Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

"Progress and the hope we'll achieve it is the product that we're selling."

 

Lepo rečeno. Uvaljuje ljudima ideju da nema razloga za brigu, sve ide svojim tokom, zar ne vidite koliko crnaca i pedera ima na televiziji a koliko ih je nekad bilo?

 

Ono jeste da još postoji wealth inequality, ali to je zbog rasizma koji će se s vremenom iskoreniti, samo treba polako & strpljivo raditi na tome... samo ne talasajte previše, razmažena derišta.

Link to comment
13 minutes ago, Moonwalker said:

Sad kad tebe citam pocinjem da razmisljam da li sam ga ja pogresno razumela, mislim sta je hteo time da poentira.

 

Ako nemas obicaj da ucitavas (a koliko pratim tvoje pisanije nemas), sigurno si dobro razumela. Posto nigde nije porucio da je sve u najboljem redu i da nema razloga za brigu..

Link to comment
21 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ako nemas obicaj da ucitavas (a koliko pratim tvoje pisanije nemas), sigurno si dobro razumela. Posto nigde nije porucio da je sve u najboljem redu i da nema razloga za brigu..

 

Pa tako sam ga i ja shvatila. Prosta logika iz zivota  nekad vozis pa negde mora da se cima 20km/h, kreni stani takve okolnosti, a negde ubrzas. Ili moze cigla na gas pa odmah u 3 lepe svi zajedno i resena stvar. Iako nisam neki optimista po difoltu kontam da je u minut do 12 doslo iz dupeta u glavu pa pokusavaju da urade nesto da se sve ne raspadne, ne mislim da bas zele status kvo, jer to na srednji rok nigde ne vodi.

Jasno je meni i ne samo meni da se zasralo (uvid u razlicite delove sveta sticajem kolnosti) i  samo sam se pitala kad ce da pukne i da globalno prilicno funkcionise kao sistem bez povratne sprege gde se poremecaj na ulazu samo pojacava. 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Naravno da to Bill nije rekao, i naravno da je Vini shvatio sta je Bill hteo da kaze, nego nam je Vini upao u Drama Queen meets pravedni gnev mod i otud ovaj mali, nicim izazvani performans na temu Bill Mahera. 

Link to comment

Ma nije pravednički gnev, ne može mlitavi Maher da izazove više od sleganja ramenima. Nije slučajno što citira Pinkera koji je u istom poslu prodavanja magle muda za bubrege nade u progres bazirane ni na čemu.

 

Tužno je i bedno to trpanje u isti koš debilnih kulturnih apstrakcija (medijska zastupljenost mixed race couples ili lesbians w/children) sa vrlo konkretnim globalnim problemima (environmental collapse & wealth inequality). Besramno je implicirati da se rešenja za te dve vrste problema nalaze na istoj trajektoriji pa kao, eto, "daleko smo dogurali, treba istrajati još malo". 

 

Najtragičnije od svega je to što s pravom ismeva woke ekipu koja zbog teške mentalne retardacije umišlja da će svet spasiti insistiranjem na većoj javnoj zastupljenosti rasnih, polnih, i ostalih manjina. 

 

Ali Maher operiše pod istom zabludom kao i njemu omraženi woketards: da rešavanje problema X neumitno vodi ka rešavanju problema Y. Možeš sto puta da im nacrtaš koliko su divergentne te putanje, koliko bavljenje asptrakcijama sprečava bavljenje konkretnim stvarima, ali ne vredi. Tapšaće kao trenirane foke na svaku mrvicu "napretka" na planu identitetskih budalaština, slepo verujući da materijalna pitanja samo što nisu došla na red, i tako sve dok ih more ne podavi.

 

Maher i njemu slični bar imaju dobar razlog što to rade - plaćeni su debelo da ne talasaju. Nego oni što nisu plaćeni a duvaju u istu tikvu, njih mi je žao.

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment

Ništa od ovog što si napisao nema veze sa Maherovim monologom. Do 30 sekundi pred kraj Maher priča o budalasanju woke kulture vizavi manjina, njihovih prava, zastupljenosti u medijima, i insistiranju da “nikad nije bilo gore”. Pošto je potrošio osam minuta i 30 sekundi da objasni zašto je najobičnije lupanje gluposti reći da “nikad odnosi izmedju rasa nisu bili gori”, potrošio je poslednjih pola minuta da kaže da postoje stvari koje su gore, i naveo primere šta misli da je danas gore nego ranije.

