Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

15 hours ago, Luther said:

Pa kako je onda 5.890.000 teksašana i teksašanki glasalo za "narandžastog mizoginog fašističko-rasističkog babuna"? (600.000 više nego za Bajdena) Jel su svi ti isti kao on ili su samo "zavedeni" i ko ih je to zaveo?

 

Ajde ne troluj vise - smaras.

Link to comment
16 minutes ago, Anduril said:

 

Ajde ne troluj vise - smaras.

 

Eto to je vrhunski argument totalitaraca. Čim im se nešto ne uklapa u svetonazor, a nemaju racionalan odgovor, odmah trol, bot, sendvičar, fašista itd.

 

Nego jel ti to mene teraš sa topika ili foruma da razjasnimo bar to?  A za smaranje postoji jednostavan lek, ne čitaš ono ili onog što te smara.   

Link to comment
23 minutes ago, Luther said:

 

Eto to je vrhunski argument totalitaraca. Čim im se nešto ne uklapa u svetonazor, a nemaju racionalan odgovor, odmah trol, bot, sendvičar, fašista itd.

 

Nego jel ti to mene teraš sa topika ili foruma da razjasnimo bar to?  A za smaranje postoji jednostavan lek, ne čitaš ono ili onog što te smara.   

 

o, veliki revolucionarni gigante promisli, koja je to uzivisena sublimacija intelekta kojom prkosis opstem svetonazoru?

 

Link to comment
1 minute ago, Luther said:

Eto to je vrhunski argument totalitaraca. Čim im se nešto ne uklapa u svetonazor, a nemaju racionalan odgovor, odmah trol, bot, sendvičar, fašista itd.

Nego jel ti to mene teraš sa topika ili foruma da razjasnimo bar to?  A za smaranje postoji jednostavan lek, ne čitaš ono ili onog što te smara.   

 

Ne teram nikog niti sam nesto komentarisao oko tvog svetonazora.

Racionalni odgovori na tvoje pitanje o tome ko je "zaveo" Teksasane su dati ovde vec odavno, a i nauka ih je dokumentovala na tone.

Imas brdo literature o americkom politickom i medijskom sistemu kao i o njegovim nedostacima koji dovode do "zavodjenja".

 

Moze se raspravljati ideoloski od anarholiberalizma pa do komunizma - svaka ima mane ali i korisnost.

Ali, kad se neko pravi lud oko osnovnih cinjenica, onda nema vise osnova za diskusiju ma koja ideologija je u pitanju.

To je onda trolovanje i trovanje diskusije - eno Budja ti je jos jedan odlican primer takvog trolera i nece me mrzeti da vam svaki put ukazem na to.

Upravo totalitaristi profitiraju kad se iz lazi pravi istina i obratno, ili se u potpunosti relativiziju i ignorisu cinjenice.

Link to comment
42 minutes ago, Anduril said:

 

Ne teram nikog niti sam nesto komentarisao oko tvog svetonazora.

Racionalni odgovori na tvoje pitanje o tome ko je "zaveo" Teksasane su dati ovde vec odavno, a i nauka ih je dokumentovala na tone.

Imas brdo literature o americkom politickom i medijskom sistemu kao i o njegovim nedostacima koji dovode do "zavodjenja".

 

Moze se raspravljati ideoloski od anarholiberalizma pa do komunizma - svaka ima mane ali i korisnost.

Ali, kad se neko pravi lud oko osnovnih cinjenica, onda nema vise osnova za diskusiju ma koja ideologija je u pitanju.

To je onda trolovanje i trovanje diskusije - eno Budja ti je jos jedan odlican primer takvog trolera i nece me mrzeti da vam svaki put ukazem na to.

Upravo totalitaristi profitiraju kad se iz lazi pravi istina i obratno, ili se u potpunosti relativiziju i ignorisu cinjenice.

 

To jeste tacno, no problem je sto je relativizam opsteprihvacen.

I na levici je apsolutno sve "socijalno konstruisano".

Pogledaj samo bitke oko transgender tema.

 

Ta konfuzija, dakako, pogoduje desnici.

 

Sa druge strane, cinjenice nisu nista bez interpretacije, konteksta i, u nauci, teorije.

 

 

 

 

Link to comment

Samo što postoje dve levice, kao i jedna “levica” (centristi the best case scenario). Bernie je bio prava levica dok ga identity politics levičari nisu dohvatili. Bernie iz 2016 osvaja kao od šale rust belt. Bernie iz ove godine ne. I to pod uslovom da ga DNC nije sabotirala kao što jeste - mada malo manje nego protiv Babe™.

Link to comment
4 hours ago, Mos said:

Mislim da bi osobi koja stavi komunizam i SAD u istu rečenicu automatski trebalo lupiti šamar, da se osvesti i dodje sebi iz delirijuma. 

 

Pa nije komunizam, ovo je neka dusevna bolest, teski poremecaj uzrokovan hromozomskim aberacijama (nesto su im radili u skolama, ne znam sta). Bez obzira sta ja mislim o komunistima (sve najgore, naravno) ipak se kod njih radilo samo o poremecaju psihe, ali ne o genetskoj mutaciji i potpunom invaliditetu. Ja sam zapravo siguran da bi komunisti pobili ove debile za primer.

 

 

 

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
6 hours ago, Anduril said:

 

Ne teram nikog niti sam nesto komentarisao oko tvog svetonazora.

Racionalni odgovori na tvoje pitanje o tome ko je "zaveo" Teksasane su dati ovde vec odavno, a i nauka ih je dokumentovala na tone.

