Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

7 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Budjo, kad si već tu sa adekvatnim glasom razuma, šta bi sa onom pomoći Ukrajini koju si očekivao da bude usvojena?

 

Na moje iznenadjenje, jos uvek nije usvojeno.

 

Koliko znam, takodje jos uvek nije ad acta, nego se pregovara.

Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

RT veb sajt je dostupan u Americi, a TV je bio previse toksican za glavne distributivne operatere.

 

To je taj cuveni rules-based order. Ali samo dok nama rules odgovaraju.

 

Kad Airbus pretekne Boing, onda dogovori ne vaze i traze se nova pravila. Kad domaci lobisti zele, onda se uvode carine i kad WTO kaze da to nije po pravilima, onda se ta pravila odbacuju:

“The United States strongly rejects the flawed interpretation and conclusions in the World Trade Organization (WTO) Panel reports released today regarding challenges to the United States’ Section 232 measures on steel and aluminum brought by China and others,” USTR spokesperson Adam Hodge said in a statement.

 

I sad kad mrski Kinez napravi bolju aplikaciju za zaglupljivanje i spijuniranje, onda treba da se ista ugasi jer uzima kolac domacim.

 

 

Ovo za rules based order, upravo je o tome pisao Arnaud Bertrand koga je Petovic okacio.

Link to comment
49 minutes ago, 3opge said:

 

imas neki razlog zasto bi ih trebalo pustiti da spijuniraju?

 

 

 

Zato sto mene spijunira Google. Implicitni ugovor.

 

U suprotnom, daj da zabranimo sve drustvene mreze i pretrazivace.

Link to comment
25 minutes ago, x500 said:

za pocetak je promenilo nesto kod njega - sad je malo mrtav, a da je cutao mozda bi bio ziv ;)

Postajr primer za ostale, ako puno pricas - znaci da imas slobodu govora, ali ne pznaci da neces stradati of metka. 

Tj. cutanje je najbolji pancir ;)

 

Kako da ne. Da nisi pobrkao zemlje?

Link to comment

Da da, kina, spijuniranje i tako to

Kontam da je Greenwald mozda problematican izvor, ali kontam da su prtscrnovi autenticni

 

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
20 hours ago, Budja said:

RT  Checked

TikTok Checked

 

 

 

Fina neka demokratija.

 

 

 

 

 

Па после овако темељног испитивања извршног директора ТикТока у америчком Сенату то се дало очекивати.

 

 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, dragance said:

Možda zato što je već otkriveno sve što je loše u Boeingu, on je već digao uzbunu, i “ubijanje pod sumnjivim okolnostima” neće promeniti apsolutno ništa. 

Zamisli da se to desilo nekom uzbunjivaču u Kini i da neko reaguje kao ti.

Šta bi ti mislio o njemu?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
45 minutes ago, duma said:

Zamisli da se to desilo nekom uzbunjivaču u Kini i da neko reaguje kao ti.

Šta bi ti mislio o njemu?

Ovo je bezveze argument, samo da primjetim.

 

dragance je u pravu, i ja mislim da se ovaj covjek sam ubio, doduse usljed stresa kojim ga je podvrgla armija Boeingovih advokata.

 

Boeing se usphjesno odbranio (citaj izlobirao) nakon stu su direktno bili odgovorni za smrt onih ljudi koji su poginuli u ona dva Maxx pada, tako da vjerujem da bi i ovo izmanevrisali.

Inace Boeing je bukvalno ono sto se zove poster child za vojno-industrijski kompleks. Em je 1/2 duopolija u svjetskom putnickom saobracaju (Embraer i Bombardier nisu u Airbus/Boing rangu), em je najveci americki izvoznik, em je jedan od najvaznijih clanova americke namjenske industrije, i zbpg svega toga je vjerovatno jedna od najbolje "umrezenih" u americki vojni i politicki sistem.

 

Evo upravo u ovom trenutku opstruisu "door plug" istragu na najsiroviji moguci nacin (tamo na onom topiku je @Roger Sanchez cini mi se kacio) i nikom nista.

 

Too big to fail, zato i jesu sranje od firme.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, NiZdr said:

 

Па после овако темељног испитивања извршног директора ТикТока у америчком Сенату то се дало очекивати.

 

 

 

kapiram i pare, i interese, i pojesti kofu govana zarad neceg bitnog, ali ja opet ne znam otkud ovim ljudima unutrasnji mir da ovakve debile ne oteraju u tri picke materine. ili bar ne odgovore sa "jel si glup ili gluv?"

slicno je bilo i sa onim propitivanjem dekanke MITa

(naravno, ovu gospodu senatore niko ne sme tako da przi, jebiga, aristokratija)

  • +1 3
Link to comment

Dobro. Sudjenje se i dalje nastavlja, proces se ne prekida, njegov deposition je i dalje validan. Šta su time postigli? 

Link to comment
14 hours ago, Weenie Pooh said:

Za forumske Tuckercells kojih znam da ima dosta, jedna pristojna analiza Carlsonovih naizgled konfuznih stavova.

 

TL;DR sažetak - nije čovek po ubeđenju ni rasista, ni seksista, ni hrišćanski suprematista. On je samo pripadnik američkog elitnog staleža koji podleže utisku da nema pilota u avionu, da će se revolucionarno strmopizditi ako ne pripaze šta rade.

 

 

 

On je samo tezak bolesnik. Shto ne znachi da je klasichni genocidash Bajden neshto bolji. Otprilike pitanje je samo hoce li Amerikom vladati ovaj ili onaj podsoj klasichnih sociopata i masovnih ubica, ne da li ce.

Link to comment
44 minutes ago, Venom said:

To si već pitao i dobio si vrlo razuman odgovor.

Ne sećam se da sam dobio “razuman odgovor”, već “a šta su oni nama radili” i “sve je to isto”.

 

Toliko veći i značajniji uzbunjivači su živi i zdravi, objavili knjige i postali su heroji (primer Čelsi Maning), ali treba da apriori verujemo “kćerci mamine drugarice kako su se ispovedali”, a on sam ništa nije rekao sopstvenom advokatu. Ne kažem da nije moguće, ali da malo sačekamo? Ne izgleda dobro optički, ali ipak se ne radi o banana državi Rusiji gde se kroz prozore bacaju svako malo i mnogo nebitniji ljudi.

Edited by dragance
Link to comment
×
×
  • Create New...