Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Secate se kako se Qanon angažovao da pronadje i raskrinka pedofil cabal političare? Konačno smo našli jednog... 18-14 je statutory rape, mensečini.

 

CNN) - A Republican Wyoming state senator who's running against US Rep. Liz Cheney for her House seat told a local newspaper he impregnated a 14-year-old girl when he was 18-years-old after he referenced the incident during a Facebook Live stream.

 

"It was a story when I was young, two teenagers, girl gets pregnant, you've heard those stories before," he said in the Facebook Live video. "She was a little younger than me, so it's like Romeo and Juliet story. A lot of pressure, pressure to abort a baby. I'm going to tell you, I wasn't going to do it."

 

Romeo i Julija, jašta. Ubrzo ih je oboje ostavio, a ona se ubila kada je imala samo 20 godina: 

 

He told the Star-Tribune after the live stream that they got divorced three years after they married and said his former wife killed herself when she was 20.

 

Republikancima baš ne ide ove godine. Krenu da kukaju kako se kralo na izborima a do sada su jedino republikanci hapšeni i osudjivani za izbornu kradju. Krenu sa pričom o pedofilima političarima, a iz pedofilske jazbine isteraju Matt Gaetza i ovog. 

  • +1 1
Link to comment
On 22.5.2021. at 22:34, ObiW said:

Ubrzo ih je oboje ostavio, a ona se ubila kada je imala samo 20 godina.

 

A sta je tu tacno protiv zakona. To sto je "ostavio" zenu i dete ili sto je nije sprecio da se ubije kao neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i resava stvar.

 

Pitam zbog mene, jer i ja sam "ostavio" zenu i decu, doduse nije se jos ubila, ali sve je moguce, pa da znam sa kakvom robijom se suocavam? Hocu li i posao izgubiti? Da li ce mi se dozvoliti da budem kremiran u gradskom krematorijumu ili u onom za kucne ljubimce?

Link to comment
12 minutes ago, Jusuf Hatunic said:

 

A sta je tu tacno protiv zakona. To sto je "ostavio" zenu i dete ili sto je nije sprecio da se ubije kao neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i resava stvar.

 

Pitam zbog mene, jer i ja sam "ostavio" zenu i decu, doduse nije se jos ubila, ali sve je moguce, pa da znam sa kakvom robijom se suocavam? Hocu li i posao izgubiti? Da li ce mi se dozvoliti da budem kremiran u gradskom krematorijumu ili u onom za kucne ljubimce?

Daj, da li si normalan? 18 godišnjak napravi dete devojčici od 14 godina? Koji ti je? Nije ovo pitanje politike.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Daj, da li si normalan? 18 godišnjak napravi dete devojčici od 14 godina? Koji ti je? Nije ovo pitanje politike.

 

Pa nije on imao 74 kao Clinton, nego 18. On je ozenio kad je imala 15, a on 19, ocigledno potpuno legalno.

 

U vecini drzava danas 40 godina posle njegovog "zlodela" moze se sklopiti brak ispod 16 uz sudsko odobrenje i razliku u godinama od 4 do 7 godina maksimum. On cak ni danas ne spada u Klintonovu kategoriju.

 

- - -

 

Danas je 2021.

 

With parental consent, males can marry at 17 and females can marry at 15.

 

Uz odobrenje suda to moze biti cak i 12. Ukoliko mladozenja nije rodjen 1946.

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment

Nije poenta da li je on bio kriv po ondasnjim zakonima, nego je poenta da republikanci ne mogu da nadju coveka koji u biografiji nema nesto protiv cega se republikanci deklarativno bore.  Ko o cemu, kurva o postenju. Takvi su oni.

 

 

IMG_8644_small.jpg

  • +1 2
Link to comment

Posto izbeglice iz Kalifornije i Oregona nisu bas dobrodosle u Ajdaho, niti bilo gde drugo, odlucili su se na stvaranje SAO, Slobodnih Autonomnih Oblasti sa ciljem pripajanja. 

 

Jos 5 "opstina" iz severne Kalifornije i Istocnog Oregona su glasale za pripajanje Ajdahu.

Kako venecuelizacija te dve propale drzave napreduje bice ih uskoro jos 55.

 

Quote

spacer.pngspacer.pngspacer.png

 

Link to comment

"Moving Oregon counties into Idaho remains a long shot, for no matter how many Oregon counties say they want to be part of Idaho, the two state legislatures -- and ultimately the U.S. Congress -- would have to give their approval."

 

A država u celini nije propala, samo se poprilično ofucala u proseku, ali se i dalje u Portland doseljavaju ljudi kao nenormalni (housing supply je 0.8 months, ponude od preko 100k od tražene vrednosti glatko ne prolaze).

 

https://ktvz.com/news/oregon-northwest/2021/05/19/stunning-unbelievable-strong-state-revenue-forecast-makes-1-4-billion-kicker-rebate-possible/

 

- - -

 

Meanwhile, back in the Lone Star (and Lone Abortion Clinic) state... What could go wrong?