 

Da nije naveo primere sta je danas gore nego nekad, ti bi mu se rugao da je rekao da živimo na raskrsnici Utopije i Nirvane.

 

Pošto je ipak naveo primere, sad mu se rugaš da je nekako, po nečemu, uspostavio vezu izmedju ta dva “bolje/gore” sveta. Pa je ovaj prvi svet apstraktan (šta je apstraktno u ukidanju ropstva, segregacije, zabrane medjurasnih i istopolnih brakova?) a ovaj drugi je konkretan. Pa je reko da je ista trajektorija, pa ovo pa ono. Lepo reci “Kako se samo usudio da ih spomene u istoj rečenici? Segmentu? Epizodi?”

Link to comment

"Nekako, po nečemu uspostavio vezu" :isuse: Pa u zaključku jasno kaže "We've come a long way, baby - not mission accomplished, but a long way." Prethodno je nabrojao šta još nije sređeno, od wealth inequality do environment do homelessness.

 

A šta navodi kao indikator da će tih par sitnica biti završene? Ništa osim činjenice da na TV reklamama ima sve više istopolnih parova, te da Nascar i Raytheon kače zastave u boji duge za Pride Month. Dakle meša babe i žabe, apstraktno i materijalno. Prodaje ljudima nadu u napredak, što eksplicitno i priznaje.

 

Prosto rečeno, Maher/Pinker optimizam i woke kukumavčenje o "nikad goroj" situaciji su dve strane iste medalje. Te dve tzv. struje na tzv. levici jedna drugu podržavaju, stimulišu, daju raison d'etre, zajedno rade očuvanju status quo. Slažu se po pitanju merne jedinice progresa (broj istopolnih TV parova), samo što jedna grupa misli da ih ima poprilično a druga da ih je kritično malo.

 

A plague on both their houses.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

"Nekako, po nečemu uspostavio vezu" :isuse: Pa u zaključku jasno kaže "We've come a long way, baby - not mission accomplished, but a long way." Prethodno je nabrojao šta još nije sređeno, od wealth inequality do environment do homelessness.

 

Ja ozbiljno počinjem da sumnjam u tvoje kognitivne sposobnosti.

 

Čovek je potrošio osam i po minuta da ljudima objasni da je “we come a long way baby” referisano na rasnu, polnu i seksualnu jednakost, i da je u zemlji u kojoj je nekad postojalo ropstvo i segregacija reći “today, white racism and white priviledge are at all time high”,  jedan veliki idiotizam. 

 

Ceo segment je napravljen samo zbog toga, zbog glupavih hiperbola social justice warriorsa. Kao što je Trampu sve za njegovog mandata “najbolje u istoriji”, tako je sjw sadašnji trenutak uvek “najgori u istoriji”. Ovo što je spomenuo na kraju je spomenuo uzgred… da je hteo da elaborira, i da uspostavi vezu, on bi to uradio bez tvoje pomoći. Nije stidljiv.

 

Ovo dole je “nisam razumeo šta sam video, pa ću da fantaziram”.

 

Quote

A šta navodi kao indikator da će tih par sitnica biti završene? Ništa osim činjenice da na TV reklamama ima sve više istopolnih parova, te da Nascar i Raytheon kače zastave u boji duge za Pride Month. 

 

Nije on uopšte poredio te dve stvari, kako rekoh. Ali je odmah posle Nascar majice i Raython projektila rekao da su polovina zaposlenih u Microsoftu i Targetu manjine. Rekao je da je veći procenat crnaca koji završi fakultet (17%), nego procenat crnaca u populaciji (13%). Još je i rekao da… čekaj, zašto ja sada tebi prepričavam ono što si ti očigledno gledao? Pa zato što ti namerno preskačeš konkretna dostignuća koje je nabrajao jer ti smetaju da napraviš poentu:

 

Quote

 

Dakle meša babe i žabe, apstraktno i materijalno. Prodaje ljudima nadu u napredak, što eksplicitno i priznaje.

 

Ne meša on ništa, ne priznaje on ništa, nego si ti izmislio njegov narativ, izvlačeći par rečenica iz konteksta. 

