Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

Aha, u pravu si, ali ne menja stvar u krajnjoj liniji... svi će godinu završiti sa bar 20, a neki verovatno i sa blizu 30. :)
Neće! Novak neće sigurno, u bure češkog piva mogu da se kladim. Neće ni Fed, Rafa verovatno hoće samo zato što u sezoni šljake igra apsolutno sve jer mu je to najveća komparativna prednost u odnosu na konkurenciju. Za Mareja ne znam mada ne verujem ni za njega da će doći do te brojke. Ostali i nisu toliko relevantni jer srazmerno dosta ređe ulaze u 1/2F i F tako da je veći broj odigranih turnira sa njihove strane logična posledica manjeg broja mečeva po turniru...U suštini razumem ja tebe. U neku ruku se slažem sa tobom. Kao neko ko rinta za 300 Eura mesečno nema mi ništa logičnije nego težnja da se neko ko zaradjuje koliko oni zaradjuju natera da za te pare i radi. Ali s druge strane, ja hoću da gledam dobar tenis, hoću da gledam odličan tenis. Neću da gledam MASH prepun ranjenika i rekonvalescenata. A za tako nešto je neophodno malčice smanjiti tempo...
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Novak ako neće, onda jedino zbog povrede, inače bi garant igrao cele jeseni. :) Ne znam, solidan broj bivših šampiona je igrao i singl i dubl i miks dubl i to sve za daleko manje pare i nisu toliko kukali na raspored. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment
Novak ako neće, onda jedino zbog povrede, inače bi garant igrao cele jeseni. :) Ne znam, solidan broj bivših šampiona je igrao i singl i dubl i miks dubl i to sve za daleko manje pare i nisu toliko kukali na raspored. :)
U vreme kada se rali duži od pet ili šest udaraca mogao sresti samo na šljaci i kada je s&v bio kategorički imperativ. U današnje vreme gde raliji neretko traju preko dvadeset udaraca i gemovi preko deset minuta, uzimati bold kao argument mi deluje malčice nespretno... smile.gif. Ali ajd da to posmatramo ovako... Otkad je sveta i veka, zaposleni ( u ovom slučaju igrači ) su težili da se izbore za više para i manje rada dok su poslodavci ( neka to u ovom slučaju bude ATP iako sam svestan da je to prilično nategnuta konstrukcija ali može da posluži za potrebe stilske figure ) su težili da nateraju radnike da rade više duže i bolje za manje para.
Link to comment
U vreme kada se rali duži od pet ili šest udaraca mogao sresti samo na šljaci i kada je s&v bio kategorički imperativ. U današnje vreme gde raliji neretko traju preko dvadeset udaraca i gemovi preko deset minuta, uzimati bold kao argument mi deluje malčice nespretno... smile.gif. Ali ajd da to posmatramo ovako... Otkad je sveta i veka, zaposleni ( u ovom slučaju igrači ) su težili da se izbore za više para i manje rada dok su poslodavci ( neka to u ovom slučaju bude ATP iako sam svestan da je to prilično nategnuta konstrukcija ali može da posluži za potrebe stilske figure ) su težili da nateraju radnike da rade više duže i bolje za manje para.
Mislim da je ovo poslednje presudno. Lendl je 1980. odigrao 137, a dve godine kasnije 115 meceva (oba puta preko 100 pobeda). Fed je pre samo pet godina imao 92:5 sto je sada nezamislivo. Jos ako se uzme u obzir da su do pre 5-6 godina sva finala mastersa igrana u tri dobijena seta onda se moze videti da se igracima izlazi u susret. Ono sto im ne odgovara su obavezni turniri sa koncentrisanim kvalitetom sto smanjuje broj lakih meceva jer na turnirima sa 56 ucesnika vec od pocetka ostro, ali opet ja bih ubio za ceo godisnji koji traje ceo jul i decembar, uz jos poneku sitnu povlasticu.
Link to comment

