Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

to je sve cin prodaje, ne moze to.nego mene zanima: sta cemo sa Beer festom?
Ja prvo sto sam pomislio kod obaranja NS odluke je:Pa da zbog EXIT-a...Nego ta varijanta...Zapravo se celi ogradjeni deo na uscu vodi kao jedan veeeeliki ugostiteljski objekat....
Link to comment
  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Posto vidim da ste upuceni koji je osnov?
Pa vidi, bice ih 3. trgovci prepisali Novosadsku, 2 x fizicka lica, nisam citao prepricali mi - diskriminacija.Nema puno mudrosti, slicnu uredbu je u novom sadu vec oborio USS.
Link to comment

Kako stojimo sa prodajom alkohola (i duvana) uopste u Srbiji? Nisam pratio, procitah ovaj ceo topik niko ne pomenu da postoje neke mere koje o tome misle.Moze li otac da kaze detetu - idi i kupi mi 2 flase piva i paklo cigara? U moje vreme je to moglo.Edit: na ovom laptopu imam IE6, moram to da koristim, pola sto kucam ne vidim, stalne spelling greske.

Edited by Yoyogi
Link to comment
zakonski ne bi smelo, mislim da za oba proizvoda važi 18+ granica.U praksi... ma, jel ima potrebe da objašnjavam ?
U Australiji, da neko proda alkohol ili duvan nekome ne samo ispod 18 nego ispod 21 godine starosti, zatvore mu radnju i tesko ga kazne. Toliko tesko da se verovatno nikada nece oporaviti od toga.U Americi, 8 meseci u Chicago, kupim 6-pack beer i na kasi se klinac (kao u MacDonalsdu, mnogo klinaca radi) on/ona se prodere:"TWENTY ONE, CHECKOUT No. 6".Ne samo da ne sme da proda nekome ispod 21 godine nego ne sme ni on sam da proda otkuca na kasi jer je mladji/mladja od 21) nego zove nekog ko je stariji od 21. godine da dodje, ukuca password na kasi i pusti prodaju da tece.To se uglavnom striktno "enforcira".Po Zapadnom svetu, ako si 18god + 1 dan star a ispod 21. godine, mozes da glasas, da se ozenis, da imas porodicu, da je razoris i da se razvedes, da pogines za svoju zemlju u ratu - ali ne mozes da kupis alkohol i duvan.Nisam u Bg bio od 1995. a i tada su nocni izlasci bili zestoki. Koliko citam od vas, to je postalo jos zesce, Bg je dobio i titulu kralja nocnog provoda u Evropi.Tu izgleda lezi zec: masovna buka, potpomognuta alkoholom. Stil zivota tako poznat Mediteranu, Spanija je jos gora (ili bolja).Ne sprecavanje alkoholisanosti nacije. Edited by Yoyogi
Link to comment
Nisam u Bg bio od 1995. a i tada su nocni izlasci bili zestoki.
ludilo, b'ale. kad se setim: danju cekamo u redu za meso (ono koje ni lavovi nisu hteli), a uvece na splavove...
Link to comment
ludilo, b'ale. kad se setim: danju cekamo u redu za meso (ono koje ni lavovi nisu hteli), a uvece na splavove...
Stalkeru moj, ako nemas sta da kazes, popi nesto pre 22h.
Link to comment
Stalkeru moj, ako nemas sta da kazes, popi nesto pre 22h.
Stalker.jpgpa dobro, imam sta da kazem: taj ludi nocni zivot odvija se uglavnom u lokalima koji nece biti pogodjeni odlukom o ogranicavanju radnog vremena. sa izuzetkom Silikonske doline (Strahinjica bana, zona pretvorena u steciste "elitnih" lokala), propis o ogranicavanju radnog vremena pogodio je klince koji sabijaju pivce u parku, i normalne kafice u kojima se ionako retko pusta glasna muzika. cela Cubura vrvi od lepih lokala u koje ljudi dolaze da se ispricaju, a ne da lumpuju.i u pravu si za masovnu buku, s tim sto su ovi propisi doneseni ne zbog masovne buke, nego one konkretne, koja dopire iz blizine Djilasove vracarske gajbe. problem je u tome sto ce propis za alkohol biti ukinut kao i novosadski, dok ce ovaj za ogranicavanje radnog vremena ostati na snazi veoma dugo. nikada nije bilo da se cenzorske i paternalisticke intervencije drzave povlace tek tako, same od sebe, a pogotovo u uslovima malogradjanskog konsenzusa. ljudima je vazan njihov mir i ostvarice ga lateralnim udarima, kad vec ne mogu da udare u koren svog nezadovoljstva. klinci iz parkica su pogodne mete, kao i Romi, sekte, homoseksualci itd. ne tajkuni, ne politicari, ne "ekonomisti", ne lopovske banke.
Link to comment
ludi nocni zivot[/i] odvija se uglavnom u lokalima koji nece biti pogodjeni odlukom o ogranicavanju radnog vremena. sa izuzetkom Silikonske doline (Strahinjica bana, zona pretvorena u steciste "elitnih" lokala), propis o ogranicavanju radnog vremena pogodio je klince koji sabijaju pivce u parku, i normalne kafice u kojima se ionako retko pusta glasna muzika. cela Cubura vrvi od lepih lokala u koje ljudi dolaze da se ispricaju, a ne da lumpuju.i u pravu si za masovnu buku, s tim sto su ovi propisi doneseni ne zbog masovne buke, nego one konkretne, koja dopire iz blizine Djilasove vracarske gajbe. problem je u tome sto ce propis za alkohol biti ukinut kao i novosadski, dok ce ovaj za ogranicavanje radnog vremena ostati na snazi veoma dugo. nikada nije bilo da se cenzorske i paternalisticke intervencije drzave povlace tek tako, same od sebe, a pogotovo u uslovima malogradjanskog konsenzusa. ljudima je vazan njihov mir i ostvarice ga lateralnim udarima, kad vec ne mogu da udare u koren svog nezadovoljstva. klinci iz parkica su pogodne mete, kao i Romi, sekte, homoseksualci itd. ne tajkuni, ne politicari, ne "ekonomisti", ne lopovske banke.
Pa sta sada?"ne mogu da udare u koren svog nezadovoljstva."Premda se slazem sa tvojim postom, mislim da tek treba da se vidi nesto sto ne postoji u mentalitetu. Nusefekti kao nocni izlasci i buka, su samo manifestacija problema tektonske dubine.Bezperspektiva, potrosi ono malo sto imas na izlaske, malo ko gleda na 1+ godinu unapred sta ce mu i kako ce mu biti. Pa nema zasto, sve je to danas, nema dugorocnosti.Sheepish looking Cvetkovic, izbacuje parole. Moron koji bi se naprao sudova da ga negde van Srbije bace. Ako ne bi i "stanovao pod nekim mostom. Edited by Yoyogi
Link to comment
sa izuzetkom Silikonske doline (Strahinjica bana, zona pretvorena u steciste "elitnih" lokala),
Kum Matilda i ja smo juce izdrkali tamo koliko smo mogli. Dobacivanje, prostacenje + klasican dzepni bilijar. Toliko od nas.
Link to comment

Nocas sam bio svedokom kako za kratko podsisane momke brutalnog izlgeda propisi ne vaze. Nesrecni radnik u trafici dobio je ponudu koju nije mogao da odbije i kao magijom se na pultu stvorilo 10 konzervi piva. Fuck the system!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...