Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ja bih banovao za ovakve gluposti. Tragedija i za ubicu i za porodicu ubijenog :isuse:

zrtva  spusta ruku ka pojasu....lepo se vidi na snimku iako mu pandur govori da drzi ruke u vis

 

prethodna prica je da je ubio oca i polio benzinom po kuci i da drzi taoce....

 

i ti mislis da je nevin u tom trenutku? 

Link to comment
2 minutes ago, mustang said:

a ti znas jel zivis u americi?

 

lepo nas izvredja

 

mislim, ludih ima na sve strane al to je zato sto nema bolnica vise da ih prime i lece

 

obzirom na populaciju, svuda je  manjak pandura. LA populacija je 4miliona a imamo 9000 pandura. jedan pandur na 445 stanovnika!

 

ne treba da živim, samo vidim da je svaki susret sa policajcem u najmanju ruku prostrelna rana. moliš boga da te ubije bez ponižavanja. 

Link to comment
3 minutes ago, teacher said:

 

ne treba da živim, samo vidim da je svaki susret sa policajcem u najmanju ruku prostrelna rana. moliš boga da te ubije bez ponižavanja. 

 

ma ne lupaj...

 

ajde nek mi jedan amer sa ppp navede da je imao problem sa pandurima 

 

Link to comment
Just now, mustang said:

 

ma ne lupaj...

 

ajde nek mi jedan amer sa ppp navede da je imao problem sa pandurima 

 

 

pa dobro, nije baš da su na ppp afronigeri. probaj malo da se osunčaš pa se počeši po stomaku dok ti traži dozvolu...

Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

zrtva  spusta ruku ka pojasu....lepo se vidi na snimku iako mu pandur govori da drzi ruke u vis

 

prethodna prica je da je ubio oca i polio benzinom po kuci i da drzi taoce....

 

i ti mislis da je nevin u tom trenutku? 

 

Nemoj molim te, nemam trenutno živaca za tvoje pomeranje granica ljudskog poimanja. Temporalna relativizacija nevinosti! "U trenutku kad sam ga streljao, bio je oceubica i polivač bezinom i držač taoca. Kasnije nije više bio, ali u trenutku povlačenja obarača sasvim sam ga opravdano ubio. Realno je sve ovo tragedija za mene."

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Nemoj molim te, nemam trenutno živaca za tvoje pomeranje granica ljudskog poimanja. Temporalna relativizacija nevinosti! "U trenutku kad sam ga streljao, bio je oceubica i polivač bezinom i držač taoca. Kasnije nije više bio, ali u trenutku povlačenja obarača sasvim sam ga opravdano ubio. Realno je sve ovo tragedija za mene."

 

izvini john mcclane na smetnji

Link to comment
11 minutes ago, teacher said:

 

pa dobro, nije baš da su na ppp afronigeri. probaj malo da se osunčaš pa se počeši po stomaku dok ti traži dozvolu...

 

do juce si me banovao za rasizam a vidi sada kako vredjas moju bracu...hm

 

zao mi je...iskustvo od 20+ godina zivota u americi ... vidim. razumem. obe strane treba dosta da porade na komunikaciji. 

 

 

odoh u prirodu i na sunce...

Edited by mustang
Link to comment
11 minutes ago, mustang said:

 

do juce si me banovao za rasizam a vidi sada kako vredjas moju bracu...hm

 

zao mi je...iskustvo od 20+ godina zivota u americi ... vidim. razumem. obe strane treba dosta da porade na komunikaciji. 

 

 

odoh u prirodu i na sunce...

 

čuvaj se dete

btw, ne kažem to ja nego te psihopate...

 

 

Edited by teacher
Link to comment
18 minutes ago, mustang said:

 

do juce si me banovao za rasizam a vidi sada kako vredjas moju bracu...hm

 

zao mi je...iskustvo od 20+ godina zivota u americi ... vidim. razumem. obe strane treba dosta da porade na komunikaciji. 

 

 

odoh u prirodu i na sunce...

Te dve strane nisu ravnopravne pa da porade na medjusobnoj komunikaciji i rese problem
Btw ticeru, afronigeri? stvarno?

Edited by kurjak92
Link to comment




https://twitter.com/GoredTutor36
 
ovo je lik koji je prankcallovao ovog cod igraca kojeg su ubili policajci. navodno za pare swattuje tako te neke likove ili streamere.
 
u svakom slucaju zajebana situacija za policajce


Cek, on jos na slobodi i twituje ko veliki?? Preko tw je prankovao? ludilo mozga.