Pa sad, kako se uzme :) Jeste da je meč između Novaka i Nadala trajao četiri sata, ali imali su i dosta brzih mečeva, Novak je na prva dva meča na USO potrošio oko dva sata sve skupa. Na Masters turnirima se ranije povremeno igralo na 5 setova itd. Kako god, ne verujem da štrajk ima neke šanse, pred kraj svake godine tradicionalno kreće kuknjava oko rasporeda i to brzo prođe, ali videćemo :)

Link to comment

jelena je upravo izgubila mec koji bi trebalo da udje u anale sa naslovom ''kako izgubiti vec dobijen poen, i tako ceo mec'' :isuse: ili ''kako izgubiti od klasu losije teniserke'' :isuse: ili ''kako promasiti zicer'' :isuse: ili''kako se posrati sam na sebe'' :isuse:

Link to comment
Dudo! Ja te molim malo detaljnije to... za nas sa jeftinijim ulaznicama :) .
pa ne moze detaljnije od ovoga. sve sam rekla :P ma sta da ti kazem.zamisli kod 5:0 u trecem, sancez sidje i prica joj kako tu nije sve izgubljeno (i stvarno je izgledalo da nije jer je jelena 90% poena u tom setu diktirala a 90% na kraju izgubila, koliko god to izgledalo neverovatno) a jelena kuka o celendzu koji nije mogla da trazi pred kraj drugog seta gde jeste stvarno ostecena, ali ko joj je kriv kad je pre toga uludo slupala sva tri. btw nije mi jasno ko drzi onu m. alves, onako bih i ja mogla da sudim angry.gif .ukratko, skenjala se zbog nekoliko nesretno izgubljenih poena u drugom setu. bruka.i jos veca bruka sto ne ume (a to je bilo jako izrazeno i u proslom mecu) da zavrsi gotov poen. diktira poen od starta i onda ga izgubi na kraju. uglavnom zato sto joj napadi nisu ubitacni pa je aga puno toga vracala (jj recept :D)i polako preuzimala inicijativu dok se jj cudila sto poen nije vec gotov, ili prosto tako sto bi promasila zicer. ili recimo, reternira fenomenalno i aga vrati laku loptu naravno, ali jj kao da se pogubi sto je ova uopste to vratila i gotovo, pocne nesto da improvizuje i cvrc. ma tuga totalna. vidi se da moze bolje ali joj neki djavo ne da.
Link to comment

Iskreno, iako znam da si njen fan mislim da je sa ozbiljnim tenisom sa njene strane gotovo. Vreme ne radi za nju a svi znamo da nikad nije bila posvećena tenisu na način na koji bi trebalo da bude. Ne može se to naprasno promeniti pod stare dane...

Link to comment
Iskreno, iako znam da si njen fan mislim da je sa ozbiljnim tenisom sa njene strane gotovo. Vreme ne radi za nju a svi znamo da nikad nije bila posvećena tenisu na način na koji bi trebalo da bude. Ne može se to naprasno promeniti pod stare dane...
iako nisam neki sportski strucnjak vidim da ovde nije problem u njenim godinama ni u spremi uopste (cak mi izgleda prilicno spremna i utrenirana). to je neki problem u samom njenom pristupu, motivaciji, licnosti, sta znam. jednostavno devojka nema taj ubilacki instinkt i gotovo. a to verovatno i ne moze da se promeni.medjutim, moram da spomenem s. stosur (ona je valjda i starija od jelene). ne mogu da se ne setim njene igre od pre dve godine cirka, to je bilo smesno u najmanju ruku. izgledala je kao potpuno jednodimenzionalna teniserka. nije ona ni sad nesto mnogo bolja, ali je prosto promenila pristup, nesto joj se desilo u glavi i evo, osvojila slem.jelena je za nju recimo izmislila tenis. kao i za anu uostalom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...