Imas brdo literature o americkom politickom i medijskom sistemu kao i o njegovim nedostacima koji dovode do "zavodjenja".

 

Moze se raspravljati ideoloski od anarholiberalizma pa do komunizma - svaka ima mane ali i korisnost.

Ali, kad se neko pravi lud oko osnovnih cinjenica, onda nema vise osnova za diskusiju ma koja ideologija je u pitanju.

To je onda trolovanje i trovanje diskusije - eno Budja ti je jos jedan odlican primer takvog trolera i nece me mrzeti da vam svaki put ukazem na to.

Upravo totalitaristi profitiraju kad se iz lazi pravi istina i obratno, ili se u potpunosti relativiziju i ignorisu cinjenice.

 

Ma nikako. Ja najnormalnije upitam nekoga ko živi u Teksasu i tvrdi da se tamo masovno doseljavaju glasači demokrata kako onda tumači nedavne izbore. Ti, ničim izazvan, uskočiš padobranom i kažeš mi ne troluj i  ne smaraj, drugim rečima kažeš mi "ne seri i pali", a da sam nisi ponudio nikakav odgovor na moje pitanje. Za takvo ponašanje bi te naduvao , pa kako bilo, ali imao si bonus jer smo u više navrata naormalno diskutovali sa različitih pozicija. Više ga nemaš. /mod edit - vređanje uklonjeno/

 

Ali kao što sam i mislio, to je ta ideja o "zavedenosti" desetina miliona ljudi jer se njihov svetonazor, ideologija, način života i interesi ne poklapaju sa tvojim. Što se naravno može reći i za tebe i potkrepiti tonama naučnih dela i brdom literature. Tako se nekada i za sve protivnike socijalizma/komunizma govorilo da su "zavedeni". 

Edited by Krošek
Link to comment
12 minutes ago, Jusuf Hatunic said:

 

Pa nije komunizam, ovo je neka dusevna bolest, teski poremecaj uzrokovan hromozomskim aberacijama. Bez obzira sta ja mislim o komunistima (sve najgore, naravno) ipak se kod njih radilo samo o poremecaju psihe, ali ne o genetskoj mutaciji i potpunom invaliditetu. Ja sam zapravo siguran da bi komunisti pobili ove debile za primer.

 

 

 

 

Pa ima tamo raznih, što bi se reklo "izmanipulisanih i zavedenih"

 

 

Link to comment
1 hour ago, Luther said:

 

Pa ima tamo raznih, što bi se reklo "izmanipulisanih i zavedenih"

 

 

Klasicna sekta. Ako ih ne resetuju uskoro ode sve u pm! Cak se i ova kongresmenka sa IQ 65 prenerazila, ali to su im glasaci ybg.

 

Link to comment

@Luther
Nisi ti nista normalno pitao nego si pitao retoricki sa gomilom navodnika. 
A da u Teksasu raste demokratski glas, je opstepoznato, sa nekada po 20% razlike sada su na 5%:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Politics_of_Texas#Increasing_Republican_strength:_1960_to_1990

I poslednje, da, pravim razliku izmedju onih koji se drze demokratskih pravila igre i onih koji je iz cistog interesa urusavaju kao GOP, Toriji, Fidesz, Naprednjaci i slicni koji ih podrzavaju. Jos bezobraznije je porediti komi-diktature sa demokratijama. Od levice do konzervativaca su svi legitimni dok se drze opstih demokratskih pravila. A kad pocnu da ruse, treba ih sto brze i jace djonom. 

Edited by Krošek
tehnički edit
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Luther said:

 

Pa ima tamo raznih, što bi se reklo "izmanipulisanih i zavedenih"

 

 


To da ti prenosis ovde klasicnu propagandu sa Murdokovog Sun-a zapravo sve govori. Kao i uvek, nikad ne prenose objektivne podatke nego cherry pickuju primere za svoju propagandu. 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Anduril said:


Od levice do konzervativaca su svi legitimni dok se drze opstih demokratskih pravila. A kad pocnu da ruse, treba ih sto brze i jace djonom. 

 

Ti ovu nevidjenu u istoriji USA zivotinjsku hajku na potpuno legitimno izabranog potusa/autsajdera u trajanju od 4 godine bez jednog jedinog jebenog dana predaha i gomilom lazi izbacivanih direktno iz washingtonske institucinalne mocvare zoves "drzanjem do opstih demokratskih pravila"? I jos bi hteo djonom? Pa gde ces vise djonom nego ovo? 


Znaci od povlacenja Elon Muska iz Trumpovog tima jos 2017 do skorasnjeg 2020 hrabrog istupa Matthew Mcconaughey, buduceg republikanskog guvernera Teksasa najveci fasisticki pritisak na javne licnosti od Hitlera i Staljina  a da o normalnim ljudima koji rizikuju posao, karijeru i sikaniranje kao u Severnoj Koreji samo zato sto nisu jedno-malo-umni ...... pa bice djonom, bice ..... ali svaki ozbiljniji analiticar preporucuje demokratama da ne isprobavaju republikanski djon, cak je i debil Bil Maher objasnio da realno oni nisu spremni za "djonove".

Edited by Jusuf Hatunic
Link to comment
9 minutes ago, Anduril said:


To da ti prenosis ovde klasicnu propagandu sa Murdokovog Sun-a zapravo sve govori. Kao i uvek, nikad ne prenose objektivne podatke nego cherry pickuju primere za svoju propagandu. 

 

Evo jos malo "propagande" a nije ni Washington Post, ni New York Times :D, autentican snimak 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...