Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ideja da je Castile prvo prijavio da ima pištolj u vozilu da bi zatim krenuo da ga potegne i obračuna se sa policajcima je više nego apsurdna.

 

(Ali šta sad ima veze, sigurno je bio napušen, znaš već kakvi su oni... pa još sa detetom u kolima, smrad <_< )

 

Prijava postojanja pištolja je očigledno bila uzrok smaknuća, a ne nekakvo fantomsko potezanje koje se nigde ne vidi.

 

bilo je na vestima da je policajac izjavio da je mirisao marihuanu, da je autopsija dokazala da je lik bio napusen i da je njegova devojka/zena priznala da su pusili, mrzi me da sada kopam vesti. ako su ove informacije netacne onda se izvinjavam

Link to comment

Marv čoveče, nikakva hipotetična napušenost nije dovoljan razlog da se čovek strelja na ulici. Ni posezanje u kasetu nije dovoljno. 

 

Čak ni činjenica da ti je lik rekao da u kolima ima oružje, sa dozvolom, koje po zakonu sme da drži u kolima, nije dovoljan razlog da ga streljaš na ulici.

 

Kao policajac, preuzimaš obavezu da u izvesnoj meri rizikuješ svoj život svakog dana. Problem nastaje kad te obuče da ništa ne treba da rizikuješ, da si ti komandos a građani enemy combatants, da smeš da ubiješ čim se "osetiš ugroženim" tj. da nećeš ići u zatvor ako kažeš da si se "osetio ugroženim".

Link to comment

Marv čoveče, nikakva hipotetična napušenost nije dovoljan razlog da se čovek strelja na ulici. Ni posezanje u kasetu nije dovoljno. 

 

Čak ni činjenica da ti je lik rekao da u kolima ima oružje, sa dozvolom, koje po zakonu sme da drži u kolima, nije dovoljan razlog da ga streljaš na ulici.

 

Kao policajac, preuzimaš obavezu da u izvesnoj meri rizikuješ svoj život svakog dana. Problem nastaje kad te obuče da ništa ne treba da rizikuješ, da si ti komandos a građani enemy combatants, da smeš da ubiješ čim se "osetiš ugroženim" tj. da nećeš ići u zatvor ako kažeš da si se "osetio ugroženim".

 

bold, naravno da nije dovoljan razlog ako zaustavis nekog normalnog, ali kada vidis da je napusen, da ti kaze da ima oruzje i da pokusava da izvadi vozacku/bombonu/pistolj iako mu kazes da ne uradi to moras biti stvarno lud i da cekas sta ce on vaditi. nemas tu mnogo opcija, moras doneti odluku u sekundi ili ga upucas ili bezis ali nikako da ga cekas sta ce vaditi. ja bih verovatno bezao (sada kada imam dovoljno vremena da razlmislim a ne sekunde) ali ne mogu ni kriviti ovog policajca koji je odlucio pucati

Link to comment

Mogu samo da ponovim gorenapisano...

- napušenost nije smrtna presuda

- uljudno sarađivanje sa policijom nije smrtna presuda

- ispunjavanje svoje zakonske obaveze nije smrtna presuda

- posao policajca ne sme se svoditi na fight or flight refleks

... ali vidim da bi bilo uzalud.

Link to comment

Mogu samo da ponovim gorenapisano...

- napušenost nije smrtna presuda

- uljudno sarađivanje sa policijom nije smrtna presuda

- ispunjavanje svoje zakonske obaveze nije smrtna presuda

- posao policajca ne sme se svoditi na fight or flight refleks

... ali vidim da bi bilo uzalud.

 

Ima tu dobrih ideja za 'utopia 2' Sir Weenie Pooh-a.

Mali problem je sto to tamo odavno nije u nekim normalnim relacijama. Samo su se vratili korenima - ono - "prvo pucam a posle pitam kako 'te"...

Inace se slazem po svim tackama...

Link to comment

Mogu samo da ponovim gorenapisano...

- napušenost nije smrtna presuda

- uljudno sarađivanje sa policijom nije smrtna presuda

- ispunjavanje svoje zakonske obaveze nije smrtna presuda

- posao policajca ne sme se svoditi na fight or flight refleks

... ali vidim da bi bilo uzalud.

