo teze.. 

 

Nisam mislio da mu to treba da bi se poredio sa Nadalom već kao argumenat za goat-a :cool:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...