Jel problem u meni sto vidim problem u tome? ili je ovo pocetak razvoja nove kulTWure gde je sve dopusteno dok se ne dira 0-ti amendment. Ako Tramp moze nekaznjeno da prankuje ostale predsednicke glavonje znaci da je sve nekaznjivo (dok ima Amerikanaca)?

Hilari bi ga barem banovala sa Twitera osecam.
Link to comment
22 minutes ago, mustang said:

obzirom na populaciju, svuda je  manjak pandura. LA populacija je 4miliona a imamo 9000 pandura. jedan pandur na 445 stanovnika!

 

 

Cisto perspektive radi, u Torontu je ~540 stanovnika na jednog pandura - gradovi slicne velicine, sa slicnim stopama kriminala itd. Zadnji put kad smo ovde imali ovakvu javnu egzekuciju pandur se na sudu branio time sto je obucavan u SAD i da su ga tamo naucili da "better be judged by 12 than carried by 6" (bolje da ti sude  dvanaestorica (porotnika) nego da te nose sestorica (u kovcegu), jel'da).

 

Nije mu to puno pomoglo, osudjen je za murder 2.

 

19 minutes ago, mustang said:

i ti mislis da je nevin u tom trenutku? 

 

Svi smo nevini dok se na sudu ne dokaze suprotno.

 

Jedini validan kriterijum u ovakvim situacijama je da li osumnjiceni u tom trenutku predstavlja smrtnu opasnost za policiju i druge civile u okolini. Nije previse da se ocekuje od pripadnika specijalnih jedinica policije da umeju pravilno da procene situaciju sto se ovoga tice, ako vec realno to ne mozemo ocekivati bas od svakog obicnog pandurskog ulicara.

 

Ocigledno postoji problem sa obukom policije u SAD i to vec dugo vremena, ovo sada sto imamo prilike da vidimo nije nista novo, nova je samo tehnologija koja dozvoljava da se vise toga zabelezi i prenese sirokoj javnosti. Biti policajac je tezak i odgovoran posao i definitivno nije za svakog, no ne mora svako ni da bude policajac. Ako neko nije kadar da taj posao obavlja dobro zato sto se plasi i u strahu reaguje na nacin na kakav vidimo da reaguju, njemu jednostavno ne bi smelo biti mesta u policiji, narocito ne medju specijalcima.

 

 

Link to comment

Razumem da policija ne zeli da obeshrabri dojave™ o suspect delatnostima ali sve ima svoju granicu. Jednom vuk... nece svaki put da trce da spasavaju ovcu u obliku vuk?


Ovo kao NKVD ili Stasi postaje

Link to comment
On ‎12‎/‎18‎/‎2017 at 6:58 PM, Host said:

Ne razumem, kako ih ti subvencionises i kome treba da plate fair share, a koji do danas nisu placali zbog Net Neutrality? 

 

Net neutrality se u Americi odnosi samo na last mile deo ka korisnicima. Korporacije su i do sada placale ISPevima. Jedina moguca posledica je losiji kvalitet OTT servisa za krajnje korisnike, posebno onih koji su interesantni velikim CSPevima. 

Ja sam subvencionisao NFLX, Goole/YouTube Red, Spotify, Amazon Music, itd jer te servise ili ne koristim uopste ili veoma malo, a placam za internet kao I neko ko koristi bukvalno TB protoka.

Glede toga da korporacije placaju ISPevima prikljucak je tacno, ali je to barem u slucaju NFLX minorno. Sad sam na brzaka procesljao njihove finansijske izvestaje i ti troskovi su toliko minorni da ih cak posebno ni ne navode, vec je sve to utrpano pod “Other” stavku. Docim je  trosak za streaming content veci od ¾ ukupne prodaje.

 

On ‎12‎/‎18‎/‎2017 at 7:16 PM, Weenie Pooh said:

Misli da je fair share to što će Google i Netflix da plate Comcastu ekstra da njihov sadržaj uključi u fast lane premium paket koji onda ponudi korisnicima po višoj ceni. Pa ko nema da plati, taj može da se vozi seoskom kaldrmom informacija.

 

Pai je između ostalih besramnih laži plasirao i tu ideju da će Comcast, pošto uzme pare od Google i Netflixa, najzad moći da uslugu korisnicima ponudi po nižoj ceni :isuse: Evidentno, bar jedan primerak ljudske rase mu je poverovao.

 

B1:

Fair share je hiperbola koju sam posudio od politicara, ali koja nije toliko daleko od istine jer su streaming servisi uslijed NN veoma uspjesno prebacili troskove na potrosace, I ja ih zbog toga zovem krvopije (dobro, I da malo isprovociram raspravu jer se o ovom aspetku NN nije puno pisalo).

