Jump to content
IGNORED

China


kgmr

Recommended Posts

Goglaj, goglaj...evo kolike su cene u Peking:So basically, property prices broadly continued their upward march in May, with average prices up by 255 Yuan per square meter so far this year (or about 25,500 for an average sized 100 square meter apartment). But one detail worth looking at is the prices in Beijing, as with all indexes you lose the intricacies of the underlying data, but Beijing in particular is worth looking at because unlike many smaller cities Beijing has seen the most bubble-like prices in China; particularly the luxury market.[/iTo je 27,850EUR za 100 kvm stan u Pekingu, prosecna cena, tamo gde cene divljaju (za kineske uslove). 278EUR po kvadratu, kao sto sam i ranije pogadjao.To je prosecna cena, Peking. U provinciji ne verujem da je takav (ako ih uopste prave tolike) stan vise od 15,000EUR.Ako su ti subsidized stanovi ~50% jeftiniji od privatnih, tu smo, za 60 kvm nece biti ni 10K EUR. Takvih 64 miliona se sada prave i zavrsavaju i sasvim normalno, po tim cenama ce ici kako stanovnistvo pritice.Luksuznih ima za milion samo sa time obican narod nema nista niti ih dotice. To je druga sfera zivota. Kao oni Genex apartmani (Milan Panic kupio jedan) iza Hyatta na Nbg, sta je narod bolela racika posto su ti stanovi, nisu njima ni namenjeni.

