Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

3 hours ago, ObiW said:

Santis igra za raju a zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku.

 

Slozio bih se, Mitt Romney-evu i Liz Cheney "taktiku" zanemaruje, ali su oni zbog te "taktike" pokojni politicari u nizerazrednom Vratniku, a Desantisa i CNN opisuje kao rising star.

Njegov approval rating je fantastican. Nalazim se na odgovarajucem topiku, ne spamujem i ne flejmujem, prenosim veoma vazne vesti koje objavljuju CNN, NY Times i Washington Post na naslovnim stranama/vestima ..... pomozi mi da shvatim gde gresim, osim u verbalnom deliktu, koji tzv. liberali iz nekog potpuno uvrnutog razloga zovu cancel culture?

 

 

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
2 hours ago, namenski said:

Mozda da samo skontas koliki si дркаџија, а?:fantom:

 

A mozda ti, vi, shvatite napokon da postoji i drugo misljenje

Link to comment

da, jedan predivan covek, desantis, creme de la creme republikanske septicke jame, koje je poslalo armiju naoruzanih degenerika da upadnu u kucu zene, data scientista koja je objavila da se u FL kriju podaci o umrlima od covid-a, lazno optuzene za cyber kriminal.  lukasenko likes that.

Link to comment
1 hour ago, 3opge said:

da, jedan predivan covek, desantis, creme de la creme republikanske septicke jame, koje je poslalo armiju naoruzanih degenerika da upadnu u kucu zene, data scientista koja je objavila da se u FL kriju podaci o umrlima od covid-a, lazno optuzene za cyber kriminal.  lukasenko likes that.


Mislim da dovoljno Demokrata a i mejnstrim Republikanaca nije shvatilo sta se desava - ovi Trampisti su neofasisti, preuzeli su dominantnu ulogu u GOP-u  i nece stati dok ne izazovu pravi gradjanski rat i ne sahrane demokratiju. Oni tacno sprovode recept subverzije kao Orban ili ovi u Poljskoj samo sto teze ide i duze traje zbog stabilnosti sistema. Pregovarati ili argumentovati sa takvima je gubljenje vremena. Umesto toga se treba ustremiti na njihove donore, medije i influensere koji sire dezinformacije i naci nacin da plate za otrov koji sire.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

According to Don Van Natta Jr. and Seth Wickersham of ESPN, former President Donald Trump met with the late Senator Arlen Specter in 2008 and offered him "money in Palm Beach" if he dropped his investigation into Spygate. Trump was reportedly acting on behalf of New England Patriots owner Robert Kraft. 

 

Espn No GIF

 

sve bude dobro a onda se uvek zakomplikuje zbog politike i političara i njihovih nadjebavanja pa počnu ispadati kosti iz ormara

stižu asteriski :fantom:

Link to comment

Ja sam imao "zadovoljstvo" provesti 2 dana u toj bolnici, u hitnoj pomoci i na intenzivnoj njezi. Dijagnoza mi je bilo stanje koje ima 85%+ smrtnost, tako da su mi gotovo sigurno spasili zivot. Iako nista nije zahtijevalo super-duper svemirsku opremu ili ekspertizu, racun je svejedno bio $94k.

 

Srecom, imam osiguranje koje je platilo $92k od tog racuna. Da nemam osiguranje, morao bih racunati da li mi se isplati ostati ziv :-)

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Anduril said:


Pregovarati ili argumentovati sa takvima je gubljenje vremena. Umesto toga se treba ustremiti na njihove donore, medije i influensere koji sire dezinformacije i naci nacin da plate za otrov koji sire.

Upravo to. Nikakvo raspravljanje, nikakvo objasnjavanje, nikakvo trazenje middle road, nikakav bipartisanship (ostavio sam link na topiku o Bajdenu zasto je to gubljenje vremena za ovu administraciju). Samo djonom. Videli su sa kim imaju posla proteklih 4 godina, nema potrebe da se vise zamajavaju da je neki  R bolji od nekog drugog R. ili sto bi stariji politicki analiticar iz Paramatte rekao #svejetoisto.  

 

U uzem smislu, na forumu na svaku negativnu vest o administraciji koju postave Jusuf Hatunic ili mustang, odgovarati clancima koji pohvalno pisu o administraciji, po mogucstvu sa slikom nasmejanog Bajdena ili Obame. Nasmejani komunisticki islamski terorista iz Kenije im je ko biku crvena marama, to kod njih uvek izazove skakanje krvnog pritiska, skrgut zubima i kletve, pa onda napisu po 3 posta gde je dovoljan samo jedan. 

Link to comment

/mod edit/

 

Kakav recnik? Smeta ti sto nazivam Trampa i masineriju neofasistima a glasace podrzavaocima neofasista?

Nisam to napisao kao uvredu nego kao pojam da se zna sa cime se ima posla.

