Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Bravo suci liberali, baš su im dali.

Jer kad isti princip treba primijeniti za Republikancima štetna pitanja, onda 5-4 ili u ovom dobu 6-3

 

  • Haha 2
Link to comment

Bidenomics(TM):

 

1 u 5 potrosaca ima dug stariji od 30 dana. 

 

Consumers are falling deeper in debt

High interest rates and higher prices have weighed on most Americans’ financial standing. Consumers as a whole are falling deeper into debt, causing an increase in credit card balances and an uptick in missed payments, FICO found.

As of October, the average credit card utilization was 35%, up from 33% a year earlier, and just over 18% of borrowers had a more than 30-day past-due missed payment against their credit accounts, up from 16.5% the year before.

“Another likely driver is that savings rates have trended back down to zero and those savings cushions that many consumers had have disappeared,” Dornhelm said.

Credit scores decrease for the first time in a decade, FICO reports (cnbc.com)

Link to comment

Koji spiked članak, fenomenalno :D

 

Quote

As of October, the average credit card utilization was 35%, up from 33% a year earlier, and just over 18% of borrowers had a more than 30-day past-due missed payment against their credit accounts, up from 16.5% the year before.

Propas'!!! :cry:

 

grafikon je još bolji...:laugh:

 

Da zaključimo:

Quote

“It’s difficult in this current economy not to have a good credit score,” Kaplan said.

Indeed.

Quote

For the most part, consumers are still faring well. The national average credit score now stands at 717, according to FICO, developer of one of the scores most widely used by lenders. FICO scores range between 300 and 850.

...

A good score generally is above 670, a very good score is over 740 and anything above 800 is considered exceptional.

An average score of 717 by FICO measurements means most lenders will consider your creditworthiness “good” and are more likely to extend lower rates.

Bidenomics™.

Edited by Roger Sanchez
  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Tako ispadne kada se na silu traži “propast” pa se linkuje bez čitanja/razumevanja.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, dragance said:

Tako ispadne kada se na silu traži “propast” pa se linkuje bez čitanja/razumevanja.

Meni kazes da citam bez razumijevanja?

 

Pa upravo je credit card delinquency jedan od razloga sto Biden pokusava da pokupi par politickih poena:

 

Credit card late fees capped at $8 under Biden crackdown on 'junk fees' (msn.com)

 

To se ne radi jer je potrosacima dobro, nego zato sto sve vise ljudi, a pogotovo segment iz donje 1/3 drustva jedva pregurava od mjeseca do mjeseca i koristi te kreditne karte i za najosnovnije potrebe.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Roger Sanchez said:

Koji spiked članak, fenomenalno :D

 

Propas'!!! :cry:

 

grafikon je još bolji...:laugh:

 

Da zaključimo:

Indeed.

Bidenomics™.

Brate mili, mozes li napisti normalan upis?

Glavna poenta nije u opadanju kreditnog rejtinga prosjecnog potrosaca (mada je i to znakovito, jer to znaci vece kamate i manju potrosnju koja je 70% americke ekonomije), vec u tome da svaki 5 potrosac ne stize isplati dugove i ne moze da pokrpi kraj sa krajem.

 

Ako je situacija dobra i Bidenomics™ uspjesan model, zasto onda obican narod sve teze zivi? Da je dobro, onda bi valjda trebalo da je manje onih koji se zaduzuju na 20%+ samo da prezive?

  • +1 2
Link to comment

Dobri credit scores kao indikator stanja ekonomije je suluda tvrdnja.

 

Credit score samo odražava spremnost banke da ti izda kredit, ta spremnost je u direktnoj proporciji sa visinom kamatnih stopa, a prosečne kamate su im prebacile rekordnih 20%.

 

Ništa bolje za ekonomiju nego kad prosečan potrošač vrtoglavo tone u dug, sve je pod kontrolom...

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Credit score samo odražava spremnost banke da ti izda kredit, ta spremnost je u direktnoj proporciji sa visinom kamatnih stopa, a prosečne kamate su im prebacile rekordnih 20%.

 

Nije, credit score odrazava kreditnu sposobnost potrosaca. Credit limit koje banke daju je vise odraz ovoga o cemu ti govoris. Povezane stvari, ali ne i iste.

 

Nego da se vratim na Bidenomics™. Poceo sam da karikiram to od kako je Biden i dio medija poceo da siri narativ da su "stvari zapravo super, a narod je zaveden propagandom i ne zna kako mu je". U opisu posla mu je da bude parcijalan, ali nacin na koji je to krenulo da se prezentira me iznerviralo, a pogotovo sam termin koje je iritantan i zapravo nema nikakvu susptancu. Iako sam prvi (i jedini?) na forumu pohvalio Chips Act i Inflation Reduction Act, to nije dovoljno da se moze reci da je to plima koja dize sve camce, jer ona to nije. Glavni problem sa CA i IRA je to sto on zapravo ne koristi dovoljno sirokom segemntu drustva, da bi bio nekakav mega game changer, kao sto se Bidenomics predstavlja. A to je zato sto je industrijski sektor premali dio americke ekonomije. 

Link to comment
On 4. 3. 2024. at 17:23, Roger Sanchez said:

Bravo suci liberali, baš su im dali.

Jer kad isti princip treba primijeniti za Republikancima štetna pitanja, onda 5-4 ili u ovom dobu 6-3

 

Meni je toliko lud taj njihov suprime court. On bi kao trebao da bude iznad svega u drzavi, da se vodi nekim visim, bozanskim, idealima, neki savet staraca koji mudro odlucuju a ono tacno se zna ko je republikanac ko demokrata i zavisno od toga sta je vecina mozes uvek da predvidis kako ce da sude. Obican sudija on the ground je 100 puta posteniji od njih.

Link to comment
On 4. 3. 2024. at 11:23, Roger Sanchez said:

Bravo suci liberali, baš su im dali.

Jer kad isti princip treba primijeniti za Republikancima štetna pitanja, onda 5-4 ili u ovom dobu 6-3

 

 

 

Sta znam, meni se cini da si ti, zapravo, ovim postom napisao da su SAD na samrti.

 

Ono, nema nijedne nezavisne institucije, pa ni vrhovni sud, sve je politizovano.

 

 

Link to comment

U SAD najslobodnijoj zemlji na svetu, duge cevi u metrou, u pola cetvrti ne smes da se setas da te neka banda ne saleti.

U diktaturi Belorusiji, u sred noci mozes da se setas kuda hoces :cry: .

 

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
7 hours ago, Budja said:

Sta znam, meni se cini da si ti, zapravo, ovim postom napisao da su SAD na samrti.

 

Ono, nema nijedne nezavisne institucije, pa ni vrhovni sud, sve je politizovano.

Nisi li ti pisao o blagodatima, opravdanosti i racionalnosti kršenja ustava u Salvadoru? I sad popuješ o politiziranosti koja, koliko god bila upolitizirana, ima demokratsku legitimaciju u rezultatima izbora i besprijekorno je u skladu s ustavom zemlje?

Link to comment
×
×
  • Create New...