Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

LJudi! To su jako jako jako ozbiljne optužbe i to je jako teško dokazati. Ja lično mogu reći na svom primeru da sam svojevremeno, dok sam se veoma aktivno i da se tako izrazim poluprofesinalno bavio jednim drugim individualnim sportom, imao tako loše dane da sam znao da pretrpim poraz tako lako i smešno da su me lični prijatelji prozivali da sam namestio, a u stvarnosti je to jednostavno bio loš dan kad jednostavno apsolutno ništa ne ide od ruke....

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

LJudi! To su jako jako jako ozbiljne optužbe i to je jako teško dokazati. Ja lično mogu reći na svom primeru da sam svojevremeno, dok sam se veoma aktivno i da se tako izrazim poluprofesinalno bavio jednim drugim individualnim sportom, imao tako loše dane da sam znao da pretrpim poraz tako lako i smešno da su me lični prijatelji prozivali da sam namestio, a u stvarnosti je to jednostavno bio loš dan kad jednostavno apsolutno ništa ne ide od ruke....
ja biram da ne verujem u te optuzbe, manji je 'greh' nego da sumnjam da su to radili a da su 'cisti'
Link to comment
Ja lično mogu reći na svom primeru da sam svojevremeno, dok sam se veoma aktivno i da se tako izrazim poluprofesinalno bavio jednim drugim individualnim sportom
ritmicka gimnastika?
Link to comment

Novak i Marej pokradeni, dodatni dokazi.