 

B2:

To nije stvar ubijedjivanja, vec stvar fizike I matematike.

Valjda je jasno da su svi ti trenutni, a I buduci streaming servisi dodatno opterecenje za mreze koje su napravljene da servisiraju daleko manji protok (fizika), a I da dodatni kapacitet neko mora da plati (matematika). Postoje samo tri osnovna nacina da se to naplati:

    1. ISP da naplate streaming servisima za dodatni protok

    2. Da se mjeri protok internet korisnicima I naplati njima na osnovu potrosnje

    3. Da se rasporedi trosak na sve korisnike jednako

Posto je a) nemoguce zbog NN, a b) nepoularno I bez prodje na trzistu, onda su ISP izabrali trecu opciju da se Vlasi ne dosjete. S time sto ovaj Vlah ima s time problem i htio bi da se koriste metode a) i/ili b).

Dakle to je taj “fair share”,  koji je sad vjerovatniji je jer barem teorijski moguca opcija a).

On ‎12‎/‎18‎/‎2017 at 8:26 PM, Weenie Pooh said:

A kako računaš da će da im zavrću uši ako ne ukrupnjavanjem, odnosno prisilnom inkorporacijom konkurencije? Ponude im an offer they can't refuse, ili ćete se distribuirati kroz naše super-duper nove premium pakete, ili se nećete distribuirati uopšte. Onda mušterijama mogu da kažu da ništa i nisu promenili, osnovni paket i dalje isto košta... ali eto, Netflix je taj koji je promenio model poslovanja. Sad vam je available samo ako kod nas uplatite premium harač.

 

Pa vi ako hoćete super, a ako nećete još bolje - kad propadne Netflix dobar će vam biti i Xfinity.

 

Pa NFLX je dosad I prezivljavao jer su uspjesno cost shift-ovali troskove na ISP provajdere a ovi na sve internet korisnike, bez obzira koristili li oni NFLX usluge ili ne. Oni su I sa cost shifting-om na nekih 3% net profita, a kad bi bili prisiljeni platiti realne troskove vjerovatno je da bi im potok presahnuo zauvijek. Tako da je moguce da ce NN kao posljedicu imati nestanak nekih streaming servisa. Ali, ako padnu, to je zato sto su padu bili skloni, a ne samo zato jer su ih eto, ubili  zli ISP (koji jesu zli iz drugih razloga, ali to je vec stvar drzave koja im to omogucuje).

 

On ‎12‎/‎19‎/‎2017 at 2:34 AM, Venom said:

 Ne subvencionises Google i Netflix nego subvenciones (i tek ces) provajdere monopoliste koji ce da te muzu do poslednjeg dinara. Ni Google ni Netflix se nisu posebno uzrujali oko ovoga. Iako nacelno protiv, imaju dovoljno $$$ da se bore protiv ovoga malo jace od nacela, ali to ne rade. Sta mislis zasto?

 

Nego sta nego ih subvencinisem (vidi gore). Koliko sam ja skapirao oni, a pogotovo Google jesu bili glavni spoznori raznih pro-NN aktivistikih grupa I te kako se gicali kroz te proxy grupe. Sto se tice ISP monopolista, postoji ta mogucnost, a postoji I mogucnost da ce se uslijed ukidanja NN naci nacin da se troskovi prebace na one koji opterecuju mrezu, a to su streaming servisi i njihovi korisnici. Jer kad se taj cost shifting ogoli i onemoguci, onda a) i b) opcije postaju realnije. Pa onaj ko voli, nek izvoli, a onaj koji ne voli da bude izuzet dodatnih troskova. Glede ukidanja NN, u mobilnom prostoru je to zapravo koristilo korisnicima, pa je zapravo T-Mobile ponudio korisnicima da razni streaming servisi budu izuzeti iz mjesecnog limita. Tako da nesto ne vidim da je izuzece od NN bilo stetno po korisnike, jer su cijene padale, a usluga bila poboljsavanja. Doduse, to je dosta pomoglo I to sto je kod mobilnih operatera last mile monopoly minimalan.  Inace, mislim da su u SAD krajnji korisnici vec opetereceni do granice izdrzljivosti I da je to (uz OTT koji Host spominje) I razlog sto su ISP postali agresivniji u lobiranju.

On ‎12‎/‎19‎/‎2017 at 5:41 AM, Venom said:

Stvarno ne znam koja muka moze da natera coveka da ponavlja propagandu internet provajdera. To je kao da te jebu u guzicu a ti vices JOS JOS.

