Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Najbolje mi je što Daouou kmeči da su double standards u pitanju. Obrušili se na njegovog Matrijarha samo zato što je tragikomično izgubila, a idiota koji je pobedio niko nikad ne proziva u javnosti ni po kom osnovu :cry: 

 

 

Link to comment
On 27/12/2017 at 6:06 PM, Weenie Pooh said:

Pobogu, pa balkanizacija je milion godina star termin, nisu ga izmislili zbog raspada SFRJ. Meni nikad nije zvučalo ni pežorativno ni čobanski.

 

Balkans_Animation_1800-2008.gif

 

"Slovenly" je druga stvar, to je ipak neukusan odraz nekadašnjeg džingoizma na koji je lepo legao Hladni rat.

 

 

Ne, balkanizacija uopste nije peozrativa. Kompliment takoreci. Uopste mi nije jasno zasto Obama hoce da americko drustvo izbegne "balkanizaciju". Pri tome ne koristi ga u geopolitickom znacenju, vec  u socijalnom smislu tako da je ova tvoja mapa sa vikipedije potpuno besmislena da opise znacenje termina kakvim ga koristi Obama.

 

Da vidimo neke druge primere:

http://time.com/3721852/pope-francis-mexicanization/

 

Quote

Pope Francis Knocked for 'Mexicanization' Remark

By Nolan Feeney
February 25, 2015

The Vatican said Wednesday that Pope Francis “absolutely did not intend to offend the Mexican people” when he appeared to express concern that drug trafficking was making his native Argentina resemble Mexico.

Over the weekend, the Pope wrote in an email to Argentine lawmaker and friend Gustavo Vera, “Hopefully we are in time to avoid Mexicanization,” referring to the country’s drug trade, the Associated Press reports. After Vera published the email on the website for his organization, the Alameda Foundation, Mexico formally complained that the Pope was unnecessarily “stigmatizing Mexico” despite the country’s efforts to battle drug cartels there.

In response, the Vatican sent Mexico’s ambassador an official note and said the Pope’s choice of words were taken from a informal, private email that merely borrowed language Vera himself had used as lawmaker battling Argentina’s own drug trade.

“The Pope intended only to emphasize the seriousness of the phenomenon of the drug trafficking that afflicts Mexico and other countries in Latin America,” Vatican spokesperson Rev. Federico Lombardi said. “It is precisely this importance that has made the fight against drug trafficking a priority for the government.”

 

Link to comment

Ne, nije pežorativ. Balkanizacija = fragmentacija, uzima se jedan region kao primer zbog dobro poznatog, istorijski osnovanog, činjeničnog stanja.

 

Pežorativ može da bude samo ako ti je pežorativ i pluralizam. Ako za ideal uzimaš nekakvu fašističku unitarnost, harmoničko jednoglasje kakvom nijedno demokratsko društvo ne bi smelo da teži.

 

Politički ili socijalno, potpuno je svejedno. Obama u konkretnom primeru kontra balkanizacije zagovara bipartisanship i centrizam, traženje common ground sa korumpiranim psihopatama i verskim fanaticima jer, pobogu, svi smo mi deo jednog Naciona. Ein Fleisch, ein Blut, ein wahrer Glaube, eine Rasse und ein Traum, ein starker Wille!

Link to comment

Naravno da je pezorativan jer je skovan u vremenu najjacih rasistickih i imperijalistickih sila evrope, koje su na balkan i njegove stanovnike gledali kao na bica nizeg reda.

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

Ne, nije pežorativ. Balkanizacija = fragmentacija, uzima se jedan region kao primer zbog dobro poznatog, istorijski osnovanog, činjeničnog stanja.

 

Pežorativ može da bude samo ako ti je pežorativ i pluralizam. Ako za ideal uzimaš nekakvu fašističku unitarnost, harmoničko jednoglasje kakvom nijedno demokratsko društvo ne bi smelo da teži.

 

Politički ili socijalno, potpuno je svejedno. Obama u konkretnom primeru kontra balkanizacije zagovara bipartisanship i centrizam, traženje common ground sa korumpiranim psihopatama i verskim fanaticima jer, pobogu, svi smo mi deo jednog Naciona. Ein Fleisch, ein Blut, ein wahrer Glaube, eine Rasse und ein Traum, ein starker Wille!

 

Pobogu, naravno da nije svejedno i naravno da je u socijalnom smislu pezorativno, i to se iz samog konteksta Obamine izjave vidi.

Link to comment

Kontekst Obamine izjave je "Njeee, we're a house divided, zašto nema više nacionalnog jedinstva u javnoj raspravi, zašto internet čarobno ne omogućava u isto vreme i diverzitet i jedinstvo suprotstavljenih pogleda, zašto ne izađete nekad na pivo sa neonacistom, republikancem, ili Vučićevim botom, sigurno biste našli zajednički jezik".

 

Kontekst Obamine izjave je "ja sam dosadni centristički svirač penisu koji idolizuje Sabornost skoro kao Dr Vojislav Koštunica".