Link to comment
  • Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    75

  • noskich

    35

  • Indy

    32

  • banecare1

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Goglaj, goglaj...evo kolike su cene u Peking:So basically, property prices broadly continued their upward march in May, with average prices up by 255 Yuan per square meter so far this year (or about 25,500 for an average sized 100 square meter apartment). But one detail worth looking at is the prices in Beijing, as with all indexes you lose the intricacies of the underlying data, but Beijing in particular is worth looking at because unlike many smaller cities Beijing has seen the most bubble-like prices in China; particularly the luxury market.[/iTo je 27,850EUR za 100 kvm stan u Pekingu, prosecna cena, tamo gde cene divljaju (za kineske uslove). 278EUR po kvadratu, kao sto sam i ranije pogadjao.To je prosecna cena, Peking. U provinciji ne verujem da je takav (ako ih uopste prave tolike) stan vise od 15,000EUR.Ako su ti subsidized stanovi ~50% jeftiniji od privatnih, tu smo, za 60 kvm nece biti ni 10K EUR. Takvih 64 miliona se sada prave i zavrsavaju i sasvim normalno, po tim cenama ce ici kako stanovnistvo pritice.Luksuznih ima za milion samo sa time obican narod nema nista niti ih dotice. To je druga sfera zivota. Kao oni Genex apartmani (Milan Panic kupio jedan) iza Hyatta na Nbg, sta je narod bolela racika posto su ti stanovi, nisu njima ni namenjeni.
A tekst si dovukao sa...?
Link to comment
A tekst si dovukao sa...?
Ja sam to znao kad si prvi put poceo da lupetas o kineskom bubble. Oduvek sam to znao. Ti si googlao i protivurecio. Vidi moje postove.Sad sam samo otisao da ti zapusim usta zbog "nagadjas" i nadjem neke cifre.To pokazuje da da si lagao, lupetao, trolovao, ispadao glup ekstrapolacijom ekstrema na sve ostalo, brukao kineske gradjane koje tvrdis da znas kako i oni kazu jeste, sve to milionski bubble, da ne shvatas izgooglano. Odrastao na video igrama, mislis sve je drag and drop, veze nemas kako zivot funkcionise.Izvini se Forumu i cuti. Edited by Yoyogi
Link to comment
Ja sam to znao kad si prvi put poceo da lupetas o kineskom bubble. Oduvek sam to znao. Ti si googlao i protivurecio. Vidi moje postove.Sad sam samo otisao da ti zapusim usta zbog "nagadjas" i nadjem neke cifre.To pokazuje da da si lagao, lupetao, trolovao, ispadao glup ekstrapolacijom ekstrema na sve ostalo, brukao kineske gradjane koje tvrdis da znas kako i oni kazu jeste, sve to milionski bubble, da ne shvatas izgooglano. Odrastao na video igrama, mislis sve je drag and drop, veze nemas kako zivot funkcionise.Izvini se Forumu i cuti.
Ja sam gotovo sve svoje tvrdnje na forumu redovno potkrepljavao kredibilnim izvorima za razliku od tebe.
Link to comment
Ja sam gotovo sve svoje tvrdnje na forumu redovno potkrepljavao kredibilnim izvorima za razliku od tebe.
Pa sto si onda prosao kroz sreder i jasno se vidi da nisi imao pojma o cemu si dovlacio govna sa neta...ispala su bas to, govna i obizna laz.Ono sto svakom razumnom izgleda neverovatno branio si do malo pre.Meni ne trebaju nikakvi izvori, zdrava seljacka logika radi bolje nego svi tvoji "izvori".Ajde spakuj te kulise sa milionskim stanovima i ostavi stotione miliona ljudi da se useli u stanove od 10K Eura (tu sam fulao, mislio sam da su 20K EUR).Kredibilni? Mozda i jesu sa onime sto kazu samo sta sa onime sto ne kazu (ne znaju ni da postoji ta druga strana). Kao u ovom slucaju katastrofe koju si izmislio (ni oni koji pisu to nisu bolji od tebe, samo si naseo na njiihovu glupost i novinsku patku) Koliko to ne shvatas, cim ti zachegrta pred ocima ti odmah jurnes i pokazes da veze nemas sta tamo pise. A izgleda uzbudljivo, jos malo pa da se napravi video igra po tome. Edited by Yoyogi
Link to comment
Pa sto si onda prosao kroz sreder i jasno se vidi da nisi imao pojma o cemu si dovlacio govna sa neta...ispala su bas to, govna i obizna laz.Ono sto svakom razumnom izgleda neverovatno branio si do malo pre.
Nema sta da branim ili ne branim, stavovi moraju biti argumentovani cinjenicama, a tvoji to nisu.Nastavi da izvaljujes svoje procene iz malog mozga.
Link to comment
Nema sta da branim ili ne branim, stavovi moraju biti argumentovani cinjenicama, a tvoji to nisu.Nastavi da izvaljujes svoje procene iz malog mozga.
Idiii...ne znam koje cinjenice prave od 10K do 20K stanova milionske vrednosti. Gde su ti? Shoder koji pisu isti kao ti a ti ga dovlacis misleci to je doslo od nekog mozga. Sa tim cenama Kina ne bi postojala kao drzava, tu pobunu ne da ne bi sprecavala nego bi i predvodile vojska i policija.Cinjenica je da je 13 od 20 najotrovnijih zmija na svetu endemsko za Australiju. Eto, tu cinjenicu da ti neko saspe u lice i ubedjuje te da se tamo ulicama Sidneja ne moze da hoda. Tako izgleda tvoje drzanje kao pijan plota necega sto ne razumes i jos gore, mislis da je sasvim verovatno, cak i cinjenica.
Link to comment
Kako bi to izgledalo da se stavi u proporciju u Moskvi i sta obican narod ima sa takvim stanovima i u Kini i u Moskvi?
u moskvi stan koji se iznajmljuje za USD USD 2000-2500 kosta cca USD 400-700K. renta je znacajno visa nego u pekingu.
Link to comment
u moskvi stan koji se iznajmljuje za USD USD 2000-2500 kosta cca USD 400-700K. renta je znacajno visa nego u pekingu.
Pa, sta ima obican narod u Moskvi da radi sa tim cenama?Whoosh iznad njihovih glava, o tome ni ne razmisljaju?
Link to comment
Pa, sta ima obican narod u Moskvi da radi sa tim cenama?Whoosh iznad njihovih glava, o tome ni ne razmisljaju?
Ima jeftinije, rupe po obodu grada su od 700 dolara mesecno i ti stanovi kostaju po 150k da se kupe. Nisam shvatio tvoj komentar, ali narod u moskvi mozes da nazoves kako hoces osim da je obican. Veoma cudan i cudesan grad.
Link to comment
Zvrji tebi glavudza (bez veze sa mozgom) godinama. Ti stanovi se sada zavrsavaju, posle 1.5 godine izgradnje.To je kineska verzija stimulusa sa pocetka 2009. koja nije otisla za spas kriminalaca sa Wall Streeta nego u jeftine stanove narodu. Koji ce da ih pokupuje sve za 3 godine.
Kineska akademija drushtvenih nauka je upravo objavila da 85% kineskih porodica jednostavno NE MOZE, NIJE U STANJU, NEMA PARA da kupi nikakvu nekretninu. I da se taj procenat takoreci povecava na dnevnoj bazi, pa se ochekuje da ce taj procenat sledece godine biti 90 i kusur%.Mora biti da sam stvarno glup kad ne shvatam koliko si ti veliki chovek u azijskim i svetskim okvirima kada se borish sam protiv kineske akademije nauka, ali ....... ja sam srecan shto sam takav, shta ce mi genijalni um kakav je tvoj, samo bih imao problema i smatrali bi me za dvorsku ludu (budalu) na forumima.

post-5045-13112597564008.jpg

Edited by sickness
Link to comment

a ovaj bailout od pre par meseci od nešto mnogo nula nakon jedinice..... to takođe ima veze sa gradnjom? može li neko da pojasni?