ATP zavera protiv Novaka i EndijaDragana JANKOVIĆ | 31. oktobar 2011. 09:08 | Komentara: 5 Katarina Pijetlović došla do novih otkrića u slučaju nameštanja gren slem žrebova. Verovatnoća da treći i četvrti igrač 12 puta iz 12 pokušaja završe na identičnim linijama u žrebovima je 0.02 posto Đoković, Federer, Nadal i MarejSrodne vestiNovak slušao Miroslava Ilića u Cirihu Đoković na terenu posle mesec dana Federer: Novak me mučio dva dana Nole skita po Bazelu Idealan teniser kombinacija Novaka, Rafe i Rodžera Srodne temeNovaku drugi Gren slem Novak ĐokovićKada god se pomene zavera, mnogi se sete Mela Gibsona i Džulije Roberts u „Teoriji zavere“. Oni koji se bave razotkrivanjem često budu ismejani od strane javnosti i „stručnjaka“, ali opet kada se vratimo na klasik iz 1997. setimo se da je Džeri Flečer ipak - bio u pravu. Opet film jeste film, ali ona naša kaže da „u svakoj šali ima malo istine“, pa zato vest o mogućem nameštanju gren slemova još odzvanja u ušima.Da Novak Đoković poslednje dve godine nije bio i na prve dve pozicije, a ne samo na trećoj kao ranije, možda bi i naša javnost mislila da je ovo samo pokušaj dolaska do popularnosti, ali kada Džon Mekinro izjavi da na Ju-Es openu 2011. svi jedva čekaju sudar Rodžera Federera i Rafaela Nadala u polufinalu (što je po rangu bilo logično), a ono opet naš teniser igra protiv Švajcarca, e tada se zapitate... Tako se zapitala i Katarina Pijetlović, profesor sportskog prava, koja je na „Plej gejm“ konferenciji iznela neke zapanjujuće brojke u okviru teze koja se bavi ispitivanjem žrebanja na Australija openu, Vimbldonu i Ju-Es openu 2008-2011.ISTRAŽIVANjE ESPN Istraživanje I-Es-Pi-Ena je bilo zasnovano na previše lakim protivnicima prvih i drugih nosiocilaca na Ju-Es openu. Kosturši se na ovom gren slemu izvaleče ručno, ali onima koji nisu u ovoj grupi (96 takmičara), mesto određuje kompjuter. Ipak, kada se uzme u obzir prethodnih 10 gren slemova u Njujorku, ne računajući poslednji, verovatnoća za ishode do kojih je dolazilo je 4 u 1.000.000, odnosno 1 u 250.000.- Verovatnoća da treći i četvrti igrač 12 puta iz 12 pokušaja završe na identičnim linijama u žrebovima je 0.02 posto, a činjenica da obrazac ishoda treba da „preživi“ svaku promenu na vrhu ATP liste i drugačiji način određivanja nosilaca za Vimbldon, je dodatno smanjuje. Može da se desi da je ovo slučajnost... Moguće je, ali ne verovatno - rekla je tada Pijetlovićeva za „Sport“, a sada je došlo i do novih računica.Procedura žrebanja je poznata, prvi i drugi nosilac idu na 1. odnosno 128. crtu, a treći i četvrti teniser ATP liste se izvlače u paru, pa prvi izvučeni ide na 33. liniju, a drugi na 96, tako da najbolji kvartet ne može da se susretne pre polufinala.- Ovde se ne radi samo o Đokoviću, nego i Endiju Mareju. Škot nije bio među prva četiri nosioca na pet gren slemova u periodu 2008-2011, pa se verovtnoća da uvek bude u polovini žreba sa Nadalom sa prvobitnih 1 prema 4.096 smanjuje na 1 prema 131.072! Dakle, Novak je izvlačen 12 od 12 puta u Federerovoj strani žreba, što može da se desi u 1 od 4.096 slučajeva, a Marej 12 od 12 u Špančevom delu kostura. Ovo uopšte ne bi promenilo verovatnoću o kojoj se radi u Đokovićevom slučaju da na pet turnira, kao što sam rekla, Australija openu 2008, 2010, 2011, Vimbldonu i Ju-Es openu 2008, Škot nije bio među četri nosioca i nije izvlačen u paru sa našim teniserom - otkrila je nove činjenice Pijetlovićeva za "Sport". - On je tada žreban posebno, u grupi sa ostalim kosturašima, i u svakom od izvlačenja je imao 50:50 posto šanse da završi u Nadalovoj polovini. Čak i da je ovo slučajnost, do toga može da dođe u 1 od 32 situacije. Kada 32 pomnožite sa 4.096 dobijete pomenutu cifru od 131.072.PRIKRIVANjE „Sport“ je već pisao kako je novinar „Der Špigla“ zamoljen da ne piše na ovu temu, a naša sagovornica smatra da je mnogo onih koji bi sve „gurnuli pod tepih“.- Prepreke da se o ovome pokrene istraga su ogromne. Velike medijske kuće ne žele da se bave temom i zamere se organizatorima gren slemova od kojih kupuju ekskluzivna TV prava, dobijaju intervjue... Pre se odlučuju da žrtvuju informacije ovakve vrste, koja preti da izazove skandal, zarad lakšeg obavljanja rutinskog posla - rekla je Pijetlovićeva. - Opet, teško je naći dokaze za ovako nešto i potrebno je mnogo resursa. Ne verujem da će se neko javiti po ovom pitanju i želeti nešto da kaže.E, kada se i milijarde upletu u priču, od brojki vam se prosto zavrti u glavi. I-Es-Pi-En je radio istraživanje vezano za nelogično lake protivnike prva dva nosioca na Ju-Es openu, u obe konkurencije, i došli su do verovatnoće od 4 u 1.000.000, odnosno 1 u 250.000 što dovodi do sledećeg:- Kada se prethodna brojka od 131.072 kombinuje sa istraživanjem vezanim za Ju-Es open Marejev slučaj je moguć u 1 prema 32.768.000.000 - objasnila je Pijetlovićeva.Činjenice odlično potkrepljuju ovo istraživanje.- Đoković je parirao Nadalu na tvrdoj podlozi i travi od samog početka i sada ima pozitivan skor od 11:7. Ali, očigledno je da će Novak pre da izgubi od Federera na ovim podlogama, ako se uzme u obzir skor od pre 2008. godine - naglašava Pijetlovićeva. - S druge strane Marej je izgubio od Švajcarca 2005. kada je bio oko 110. pozicije, ali ga je, kao 31. teniser, savladao u sezoni života 2006, kada je Federer izgubio samo od još jednog igrača - Nadala. Škot je prvom sledećom prilikom, 2008, opet pobedio. S druge strane, od Španca je gubio u pet uzastopnih duela, od kojih su dva bila pre 2008.Profesor sportskog prava nikoga ne optužuje, samo iznosi dokaze, ali pitanje je da li će iko poželeti da se ozbiljnije i zakonski pozabavi ovim pitanjem.- Nijedan sport nije „čist“, pa ni tenis. Cela situacija je mnogo veća od igrača i imena, ali kada bi se dokazalo da se neke stvari dešavaju na nivou svetskog rukovodećeg tela, ovo bi bio najveći skandal u istoriji sporta. Pomenute cifre su veoma jak indikator nameštanja na nivou ITF i organizatora gren slemova i zahtevaju detaljniju istragu - zaključila je Pijetlovićeva.SPEC.Portparol Vimbldona se, naravno, „ogradio“ i za Dejli mejl je rekao da ne postoji ni naznaka o nameštanju, jer se žrebovi održavaju javno i po starom šablonu sa izvlačenjem brojevaOSTALE ČINjENICE O TOP ČETIRI IGRAČA* Fanovi na „Fejsubku“Federer 9.000.000Nadal 8.500.000Đoković 1.300.000Marej 450.000* 2007. se Đoković popeo na treću ATP poziciju, a Marej na četvrtu, čime su postali potencijalna pretnja tada vodećem duu* Mnogi fanovi, organizatori turnira i sponzori igrača, svako iz svog razloga, želi da vidi Federera i Nadala u finalu* Švajcarca i Španca sponzoriše Najk, a obojica su najpopularniji teniseri na planeti sa najvećom navijačkom mašinerijom* Međusobni skorovi:Nadal - Đoković 16:14Federer - Đoković 14:10Federer - Marej 6:8Nadal - Marej 13:4* Međusobni skorovi pre 2008. na tvrdoj podlozi i travi: Nadal - Đoković 3:2Federer - Đoković 4:1Nadal - Marej 2:0Federer - Marej 1:1
Link to comment