Pa jebi ga, jeste propaganda I jeste self-serving, ali je utemeljena u realnom problemu. Evo ti recimo pojednostavljen hipoteticki scenario: ja otvorim bioskop u svom dvoristu i prikazujem film za $10. Dodje par ljudi, parkira na mom ulazu I nema problema. Ali posto prikazujem veoma intersantan film, dodje jos ljudi I sad oni vec pocnu da parkiraju na rubovima ulice. Saobracaj tece usporeno, ali tece. A onda im ja dam promociju da gledaju za $5 i nahrupi gomila koja sad vec parkira po plocnicima I na sred ulice. Saobracaj sad ne tece, I grad mora prosiriti ulicu I izgraditi parking. A posto uslijed NN grad ne moze da razdvaja stanovnike ulice od posjetilaca I shodno tome naplatii troskove, onda se lijepo razreze porez svim stanovnicima jednako, bez obzira dolazili kod mene na film ili ne. A ‘fair share” bi bio da se ili direktno naplati meni, a ja onda naplatim gledateljstvu, ili direktno meni I gledateljstvu. Ali jebi ga, onda film ne bi bio $10, vec $10 + X i moj bi biznis propao. Ovako, moj biznis sljaka, grad je izmiren, a najeballi su svi ostali stanovnici.

 

On ‎12‎/‎19‎/‎2017 at 5:57 AM, Spooky said:

Sta nije tacno u ovome sto sam napisao (o nepostojanju net neutralitija pre 15 godina i da ne postoji nijedan slucaj ovih teorija straha o dodatnom naplacivanju youtube, socijalnih mreza i slicno). Provajderi ako su monopolisti - vec sad mogu da jebu ljude - npr. da im net naplacuju po 300 dolara. A ako zbog konkurencije ne mogu bas tako otvoreno da jebu ljude - nece moci ni da zloupotrebljavaju nepostojanje net neutralitija...

+1 na sve napisano na temi.

 

On ‎12‎/‎19‎/‎2017 at 1:02 PM, Host said:

 

U Americi cene .. Tamo postoji neverovatna obfuskacija cena sa raznim dodacima, sitnim slovima, porodicnim paketima itd. tako da su navedene cene samo orijentacione. Konkurencija je zbog ukrupnjavanja i skupe infrastrukture relativna stvar. U centru San Franciska sam mogao da biram izmedju dva operatera koji su mi nudili u dolar iste cene.

 

 

To sto ISP imaju monopole, u najboljem slucaju duopole (kao recimu I u mom selu) je odvojeno pitanje od NN, koji samo to pitanje monopola cini gorim po potrosace. A gorim je su razni streaming servisi I ISP uslijed NN veoma uspjesno prebacili troskove na sve internet korisnike. Dakle, mislim de je NN i posljedicni cost-shifting doprinio toj obfuskaciji.

Jedno od rjesenja za to bi bilo da se na lokalnom nivou izgradi last mile infrastruktura u vlasnistvu grada recimo, sto mislim da je veoma izvodljivo (po ugledu na recimo vodovod I kanalizaciju) I da bi bilo veoma ucinkovito glede pada cijena. Ali jebiga, treba  neko da pokrene I izgura incijativu.

Link to comment

Ako si subvencionisao nekog i ako je ta subvencija ukinuta, onda ce taj neko od sada placati vise a ti ces placati manje, jel tako? Javi se kad dobijes umanjenje.

Link to comment
17 minutes ago, Venom said:

Ako si subvencionisao nekog i ako je ta subvencija ukinuta, onda ce taj neko od sada placati vise a ti ces placati manje, jel tako? Javi se kad dobijes umanjenje.

Da, mislim da je to moguce, isto kao sto je i to da mi cijene ostanu iste, a NFLX nestane.

 

No, mislim da je najrealnije da ce vremenom mobilni internet smanjiti znacaj kablovskog i da ce posljedicno time efekat last mile duopolije biti umanjen. Nije bez razloga Comcast usao u mobilnu sferu, jer je internet potrosnja vec uveliko tamo. I stoga je dobro da je drzava blokirala AT&T - T Mobile merger, isto nema nista od Sprint - T Mobile fuzije. A bili bi dobro da je i Dish Network akvizicija oborena. No, to sve nije NN, vec stvar drzave koja dozvoljava monopolsko ponasanje par velikih igraca. Drugi par rukava, a swamp drainer nam to sigurno nece omoguciti.

Link to comment
×
×
  • Create New...