Jump to content
IGNORED

Lepša strana navijanja


Recommended Posts

Misli se na pravno lice :D
ali ja ozbiljno pitam ;)jel umeš ti, ili bilo ko drugi, da TO definiše, objasni.ja sam kao zvezdaš. za neki klub se valjda mora odlučiti, "navijati", ali, evo sad razmišljam, nemam pojma što ja kao navijam za zvezdu. niti mi šta pobeda ili poraz zvezde, partizana ili bilo kog kluba znači. ok, reprezentacija je nešto drugo, svetsko prvenstvo... jbga valjda te tad bombarduju: fudbal, fudbal i samo fudbal pa upadneš u nešto...ali čak ni tad ne preterujem sa gledanjem utakmicada igram fudbal, to volim. to mi ima smisla. da učestvuješ, trudiš se, raduješ zbog gola, pobede, nerviraš... ali toliko uzbudjenje zbog tudje igre? jer taj neko igra za navijače? ne, igra za sebe. igra je valjda da se u njoj učestvuje, zar ne? ili grešim? gde?i, ajd kad sam krenuo da razglabam: ok, ajd voli neko, možemo i da ne ulazimo šta ko voli i zašto. ali zašto ta "ljubav" automatksi sa sobom vuče i mržnju? to jbga nema nikakvog smisla, zar ne. što neko ako voli zvezu i na nju navija, mora istovremo i da mrzi, recimo partizan? ok ne mrze svi, ali nešto mi govori da to i nije baš retko? da banalizujem: voliš neku devojku. to ne uključuje i mržnju prema drugim devojkama. znam da nije isto, ali, rekoh, "malo" sam banalizovao.p.s.ako gušim, nek mi neko napiše, pa ću da predjem na drugu temu ... :P
Link to comment
:unsure: Jesil bio nekad u Grčkoj na utakmici? Gotivim i ja ostrvski stil ali ono je ludilo neopisivo... Poljud takođe.Bude ponekad i kod nas ok mada gomila sranja remeti užitak.
Ok, dopustiću da Grci mogu ponekad da budu izuzetak, a i jaaaako davno sam bio u Grčkoj na utakmici (kao dete) + ne pamtim kad sam odgledao grčki neki derbi, tako da nisam neki autoritet za njih. No, generalno, celo to balkansko i istočnoevropsko navijanje uopšte (bio sam još i na utakmicama slovačke i mađarske lige) ponekad više liči na neko dobro uvežbano lajanje (bez uvrede, i sam sam davno u njemu učestvovao) nego na artikulisano pevanje. Prvo sam išao na utakmice u Engleskoj i mislio sam to je to - nothing comes close. A onda se nekoliko godina kasnije nekako zaređala, tadašnjim poslom, Italija (Roma, Lazio, Cagliari) i, bogami, drugačije je, ali skoro jednako dobro. Harmonija je ista, drugačiji je sentiment, pa šta kome više leži... Na žalost, nikad nisam uspeo da odem na Fiorentinu :(
Link to comment
ali toliko uzbudjenje zbog tudje igre? jer taj neko igra za navijače? ne, igra za sebe.
Igra za onog ko mu daje pare, a to je klub. Koji voliš ili ti nešto znači.
da banalizujem: voliš neku devojku. to ne uključuje i mržnju prema drugim devojkama.
Ne uključuje, ali bi tvoja devojka volela da je tako :D
Link to comment
Ok, dopustiću da Grci mogu ponekad da budu izuzetak, a i jaaaako davno sam bio u Grčkoj na utakmici (kao dete) + ne pamtim kad sam odgledao grčki neki derbi, tako da nisam neki autoritet za njih. No, generalno, celo to balkansko i istočnoevropsko navijanje uopšte (bio sam još i na utakmicama slovačke i mađarske lige) ponekad više liči na neko dobro uvežbano lajanje (bez uvrede, i sam sam davno u njemu učestvovao) nego na artikulisano pevanje. Prvo sam išao na utakmice u Engleskoj i mislio sam to je to - nothing comes close. A onda se nekoliko godina kasnije nekako zaređala, tadašnjim poslom, Italija (Roma, Lazio, Cagliari) i, bogami, drugačije je, ali skoro jednako dobro. Harmonija je ista, drugačiji je sentiment, pa šta kome više leži... Na žalost, nikad nisam uspeo da odem na Fiorentinu :(
grcite imaju tu mediteransku ležernost pa mi njihovi najverniji i pored svog zla koje čine ne dođu tako odvratni kao naši gde atmosfera uvek deluje usiljeno. neverovatno je koliko melodično danas zvuči ex yu publika sa snimaka iz starih protonavijačkih vremena. valjda je u međuvremenu postalo bitnije poslati poruku da ko ne skače taj je šiptar, nego stvarno i izvesti nešto nalik na "bella ciao"..ili mlađe generacije jednostavno slabije poznaju originale koji se prepevavaju na tribinama.naravno, argentinci su kategorija za sebe.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad sam ja iso u ciganske skole, pevalo se - umesto popa Dzaju mi zovite. Vidim da je sinod intervenisao u medjuvremenu. Duvajte ga ziloti

Link to comment

jbg, znam ali nisam mogao da nađem tu verziju.EDIT'mesto popa Džaju mi zoviteda bi metrika bila ispravna ;)

Edited by Arbeitmann
Link to comment

peva se to jos uvekhttp://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_Qm5_ssIJrA#t=32sedit:sad cujem, uz popa dzaju mi zovite :D :isuse:

Edited by ExicPL
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...