Pravda će trijumfovati.... što bi rekao Zuba iz "Više od igre"U međuvremenu, od raznoraznih teorija zavere i zavera teorija mene više zanima meteorski uspon naših mladih nada ( dobro... nije baš meteorski i nisu baš mlade nade ali nećemo biti sitničavi :D ) LAJOVIĆ ISPRED HJUITA I HASA (ali naslov je za čistu desetku :lol: )

Link to comment

Naslov jeste kreativan, ali Lajović se može tretirati kao mlada nada, 90. je godište. Fakat neće osvojiti neki Grend Slem, ali izgleda da tek sad polako dolazi do vrhunca svog talenta. Gde će da stane, videćemo.

Link to comment
Naslov jeste kreativan, ali Lajović se može tretirati kao mlada nada, 90. je godište. Fakat neće osvojiti neki Grend Slem, ali izgleda da tek sad polako dolazi do vrhunca svog talenta. Gde će da stane, videćemo.
Najteži momenat za mladog tenisera je sticanje saznanja da može (ako može) da ravnopravno igra protiv onih koje godinama gleda na tv-u, i o kojima samo sluša na televiziji i čita u štampi. Drugim rečima, treba mu par dobrih skalpova za dodatno samopouzdanje, i ovo može da bude dobar korak u tom pravcu.Ja sam ga gledao protiv Volandrija u Beogradu, baš se osetio taj mladalački grč i preveliki respekt. Volandri nije jednom napao, samo je vraćao, Dušan je sve igrešio što je mogao, manje više. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
JJ
"Pre nego što izađem na teren da bih se opustila volim da pevušim neku pesmu, a dešava se da se to nastavi i tokom meča, pa zbog toga izgubim koncentraciju. Jednom sam već rekla da pred meč volim da popijem po koju, pa mi je onda sve ravno", kroz smeh je ispričala 26-godišnja Beograđanka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...