 

Nema svrhe da objasnjavam tebi, ali pojasnicu rado za druge - neofasizam nije isto sto i neonacizam kao sto ni fasizam nije bio isto sto i nacizam.

Dakle, po definiciji nema tih ekstremnih odlika (eksterminacija, itd.) ali sve je inace tu: nacionalizam (America first, white - first), ksenofobija (zid, mi-vi recnik, tribalizam, unutrasnji neprijatelji), nepriznavanje institucija (npr. izbori, sudovi), rusenje liberalnih institucija i normi, anti-konzervatizam (pogledati ciscenje GOP-a), anti-liberalizam, anti-socijalizam, populizam, ekstremno efikasna propaganda i teorije zavere uz oslanje na pare/uticaj pre svega par milijardera/oligarha a ne sire baze. Ponekad tome todati i klerikalizam. Sve su ovo stvari koje je jos Musolini patentirao 20-tih pa nadalje. Fakticki nista nedostaje.

 

Fasizam/neofasizam sam po sebi nije zapravo ni cvrsta ideologija nego prosto metodologija kako da manjina u drustvu preuzme moc i zadrzi je po svaku cenu.

Fasisticki vladari su pre svega oportunisti, nemaju cvrstu ideologiju osim moci i svaku priliku ce iskoristi, svaki trend, i sve ce uraditi ili slagati da zadrze moc. Dno ne postoji.

Zato i cesto imaju biografije koje su oportunisticke - Musolini poceo kao socijalista, Vucic kao neo-nacista, Putin kao komunista, Orban kao liberal, itd. ali je destinacija i nacin vladanja slican. Izuzetno je opasan jer cesto ide ispod radara dok nije kasno a metodi nisu ekstremni nego postepeni i subverzivni. Proces traje ponekad deceniju - dve.

 

I na kraju, ima poveca literatura o poremecajima koje dugogodinje konzumiranje fasisticke propagande i teorija zavere izaziva.

Tu nema vise normalne diskusije nego samo poduzi period terapije na individualnom nivou a obavezno sprecavanje politickog delovanja na drustvenom.

Ili to, ili ziveti u realnosti danasnje Madjarske, Srbije, Rusije, Poljske, polako i Engleske, itd. Tu vise nema nazad u neko normalno demokratsko drustvo.

Sanse su propustene - game over.

Edited by Krošek
obrisan kvout ukl. posta
  • +1 6
Link to comment
11 minutes ago, ObiW said:

Upravo to. Nikakvo raspravljanje, nikakvo objasnjavanje, nikakvo trazenje middle road, nikakav bipartisanship (ostavio sam link na topiku o Bajdenu zasto je to gubljenje vremena za ovu administraciju). Samo djonom. Videli su sa kim imaju posla proteklih 4 godina, nema potrebe da se vise zamajavaju da je neki  R bolji od nekog drugog R. ili sto bi stariji politicki analiticar iz Paramatte rekao #svejetoisto.  

 

U uzem smislu, na forumu na svaku negativnu vest o administraciji koju postave Jusuf Hatunic ili mustang, odgovarati clancima koji pohvalno pisu o administraciji, po mogucstvu sa slikom nasmejanog Bajdena ili Obame. Nasmejani komunisticki islamski terorista iz Kenije im je ko biku crvena marama, to kod njih uvek izazove skakanje krvnog pritiska, skrgut zubima i kletve, pa onda napisu po 3 posta gde je dovoljan samo jedan. 

 

Slazem se - Demsima i GOP konzervama ako uskoro ovo ne postane jasno mogu proci kao PO u Poljskoj.

I tamo je tokom prve vladavine Kacinskih bilo jasno da postoji problem ali nisu se spremili.

Sada je kasno, Kacinski sve radi po Orbanovom/Putinovom receptu.

Komplikacija u US su naravno drzave - Demsima ce biti nemoguce da nateraju GOP drzave na nesto, ali i nekom novom Trampu je bilo tesko da natera demokratske drzave/gradove. Kad je pokusao (Portland), tu se vec veoma brzo pokazao potencijal za rat na ulicama.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Ja sam imao "zadovoljstvo" provesti 2 dana u toj bolnici, u hitnoj pomoci i na intenzivnoj njezi. Dijagnoza mi je bilo stanje koje ima 85%+ smrtnost, tako da su mi gotovo sigurno spasili zivot. Iako nista nije zahtijevalo super-duper svemirsku opremu ili ekspertizu, racun je svejedno bio $94k.

 

Srecom, imam osiguranje koje je platilo $92k od tog racuna. Da nemam osiguranje, morao bih racunati da li mi se isplati ostati ziv :-)

A koliko kosta to osiguranje godisnje? Vjerujem da firma placa najveci dio.

Link to comment
×
×
  • Create New...