Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Izgleda da puške ipak nisu spolja modifikovane, pretpostavljam da bi policija to odmah naglasila.

 

So far, investigators believe the firearms were purchased legally. The suspicion, based on initial reports, is that any of the rifles used were altered in order to function as an automatic weapon, said the official. Among the weapons found so far: a .223-caliber and a .308-caliber.

 

http://edition.cnn.com/2017/10/02/us/las-vegas-shooting-what-we-know/index.html

Edited by vememah
Link to comment

- Halo, policija, neko puca odozgo u ljude na koncertu.

- Izdržite, stižemo za samo sat, najviše sat i petnaest minuta.
 

11.20pm

Seventy-two minutes after the first call to police, several Swat teams are sent to the 32nd floor of the the Mandalay Bay hotel and, using explosives, get inside the attacker’s room. Stephen Paddock, 64, of Mesquite, Nevada, is dead, apparently from a self-inflicted gunshot. Police say he has at least 10 rifles in the room and has been staying there since 28 September. His motive remains unknown.

https://www.theguardian.com/us-news/2017/oct/02/las-vegas-shooting-how-it-happened
Edited by vememah
Link to comment

A imaš i ovo:

 

People piled up behind cop cars, and ex-military guys were saying, ‘Give me a gun, I’m going to get these fuckers.’”

Dajte pištolj, oću da budem junak i potamanim teroriste :isuse: Stoka neiživljena.

Link to comment

Pa da, posle one pucnjave na premijeri Betmena ljudi su na televiziji mrtvi hladni pričali kako bi se to brže rešilo da se u publici našao neki naoružani good guy. Jer po mraku što više ljudi istovremeno zapuca - to bolje.

Link to comment

Nije baš tako. Ovaj je prangijao rafalno kao da je na prvoj liniji bojišta, lepo se čuje na snimcima. Na karticu možeš da kupiš automatsku pušku ali samo sa jedinačnom paljbom. Za ful automatiku ti treba malo više od toga, jal legalno jal ilegalno.

 

Uz to mi se čini da lik nije nasumično odabrao vreme i mesto. Pronašao je retku priliku da može da ožeže po masi od 20 hiljada ljudi sa dominantne pozicije. Praktično nije morao da nišani a u onoj gužvi i pod onim uglom je jednim metkom komotno mogao da pogodi po dvoje ljudi. Ako je sve sam smislio i sproveo onda govorimo o Brejvik sorti ludaka a ne o nekoj nasumičnoj prsotini.   

Аутоматика је илегална. Овај то није купио на вашару или Волмарту.

Link to comment

Video sam snimak zene koja bezi i istovremeno snima selfi-video. I ne zelim vise ništa da vidim...

 

 

A imaš i ovo:

 

 

Dajte pištolj, oću da budem junak i potamanim teroriste :isuse: Stoka neiživljena.

 

A i onaj "kralj instagrama" na snepčetu trči po pištolj pa će da se kao vrati. A i gunman's bro se smeje i baca šale, jebeš upucane, jebeš i brata ludog, evo mene na dnevniku.

 

Link to comment

To je glavna teza NRA terorista da ce naoruzani heroj da zaustavi napadace. Imaju cak i izmisljene primere za to koji se sire kao svaki drugi fake news.

Link to comment

kazu iz policije da je ovaj u sobi imao ogromnu kolicinu oruzja. tesko da je to sam organizovao.

 

Što, misliš da nije normalno poneti osam pušaka i pištolja plus dva snajperska stalka na vikend u Vegasu?

Izjava (za stampu) je bila otprilike kao - "dosao je u sobu pre par dana i doneo nesto licnog naoruzanja" - otprilike kao da je uredno prijavio na recepciji sta nosi sa sobom... Ne verujem da je tako al' vest zvuci bas tako...

 

 

Video sam snimak zene koja bezi i istovremeno snima selfi-video. I ne zelim vise ništa da vidim...

Malo li je??

 

Inace, ne vidim nikoga pa cu morati ja - koje su sanse da se matori (64 godine, pemzioner?) ubio metkom u potiljak?

#pitamzadruga

Link to comment

Inace, ne vidim nikoga pa cu morati ja - koje su sanse da se matori (64 godine, pemzioner?) ubio metkom u potiljak?

#pitamzadruga

 

Objavili su audio sa radija kad su upali u sobu.

Link to comment

Objavili su audio sa radija kad su upali u sobu.

Nisam mislio na narodnu miliciju nego na "saradnike" koji su "isparili kroz ventilacione otvore" i tome slicno.

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

To Рођо!!!

Sad barem znamo gde je koren svakog zla  :fantom:

 

Možda u ideologiji po kojoj je nošenje automatskog oružja pravo, a lečenje bolesnika privilegija. (Istina, republikanci nemaju 100% tapiju na to, ali je podrška za to daleko jača, radikalnija na njihovoj strani - dok se na suprotnoj može i pronaći poneki glas razuma.)

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...