Jump to content
IGNORED

Lepša strana navijanja


Recommended Posts

po meni najbolja vaša pesma, mada je stara, sporija verzija bolja.btw, da ne pomisli neko da podjebavam - po meni je ime Cigani jedno od najboljih imena za navijačku grupu ever...

Link to comment

Da, to ime su im dali navijači partizana, vojnici i komunisti, koji su bili pretežno Hrvati, pa su Srbe zvali pogrdno "cigani" i to je ostalo. <_<

Link to comment
They play in blue and white so it was only fitting that League One side Hartlepool were backed by an army of smurfs for their final game of the season.A group of 171 supporters - all dressed in white overalls, blue tops, white beards, blue faces and white hats - travelled down to London for the match at Charlton on Saturday.Read more: http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2141194/Hartlepool-fans-wear-smurf-costumes-final-game-season.html#ixzz1v8rk7YtO
tumblr_m3nf9hBytI1r3ssh2o1_1280.jpgsmurfs.jpgarticle-0-12F0A7FD000005DC-848_634x466.jpg
Link to comment

Gledam sad neke stare fotografije, iz kasnih devedesetih i vidim nešto na šta sam skroz zaboravio...U vreme kad sam bio baš junoša, tribine nisu bile isključivo mesto okupljanja manijaka i narkodilera... mislim bilo ih je, ali je generalno publika bila mnogo šarenija. Vidim na nekim od tih slika dvojicu klinaca, mlađih i od mene (koji sam tada imao šesnaestak godina), kod god je bio redovan na Partizanovom stadionu ih je sigurno znao: Klempa i Džimi. Bili su nerazdvojni drugari, obojica siročići iz Zvečanske, niko ih nije jebavao ni 2% do nas sa kojima su išli na utakmice. Često su bili i pocepani i gladni, pa smo delili siću koju smo imali da bi kupili nešto klope za sve nas. Svi ostali su ih šutirali kao krpe, pogotovo jer je mali Džimi bio Rom. Pa čak i određena govna sa naše tribine. Jedan od najjačih utisaka o tome kakva ljudi mogu biti govna i kakvo je zlo rasizam sam stekao kada sam doživeo da neko njih dvojicu napada i pljuje. Pičke, ipak dobili su po labrnji jer je Džimi bio drugar i pravi grobar.naulici7vd2.jpg Klempa, viri mu glava skroz levopartizan-iznad-svih_0118.jpgDžimi, sa šalom navučenim na glavuNe znam šta je sa njima bilo kasnije, prestao sam da idem na tekme neko vreme. Prošle godine sam samo čuo da Klempa više nije živ. O Džimiju ništa.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Eh, zvezdaši, ko će zaboraviti da ste nekoć kockasti bili... :fantom: Mislim, znamo da ste vi to potisnuli, barjake sa kojima ste pokorili Evropu, ali mi nećemo dozvoliti da jedan intrigantan delić toga ostane u tami zaborava...zve-olimpik90-91-1.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...