Link to comment
Kineska akademija drushtvenih nauka je upravo objavila da 85% kineskih porodica jednostavno NE MOZE, NIJE U STANJU, NEMA PARA da kupi nikakvu nekretninu. I da se taj procenat takoreci povecava na dnevnoj bazi, pa se ochekuje da ce taj procenat sledece godine biti 90 i kusur%.Mora biti da sam stvarno glup kad ne shvatam koliko si ti veliki chovek u azijskim i svetskim okvirima kada se borish sam protiv kineske akademije nauka, ali ....... ja sam srecan shto sam takav, shta ce mi genijalni um kakav je tvoj, samo bih imao problema i smatrali bi me za dvorsku ludu (budalu) na forumima.
Dobar djak lose skole. Bubator koji nabubano nije nikada shvatao i sto je stariji sve je veca dileja.Koliki % kanadske populacije isto tako nema para da kupi nikakvu nekretninu? Skoro 100%? U jos gorem su polozaju nego Kina gde 15% ima para.Imas li ti da odes i tresnes 400-500 hiljada kesha? U Kini vec 400 miliona ljudi zivi u stanovima. Koliko je 15% od 1.3 milijarde ljudi? Da apstrahujemo ne-radno stanovnistvo.Da nisu bubao za ocene, da si naucio da citas, to je 200 miliona ljudi koji imaju para da kupe nekretninu. To je 65 miliona porodica. Ceo britanski stambeni fond je 38 miliona jedinica. Ko ce da napravi stanove za tih 65 miliona koji imaju para da kupe? Gle cuda....taman negde oko 64 miliona stanova oko kojih, ne shvatajuci, trolujes ovde.Ti koji imaju pare da kupe, kupice kesh, ne kredit. Koliko toga ima u Kanadi? Nula.To je bilo o citanju. Sada malo o razmisljanju cije odststvo ("neambicioznost") te drzi u toj sljivari gde tavoris. Kineska Akademija nauka je saveznik KP Kine. Njihov nalaz KP Kine upravo koristi kao poziv i pokrice da se naprave ti silni jeftini stanovi koje vise ne znas kako da isturis jer nista nisi shvatao kao ni tvoj batke.Kako ti sada izgleda izvestaj Kineske Akademije nauka? Potpuno je u skladu sa onim sto ja pricam od pocetka. Edited by Yoyogi
Link to comment
........... Bubator ........... sto je stariji sve je veca dileja ................... da si naucio da citas.............. ne shvatajuci, trolujes ovde.................... To je bilo o citanju........... Sada malo o razmisljanju cije odststvo ("neambicioznost") te drzi u toj sljivari gde tavoris.......... ..........jer nista nisi shvatao kao ni tvoj batke.
:lol: ....... :wub: ........Kina nema 1,3 milijarde stanovnika. Samo 400 miliona zna da su u 21. veku, 900 miliona josh uvek misli da je dinastija Ming na vlasti, znachi 15. vek. Oni ne ulaze u nikakve statistike, pogotovo o kupovini stana, jer nikada nisu ni videli vishespratnicu u svom zivotu.U Kini je granica siromashtva 18 dolara mesechno po choveku, a u Kanadi je minimalna zakonska satnica 10.25 dolara, shto znachi da Kanadjanin koji radi u glupavom Mcdonaldsu 2 dana/godishnje spada u kinesku srednju klasu :lol: ..... tako da je svako poredjenje, kako drugachije nazvati - nego idiotsko. Edited by sickness
Link to comment
:lol: ....... :wub: ........Kina nema 1,3 milijarde stanovnika. Samo 400 milion zna da su u 21. veku, 900 miliona josh uvek misli da je dinastija Ming na vlasti, znachi 15. vek. Oni ne ulaze u nikakve statistike, pogotovo o kupovini stana, jer nikada nisu ni videli vishespratnicu u svom zivotu.U Kini je granica siromashtva 18 dolara mesechno po choveku, a u Kanadi je minimalna zakonska satnica 10.25 dolara, shto znachi da Kanadjanin koji radi u glupavom Mcdonaldsu 2 dana/godishnje spada u kinesku srednju klasu :lol: ..... tako da je svako poredjenje, kako drugachije nazvati - nego idiotsko.
Kada si poturio izvestaj kineske Akademije nauka, on se okrenuo protiv tebe jer je u stvari propagandni plakat KP Kine (sada li je izvestaj bio narucen ili iskren, nema veze) da opravda masovnu gradnju stanova. Onda si krenuo sa daljim seseljisanjem. Idi na white supremacy forume, njima tamo takvi trebaju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...