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-57239610

Edited by papapavle
Link to comment

To nosenje oruzja bez dozvole smo imali do pocetka devedesetih, bar mi tako komsinica kaze. Jos kaze da je uvek nosila utoku u cizmi dok nije trebala dozvola. Miran, tih, povucen hipik, na prvi pogled. Teksas je to.

 

Nego da se vratimo republikancima koji lagano vide trunku u oku Demokrata, ali im treba 5 dana pred ogledalom  da primete balvan u sopstvenom oku:

Quote

(CNN)House Republican leaders have condemned incendiary remarks from GOP Rep. Marjorie Taylor Greene five days after she first publicly compared Capitol Hill mask rules to the Holocaust, amid a wave of criticism from Republican and conservative critics as well as Jewish groups aimed at the Georgia congresswoman and the party leaders' silence.

 

"Marjorie is wrong, and her intentional decision to compare the horrors of the Holocaust with wearing masks is appalling," House Republican Leader Kevin McCarthy said in a statement five days after Greene's original comments and after she made similar comparisons Tuesday. "Let me be clear: the House Republican Conference condemns this language."
 
The No. 2 House Republican, Rep. Steve Scalise of Louisiana, also responded to Greene's comments for the first time on Tuesday.
 
"Rep. Scalise does not agree with these comments and condemns these comparisons to the Holocaust," Scalise spokesperson Lauren Fine said in a written statement that also attacked Democrats.
In remarks first reported widely on Friday, Greene compared House Speaker Nancy Pelosi's decision to continue to require members of the House to wear masks on the chamber floor to steps the Nazis took to control the Jewish population during the Holocaust.

 

Edited by ObiW
Link to comment

Staple a Lottery Ticket to Every Vaccination Card

Last week, Gov. Mike DeWine (R) announced that any adult who had been vaccinated could enter a lottery to win 1 of 5 $1 million jackpots.

...

The seven-day average number of Ohioans getting their first shots increased the day after DeWine’s announcement and continued heading up through Sunday. It’s worth noting that this happened while the number of vaccinations nationally remained flat, suggesting that the trend in Ohio was driven by something different. It’s also worth pointing out that the number of Ohioans completing their vaccinations continued to slip lower, again reinforcing that these were people newly seeking out the vaccine. (In two or three weeks it will be interesting to see if more people are completing their vaccinations.)

 

VaxLotto.jpg

Edited by Gandalf
Link to comment

 

 

Timing ne moze bolji da bude kad krenu da pucaju :lolol:

 

Ovaj u belom  izgleda navikao.. Analitičar ? :evilsmile:

 

 

Thank you Andy :heart:

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Najbolji guverner i buduci predsednik Slobodne Amerike (prvo ce biti potpredsednik 2024), krece prvi u borbu protiv levicarskog jednoumlja  ... On Monday, May 25, 2021, Gov. Ron DeSantis signed legislation to make it harder for social media companies to punish users who violate terms of service agreements

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
On 23.5.2021. at 4:34, ObiW said:

Secate se kako se Qanon angažovao da pronadje i raskrinka pedofil cabal političare? Konačno smo našli jednog... 18-14 je statutory rape, mensečini.

 

CNN) - A Republican Wyoming state senator who's running against US Rep. Liz Cheney for her House seat told a local newspaper he impregnated a 14-year-old girl when he was 18-years-old after he referenced the incident during a Facebook Live stream.

 

"It was a story when I was young, two teenagers, girl gets pregnant, you've heard those stories before," he said in the Facebook Live video. "She was a little younger than me, so it's like Romeo and Juliet story. A lot of pressure, pressure to abort a baby. I'm going to tell you, I wasn't going to do it."

 

Romeo i Julija, jašta. Ubrzo ih je oboje ostavio, a ona se ubila kada je imala samo 20 godina: 

 

He told the Star-Tribune after the live stream that they got divorced three years after they married and said his former wife killed herself when she was 20.

 

Republikancima baš ne ide ove godine. Krenu da kukaju kako se kralo na izborima a do sada su jedino republikanci hapšeni i osudjivani za izbornu kradju. Krenu sa pričom o pedofilima političarima, a iz pedofilske jazbine isteraju Matt Gaetza i ovog. 

To je perfect Republican. Kao i Mat Gaetz another decojebac iz Trampovog tima

 

- - -

 

16 hours ago, Jusuf Hatunic said:

Najbolji guverner i buduci predsednik Slobodne Amerike (prvo ce biti potpredsednik 2024), krece prvi u borbu protiv levicarskog jednoumlja  ... On Monday, May 25, 2021, Gov. Ron DeSantis signed legislation to make it harder for social media companies to punish users who violate terms of service agreements

 

 

 

 

Bukvalno najvece govno zapadno od Londona. Klasican Florida Man

 

cancel culture is horrible unless we do cancelling. 

Link to comment

Ma sve OK, sad ce da se udruze Amazon, Fejsbuk i Twiter i da naprave amusement park u Floridi; odmah upadaju pod Disney exemption clause i sve po starom. Santis igra za raju a zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...