Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

42 minutes ago, iDemo said:

 

Pa se posle mi smejemo kao sami sebi - na igre bez granica i bez kraja na temu "č vs p" i/ili "kako smo bili 500 400 300 godina pod Turcima"... 

 

Mene sve ovo sto se dogadja zadnjih 10-tak godina kako vreme odmice sve vise i vise podseca na nase 90-te, u tolikoj meri da me u zadnje vreme vec zestoko puca deja vu. Ispada da smo mi Balkanci s nasim ludilom od pre 30 godina bili ne primitivna plemena i anomalija u sistemu kako su s visine gledali na nas nego avangarda buduceg new normal. Od USA do EU i svuda drugde. Nesposobni korumpirani politicari, demagogija i igranje na najnize strasti na sve strane, zidovi na granicama za ocuvanje rasne i enticke cistote, ulicno nasilje - jos samo da se tenkovi pokrenu i tu smo.

Jebali smo jeza u ledja, onako kolektivno kao vrsta. :sad:

Link to comment
1 minute ago, Radoye said:

Jebali smo jeza u ledja, onako kolektivno kao vrsta. :sad:

Ne verujem - mada u nacelu nisam optimista - al' racunam - ako su mogli kinezi da isteraju tenkove i preoru TS - a vidi gde su sada, ne? 

Malo je nezgodno za one koji su se zalepili™ za gusenice al' zato ovi sto su pretekli - zakon™... 

Link to comment

ja veujem da je tramptard bez da sam ikad slusao sta chapo traphouse ima da kaze o njemu. vrlo lako se moze ustanoviti. ali sto kazes, ako od takvog lika skupljas stavove, onda je@bigitza.

Link to comment
13 minutes ago, iDemo said:

Ovo sto oni pricaju - ako nisi cuo iz prve ruke a sve im verujesh - onda je@iga... :)

 

1 minute ago, Joe D said:

ja veujem da je tramptard bez da sam ikad slusao sta chapo traphouse ima da kaze o njemu. vrlo lako se moze ustanoviti. ali sto kazes, ako od takvog lika skupljas stavove, onda je@bigitza.

 

Šta tu ima da se veruje ili ne veruje? Čovek vrlo javno i glasno iznosi svoje gluposti, okačeni klip to samo sumira i ismeva.

 

Evo vam ga Dilbert's Dad direktno, pa se napojite mudrosti bez nepouzdanih posrednika.

Link to comment

Reufova (i Markova) logika je malo nategnuta ako se porede spomenici pojedincima poput Kolumba i npr. džamije. Ali je pitanje na mestu: osmanlijsko nasleđe su i janičari i robovlasništvo i ja lično. Pa sam ja to što jesam zahvaljujući "izdaji" koju su počinili moji preci.

Edited by Gandalf
Link to comment

Auf, kakva paralela. Razumem delimično šta hoće da kaže - tačnije razumem, ali mi to nikad nije palo na pamet do sada. A verujem da će sad mnogi to iskoristiti da kažu “eto, bilo je pravedno to što smo radili”. Mnogo opasno. A još gore će biti reakcije unutar bošnjačke elite na ovaj tvit.

Edited by dragance
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...