Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

 

 

Meni se čini da je pilot izgubio kontrolu nad kormilom i da je brod skrenuo direktno u stub. Možda je zbog nestanka struje kormilo ostalo zaglavljeno u jednom položaju ili se nastavilo pomicati sve oštrije u stranu pa je i brod sve oštrije skretao.

Link to comment
46 minutes ago, Zaboravan said:

To sa svetlima je baš čudno, prvo sa mislio da je do ugla kamere ali ipak izgleda da je skroz ostao bez... 

Brod je javio luci da ima problema sa napajanjem strujom nekoliko minuta pre nego što je udario u most

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Zverilla said:

Brod je javio luci da ima problema sa napajanjem strujom nekoliko minuta pre nego što je udario u most

Nisam tvrdio da je nemoguce, desava se svakoj tehnicitm...

Ali, onda ovako odoka, ostaje pitanje zasto nije momentalno i prema dobroj praksi, upotrebio vekovima provereno sredstvo da ukoci, ukopa se u mestu: spusti jedno ili oba sidra...

Praksa je da prilikom manevrisanja, a kretanje u luci jeste manevrisanje, sidra i pripadajuce osoblje budu u pripravnosti.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
39 minutes ago, ragasto said:

Ipak jesu spustili sidra pre udara...

Dalje ne znam i ne smem: ali, da jesu (na vreme), brod bi se ukopao, nema sanse da ne bi*).

Ovako, koliko se da videti, prilicno komotno je vozio sve do udara.

I, da: gubitak propulzije, dakle glavnog motora, dakle pogona, nije isto sto i gubitak snabdevanja strujom, to rade posebni motori, nezavisni jedan od drugog, ali - videcemo.

Sto bi rek'o anduril... :) 

 

Edit: i, da, zasto Singapore Port Authority?

Brod jeste pod singaurskom zastavom i registracijom, gazdetm su iz Londona, ali zar ne treba Baltimore Port Authority?...

 

 

*) osim ako nije isao toliko brzo da pokida sidrene lance, sto bi tek bio skandal...

 

Edited by namenski
  • Hvala 1
Link to comment

Znaćeš bolje od mene - za sada je Baltimor uzdržan pa ne govori previše o razlozima, a vlasnici ove dereglije odmah pokušavaju da bar malo umanje štetu. 

@namenski

Link to comment
4 minutes ago, ragasto said:

Znaćeš bolje od mene - za sada je Baltimor uzdržan pa ne govori previše o razlozima, a vlasnici ove dereglije odmah pokušavaju da bar malo umanje štetu. 

@namenski

Sumnjam da ce Ameritm da im (pro)gledaju kroz prste, a zivo me zanima sastav posade, od zapovednika do električara...

A i osiguravatelj sigurno nece da im drzi stranu s obzirom na visinu i obim stete...

I na njenu lokaciju, nije to neka vukojebina...

Sta god da bude, uobicajena ljudska greska i robija sve pokrivaju, jebiga...

Inace, u pravu si glede brodovlasnickog jajarenja: u Ever Given istrazi isli su toliko daleko da su cak i kanalske pilote, i to komada 2 dodeljenih im, dupliranim, bas zbog mogucih komplikacija sa vremenom, pokusali da optuze da su povremeno medjusobno razgovarali na arapskom...

Pa to, eto... :isuse:

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, namenski said:

Sumnjam da ce Ameritm da im (pro)gledaju kroz prste, a zivo me zanima sastav posade, od zapovednika do električara...

 

sa BBC-ja

 

Quote

The vessel, which was carrying Maersk cargo containers, had two pilots on board at the time of the crash, according to Grace Ocean. One of the pilots was reportedly an apprentice.

There were also 22 crew members on the ship, the Maritime & Port Authority of Singapore said in a statement.

Synergy Marine said the 22-person crew are from India and there are no reports of injuries.

 

  • Hvala 2
Link to comment

Ok, posadu čine Šrilančani Indijci, ali pilot...

 

Ne verujem ni ja da će se nekome gledati kroz prste pošto je napravljen oveći cirkus. Most je sada podvodni, vrlo bitna luka za celu Ameriku je zatvorena i biće to još neko vreme, na trenutnu cifru od 6 nestalih radnika je pitanje i koliko je automobila bilo na mostu...

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, ragasto said:

na trenutnu cifru od 6 nestalih radnika je pitanje i koliko je automobila bilo na mostu...


procitah negde da su zaustavili saobracaj posle onog Mayday poziva par minuta ranije (te su nastradali samo ovi nesrecni radnici na popravci kolovoza na mostu, nezvanicno iz nekoliko LatAm zemalja, za sada potvrdjeno dvoje iz Gvatemale).

Edited by jms_uk
  • Hvala 2
Link to comment
7 minutes ago, jms_uk said:

Mayday poziva...

?

Nesto blize?

Bas Mayday, ili (samo) prijava problema sa strujom?

Link to comment
14 hours ago, precog said:

Pitam, posto i kod nas imamo cesto te provere i obuke na svakih 6 meseci. Smem da stavim hiljadu maraka da bar 10% klikne na svaku proveru.

 

 

Ja sam u prvoj firmi bla ta shto je kliknula.

 

Posle sam za sve i svashta prijavljivala ITju u sledecoj firmi. Redovno sam dobijala odgovore tipa da ovaj to je standardni potpuno normalni mejl ali hvala Vam od srca shto ste prijavili, to je jako dobro, uvek prijavite kad sumnjate. Mada nekako je iz tona tih odgovora od ITja izbijao totalni smor po sistemu rekao bih ti da si kokoshka ali moram da te "ohrabrim" da nastavish da nas smarash...

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

Ja sam u prvoj firmi bla ta shto je kliknula

:D

 

Zasto me ovo ni malo ne chudi? :D

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

:D

 

Zasto me ovo ni malo ne chudi? :D

 

 

Jbg zato ti treninzi i provere i sluze, da properly izshejmuju ljude koji klikcu i da ih nauche kako da rade sa Inboxom i shta su standardne fore.

Mislim ja sam rodjena kao bumer shto se ITja tiche, nisam bash ni jedina...

Link to comment
×
×
  • Create New...