 

pa nije ga ubilo nijedno od ovih nego kombinacija napusenosti i nepovinovanja naredbama policajaca. mogao je slusati policajaca i ne pokusavati vaditi stagod je hteo vaditi, a i mogao je ne voziti naoruzan i napusen sa cetvorogodisnjem kcerkom

 

da se razumemo, govorim samo o konkretnom slucaju a ne o svim slicnim slucajevima. ali sada cim policajac nekog upuca onada je to odmah zli policajci protiv andjela, crno belo

Edited by marv
Link to comment

policajci nisu dovoljno istrenirani i nemaju nivo znanja da deskaliraju situaciju. pogotovu kada su americki crnci u pitanju. ali bolje da cuvar reda puca nego da biva upucan.

 

inace naduvani ljudi nisu skloni nasilju dok ostali na metu i kompanija vec treba biti bas obazriv.

 

mene fascinira koliko nekim ljudima treba da razumeju instrukcije. da ne pricam kako mi nije jasno koliki moron moras da budes da bi te policija zaustavila. ja sa mojom voznjom sam samo jednom bila pulled over...a pri tom su mi zatamnjena stakla!

Edited by mustang
Link to comment

mene fascinira koliko nekim ljudima treba da razumeju instrukcije. da ne pricam kako mi nije jasno koliki moron moras da budes da bi te policija zaustavila. ja sa mojom voznjom sam samo jednom bila pulled over...a pri tom su mi zatamnjena stakla!

 

Nekima nije dovoljna ni $$ stimulacija - ono - na poslu i taj rad. Muce se i zlopate i opet imaju problema da razumeju instrukcije... 

Link to comment

pa nije ga ubilo nijedno od ovih nego kombinacija napusenosti i nepovinovanja naredbama policajaca. mogao je slusati policajaca i ne pokusavati vaditi stagod je hteo vaditi, a i mogao je ne voziti naoruzan i napusen sa cetvorogodisnjem kcerkom

 

da se razumemo, govorim samo o konkretnom slucaju a ne o svim slicnim slucajevima. ali sada cim policajac nekog upuca onada je to odmah zli policajci protiv andjela, crno belo

 

kako ti znas da je ubijeni uopste išta vadio ili za nečim posezao, kad se to ne vidi. možda je u pitanju neki mali pokret ruke, gestikulacija u sklopu uveravanja policajca da je sve ok (u autu su njih dvoje videli da se ovaj mašio za pištolj) koji je isprovocirao histeričnog bolida

to kao prvo. a sad drugo pitanje: kakve veze ima što je auto mirisao na marihuanu? da li su naduvani ljudi skloni izlivima homicidno-suicicdne manijakalnosti, nasumičnom pucanju itd. pa nije to LSD ili nešto što radi takve tripove. jedina utripovana osoba ovde je policajac, a taj trip su mu implantirali u mozak u toku obuke. neverovatno je da ne znaš osnovne stvari o ovome. 

Link to comment

ajde tebe junacino da vidimo kako bi reagovao da zaustavis raspali auto sa odvaljenim crncem i da li bi se vatao za opasac? ma ...bilo kog poluopustenog sa dredovima...

 

ma daj bre....ovde pucaju sto si zatrubio na raskrasnici...to ne znaci da pandur treba da puca u koga stigne ali da zna da analizira okruzenje i situaciju. ta praksa im nije dovoljno omogucena na kursevima...tek poslednjih godina su poceli da ih obucavaju ali ne svuda... stejt treba da bude taj koji ce svim policijskim stanicama omoguciti pristup takvoj obuci.

 

cikago vec 20 godina ima policiju na svakom cosku pa opet kriminal nije opao...ubijaju se svaki cas...znaci panduri ne rade svoj posao kako treba. ali nisu oni panduri na ulici krivi za to nego sistem koji ih ne usavrsava

Link to comment

Marvu i Mustangici bi mogao neko da objasni koliko je nepametno to poređenje "da vidim ja tebe u takvoj situaciji", jer policajac nije običan građanin sa utokom za pojasom koji priđe automobilu i omiriše šta tu ima, pa posle mora ili da pobegne kao nepatriotska pizda ili da ubije u preemptivnoj samoodbrani. 

 

Mislim, ako neko hoće da objasni. Ja ne mogu.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...