 

Još jednom: ja ozbiljno brinem za tvoje kognitivne sposobnosti. Ti si uvek voleo hiperbole, ali nikad nisi potpuno okrenuo članak/segment naopačke da bi ga ugurao u svoj narativ. Jel to sad moderno medj vama mladima, ili si samo ti postao takav?

 

Quote

Prosto rečeno, Maher/Pinker optimizam i woke kukumavčenje o "nikad goroj" situaciji su dve strane iste medalje.

 

 

Posebno mesto u paklu je rezervisano za ljude koji upotrebe izraz “dve strane iste medalje” u kontekstu politike. Drž se sporta, tu nikad nećeš da pogrešiš ako kažeš da su rivali (Man C/ Man U) “dve strane iste medalje”. 

 

 

Quote

Te dve tzv. struje na tzv. levici jedna drugu podržavaju, stimulišu, daju raison d'etre, zajedno rade očuvanju status quo. Slažu se po pitanju merne jedinice progresa (broj istopolnih TV parova), samo što jedna grupa misli da ih ima poprilično a druga da ih je kritično malo.

 

A plague on both their houses.

Još jednom: kada je koristio merne jedinice, Maher je spomenuo procenat manjina u Mikrosoftu (47%) i Targetu (55%), procenat crnaca koji diplomira (17%) u odnosu na udeo u populaciji (13%), kao i… ma znaš ti šta još, gledao si, nego ti se ne uklapa u “ista medalja, dve strane” narativ.

Link to comment

Ja sam zabezeknut njegovim shvatanjem Mahera. Kao da mu je neko rekao “e aj se poseri ovom Maheru na glavu, jer bumer”, i onda Vini krene da iz devetominutnog segmenta vadi po rečenicu dve, malo sa kraja pa malo sa početka, i slaže ih tako da prvo Maher ispadne master manipulator, i da onda mirne savesti možemo da donesemo omiljeni forumski zaključak: #svisuoniisti, ili kako on reče #dvestranejednemedalje.

Link to comment

A u stvari se posrao na glave Rose Parks, MLK jr, Bobija Kenedija i ostalih, koji su svojim delima i zrtvom izvojevali taj napredak koji bi sada ova balavurdija da obesmisli jer "danas je gore nego pre". Kakva nesvest o sopstvenoj (ne)velicini, sto je i bila poenta Mahera. I sto dovodi da obican narod oteraju od sebe, i tako jos vise naskode pokretu za bolja prava.

Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

Ja sam zabezeknut njegovim shvatanjem Mahera. Kao da mu je neko rekao “e aj se poseri ovom Maheru na glavu, jer bumer”, i onda Vini krene da iz devetominutnog segmenta vadi po rečenicu dve, malo sa kraja pa malo sa početka, i slaže ih tako da prvo Maher ispadne master manipulator, i da onda mirne savesti možemo da donesemo omiljeni forumski zaključak: #svisuoniisti, ili kako on reče #dvestranejednemedalje.

 

Apsolutno nema potrebe ni za kakvim dijagonalnim čitanjem Maherovog devetominutnog segmenta, čovek vrlo eksplicitno iznosi svoju tezu: Bezobrazna dečurlija laprda da su rasizam/seksizam nikad gori a nema pojma kako je nekad bilo (sve tačno), umesto da prepozna da smo kao društvo daleko dogurali! Istina da ekosistem puca po šavovima, da je sve više ljudi u dužničkom ropstvu, da ne znamo šta ćemo sa silnim beskućnicima, ali polako, doći će i to na red! (besramna racionalizacija) Prvo da se nabudži diversity hires % u Majkrosoftu i Targetu, prvo da krindžujemo što je Friends reboot so white, prvo da popravimo nivo social acceptance of same sex marriage... a sve ono materijalno što priznajem da fali, pa to će prirodno proizaći iz ovog efemernog, kad-tad. 

 

Znam da ti smatraš da je potrebna temeljnija egzegeza jednog komedijaškog segmenta, da moje mučene kognitivne sposobnosti :cry: nisu na neophodnom nivou da penetriraju Maherove mudrosti, ali čovek je poentu vrlo jasno i lepo sažeo tako da čak i budale kao što sam ja mogu da je pojme:

 

"Progress and the hope we'll achieve it is the product that we're selling."

 

Mogle bi i budale kao što si ti, samo neće.

Link to comment
×
×
  • Create New...