 

Balkanizacija ovde označava diverzitet mišljenja (koji je po Obami danas preveliki). Alternativa koju nabacuje je užasno politički nezrela, kao da se božemeprosti obraća nedotupavoj američkoj javnosti koja obično egzaltirano ejakulira po konceptu nacionalnih interesa i snopa pruća. Balkanizaciju kao suprotnost sabornosti ja ne mogu nikako da doživim kao pežorativ.

Link to comment

Ajmo da se pretvaramo da se Balkanska vasljiva plemena nisu poklala i razjebala svoje atare tako da ih 3 generacije nece sastaviti. Nije politicki korektno reci suprotno.

Link to comment
3 hours ago, Eraserhead said:

Ajmo da se pretvaramo da se Balkanska vasljiva plemena nisu poklala i razjebala svoje atare tako da ih 3 generacije nece sastaviti. Nije politicki korektno reci suprotno.

Ovo je cist govor mrznje 

Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

Kontekst Obamine izjave je "Njeee, we're a house divided, zašto nema više nacionalnog jedinstva u javnoj raspravi, zašto internet čarobno ne omogućava u isto vreme i diverzitet i jedinstvo suprotstavljenih pogleda, zašto ne izađete nekad na pivo sa neonacistom, republikancem, ili Vučićevim botom, sigurno biste našli zajednički jezik".

 

Kontekst Obamine izjave je "ja sam dosadni centristički svirač penisu koji idolizuje Sabornost skoro kao Dr Vojislav Koštunica".

 

Balkanizacija ovde označava diverzitet mišljenja (koji je po Obami danas preveliki). Alternativa koju nabacuje je užasno politički nezrela, kao da se božemeprosti obraća nedotupavoj američkoj javnosti koja obično egzaltirano ejakulira po konceptu nacionalnih interesa i snopa pruća. Balkanizaciju kao suprotnost sabornosti ja ne mogu nikako da doživim kao pežorativ.

 

:8_laughing:

 

Komedija od interpretacije. Ladno bi pao na ispitu.

 

Quote

"One of the dangers of the internet is that people can have entirely different realities. They can be cocooned in information that reinforces their current biases.

"The question has to do with how do we harness this technology in a way that allows a multiplicity of voices, allows a diversity of views, but doesn't lead to a Balkanisation of society and allows ways of finding common ground," he said.

 

Mene ne zanima  kako ti dozivljavas "balkanizaciju" kao pojam vec sta misli Obama.

 

Link to comment
4 hours ago, Eraserhead said:

Ajmo da se pretvaramo da se Balkanska vasljiva plemena nisu poklala i razjebala svoje atare tako da ih 3 generacije nece sastaviti. Nije politicki korektno reci suprotno.

 

Moze i tako, ali onda je malo licemerno da se smejes Trampari.

Link to comment
20 minutes ago, Budja said:

 

Komedija od interpretacije. Ladno bi pao na ispitu.

 

Mene ne zanima  kako ti dozivljavas "balkanizaciju" kao pojam vec sta misli Obama.

 

 

Pa ti lepo pitaj Obamu šta misli ako meni ne veruješ. Ali njegovih osam godina fetišizacije bipartisanshipa i wannabe ujediniteljske uloge vaskolikog amerikanstva govore u prilog mojoj efektno sročenoj i temeljno obrazloženoj interpretaciji :nobles: Ako malo karikiram, to je zato što ništa bolje ne zaslužuje pristup politici koji diže nos na konflikt u javnoj raspravi, za koju je vrhunac državničke mudrosti pozvati magarca i slona da sednu u kafanu, naruče piće, i nađu common ground. 

 

Ali ako te toliko žulja pežorativno povezivanje reči "opasnost" sa Balkanom da si zanemario sve ostalo što je između istrtljao... onda ništa.

Link to comment

U međuvremenu...

 

Dva lika igraju CoD online (ne poznaju se) i pokače se onako virtuelno.

 

Jedan kaže onom drugom da će da pozove muriju i prankuje ih sa lažnom talačkom situacijom, da bi mu SWAT došao na gajbu.

 

Tako i uradi. Ali zaboravi da uzme kao mogućnost da je onaj drugi ostavio lažne podatke tj. adresu.

 

SWAT mu sve poveruje na keca, ode na lažnu adresu i rasporedi ekipu. Ne oglase se, ne pozvone, samo čekaju.

 

Neki čovek otvori vrata da izađe iz kuće nekim svojim poslom. Ubiju ga istog momenta.

 

Par sati nakon medijske objave, ona dvojica na tviteru raspravljaju ko jeste a ko nije kriv za celu stvar.

 

 

Izgleda da više ne moraš ni u lov da zoveš kada hoćeš da se obračunaš sa nekim. Samo pozoveš 911 i prijaviš talačku situaciju a policija će, onako preplašena za svoje živote nakon intenzivne izraelske obuke, da obavi sve ostalo.

Link to comment
×
×
  • Create New...