Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ја тебе уопште не капирам. Ти са таквом дозом оштрине причаш о земљи у којој не живиш, која те се у суштини уопште не дотиче, покушаваш да нам објасниш како овде треба да се ураде ствари. Зар те не боли више што твоја земља има концлогоре за избеглице по оод Бога заборављеним острвима, што урођенике и даље третирате као стоку, мислим имаш у ту у локалу онолико тема за некакав активизам. Шта те сврби у Америци?

 

Zamisli kakav je tek svrab imao LvT kad je citav film napravio o zemlji u kojoj nikad aledzedli nije cak ni bio? 

 

 

Istina, i to je posebna tema - sta/ko/koliko i taj rad... I da li je dovoljno imati pasos zemlje za koju te zasvrbe (ili zabole?) a cak i ako/kad imas pasos - da li je to dovoljno i/ili moras tamo i porez da placas... It's complicated, ne?

Link to comment

Ја тебе уопште не капирам. Ти са таквом дозом оштрине причаш о земљи у којој не живиш, која те се у суштини уопште не дотиче, покушаваш да нам објасниш како овде треба да се ураде ствари. Зар те не боли више што твоја земља има концлогоре за избеглице по оод Бога заборављеним острвима, што урођенике и даље третирате као стоку, мислим имаш у ту у локалу онолико тема за некакав активизам. Шта те сврби у Америци?

 

Boli me (više) i o tome sam pisao, tamo na noskičevom topiku svojedobno.

 

Inače, ne znam na osnovu čega dolaziš do zaključka da ja ne živim u Americi - i štaviše - da me se ni ne dotiče? Pa...

  • što radim za korporaciju/e sa sedištem u USA (po čemu u stvari većina stanovnika planete najdirektnije zavisi od USA politike... i ima pravo po tom osnovu da barem o tome piše na forumu, pa makar i "oštro") .... Hell, bivša CEO moje bivše firme je bila samo predsednički kandidat na poslednjim USA izborima, doduše nije se proslavila...
  • što mi je pola porodice u USA (ne da se to tiče foruma, privatna je informacija... ali, ti si taj koji insistira na tome "gde ja živim".)
  • što živim u neoficijalnoj 51. US državi. Kada i sa teškim mukama dođemo do nekog lidera u Australiji koji bi da vodi politiku zaista nezavisno od USA, onda ga lepo CIA sa ekipom skloni sa vlasti... kao u kakvoj banana državici.
  • što nas iza ćoška ovde zaskaču raznorazni mamojebci direktno finansirani od USA-retarada, kao što su oni "protestanti protiv abortusa" kroz čije špalire sam morao juče da se probijam u gradu (ne da ih je bilo mnogo, nego sam naleteo baš u nezgodnom momentu), kao i političara sa najzatucanijim agendama (konzervativno-hriščanskim i onih libertarijanskih lujki koje bi da i mi imamo ovde tzv individualnu slobodu i da možemo da nosimo po 13 šmajsera oko vrata kad kupimo decu iz vrtića)... (Mislim, imamo mi i naše sopstvene australijske nuts, ne fali, naše ekvivalente Velje Selje, nije to SVE uvoz iz USA... ali dosta jeste.)

 

Mislim, prosto mi je začudno i samo pitanje "zašto neko ima strastveno mišljenje o USA politici"... bilo gde na planeti. A kamoli u Australiji. (Pogotovo od nekog načitanog i pametnog kao što si ti.)

 

Link to comment

Ovo sa Weinsteinom je poklon sa neba za Tramparu.

To je gotcha samo u perverzno ožičenom, dakle tipičnom GOP mozgu. GOP, moralna teokratska vertikala, svojeg je pohotnika, razvratnika i preljubnika, s višestrukim sudskim nagodbama, miropomazala za svog predsjedničkog kandidata, a GOP ovce su ga i izabrale.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

To je gotcha samo u perverzno ožičenom, dakle tipičnom GOP mozgu. GOP, moralna teokratska vertikala, svojeg je pohotnika, razvratnika i preljubnika, s višestrukim sudskim nagodbama, miropomazala za svog predsjedničkog kandidata, a GOP ovce su ga i izabrale.

 

 

Ovaj...

 

HoMUOmyu.jpeg

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...