Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ja bih volela da prodje. jedina zamerka mi je za precondition ljude, ne bi trebalo da se uzima u obzir.

od obamacare samo su precondition, "siromasni" i stvarno siromasni imali koristi.

ovako mi nece biti zao da dajem mesecno a da mi se investira na stock market. a nikad nisam bolesna. redovno se kontrolisem.

 

drugarica koja je presla prag siromasnosti mora za njenu bebu i nju 1500$ mesecno da placa! moli poslodavce

da joj daju otkaz kako bi isla na edd i da uzme dzabe osiguranje jer ne moze da izdrzi finansijski.

state of illinois.

Edited by mustang
Link to comment

drug mi nije od lazova. dete mu je rodjeno prerano i vec je imalo operaciju srca, nisam htela da ga davim oko detalja, zvao da izbaci bes iz sebe, osim na osoblje bolnice za koje nema reci dovoljno da im se zahvali kako su profesionalni, dobri i ucinjeni.

 

pitacu ga detaljnije kada im beba dodje kuci i malo se opuste.

 

ali cisto da znas ima ljudi koji placaju i skoro $2000 na osiguranje, njihov izbor. to vec mogu da ti slikam jer mislim da imam negde taj racun. neki grandfather polisu od anthem ako se secam $1860, ako me memorija dobro sluzi. sve pokriveno i takva polisa se vise ne nudi ali onaj ko je imao i stalno produzavao i dalje vazi. 1%vip ppo ga ja zovem hahahhaa

Edited by mustang
Link to comment

ja bih volela da prodje. jedina zamerka mi je za precondition ljude, ne bi trebalo da se uzima u obzir.

od obamacare samo su precondition, "siromasni" i stvarno siromasni imali koristi.

 

Samo oni? Pa znas li bar okvirno koliko je takvih?

Evo da ti pomognem malo, 19% Amerikanaca je disabled, a to mu valjda dodje kao precondition neki. Znaci ljudi sa pre-condition ne moze da bude manje od 19%, moze samo da ih bude vise.

 

No problem nije samo u pre-condition, problem je i u lifetime limits. Tvom drugu kome je beba bolesna ne vrsi posao da se izglasa Trumpcare koji mu garantuje da ce moci da osigura dete uprkos srcanoj mani, cak mu ne vrsi posao i razumni mesecni premium ako mu udare lifetime healthcare spending limit za bebu. Obamacare je taj lifetime spending limit ukinuo, a Trumpcare, u ovom obliku, ga vraca na snagu.

 

ovako mi nece biti zao da dajem mesecno a da mi se investira na stock market. a nikad nisam bolesna. redovno se kontrolisem.

Uzivaj u zdravlju. Ljudi pocnu da se kvare kada predju cetrdesetu.

 

 

Edited by ObiW
Link to comment

ono sto je meni kod obamacare smetalo jeste uslovljavanje ljudi da moraju da placaju osiguranje i sto kod gomile bolesti drzava ce da pokriva samo odredjeni broj intervencija...sad zamisli na stolu ti je covek kome trebaju da se instaliraju stentovi a obama ti daje samo 3....a treba ti 5... bukvalno doktori ostavljaju ljude na stolovima pa sta bude...pa kakvo je to osiguranje?!?!

 

nece ni trampcare biti bolji, ide samo malo vise mozda u moju korist. cela ta industrija smrdi od glave do pete...od cenovnika po bolnicama do naplate ...jedino je dobro sto bolnice cisto izgledaju i sto su sestre i doktori uglavnom super fini.

 

hvala na tome da uzivam u zdravlju :) ... slusam telo, postujem sta hoce, ne forsiram ga, fizicki sam okej aktivna, u glavi jaka ...i opustena (sta se desi, desice se)...i ovo je dovoljno sto sam izgurala. sve preko je ekstra :)

Link to comment

ono sto je meni kod obamacare smetalo jeste uslovljavanje ljudi da moraju da placaju osiguranje i sto kod gomile bolesti drzava ce da pokriva samo odredjeni broj intervencija...sad zamisli na stolu ti je covek kome trebaju da se instaliraju stentovi a obama ti daje samo 3....a treba ti 5... bukvalno doktori ostavljaju ljude na stolovima pa sta bude...pa kakvo je to osiguranje?!?!

Jel si to bese kod Majkla Mura gledala, ono kada treba da izaberu da li da nekom odseku jedan ili dva prsta? Obamacare je u stvari eliminisao ta budalasta osiguranja, minimum koji je morao da se pokrije je bio znatno veci nego ranije. Zato su i bazicna osiguranja kod Obamacare bila znatno skuplja nego ranije, jer su ta najjeftinija eliminisana.

 

nece ni trampcare biti bolji

 

Pa sto navijas da prodje?

 

hvala na tome da uzivam u zdravlju :) ... slusam telo, postujem sta hoce, ne forsiram ga, fizicki sam okej aktivna, u glavi jaka ...i opustena (sta se desi, desice se)...i ovo je dovoljno sto sam izgurala. sve preko je ekstra :)

Svaka cast. Imati dobre gene je pola posla.

 

A sta cemo sa onima koji nisu pobedili na genetskoj lutriji?  :unsure:

Link to comment

ne nisam tamo gledala...imala sam priliku da pricam sa nekim doktorima i kako moraju da se dovijaju i savijaju kako bi nekog izvukli.

 

ne znam da li vi samo verujete u ono sto procitate od zakona sto je doneto je doneto ili idete medju svet i slusate njihove prica i iskustva?

 

zena sa ppo mora da placa 700$ svakog meseca od deductible za chemo... a tura chemo je $150K koji ce osiguranje da pokrije...

 

niko pa cak ni u liberalnoj kaliforniji, nabijem je na kurac bolesni (pard my language ali sta se radi ovde sodoma i gomora su mala beba)...niko ne poteze pitanje o epidemiji napustenih mentalnih ustanova i lecenja. okrecu glavu i stavljaju pod tepih...u licnoj nadi da ce city od LA da najebe od neke milonske tuzbe jako brzo. imati ludake koji ne smetano setaju ulicama (sa sve jebenim osiguranjem !!!!) ...i cak ih vise ne hapsiti...pa ako udari nekog udari..a udari... ma bolje da ne pricam sta se na ulicama dogadja a policija ni bolnice (doduse i nema ih, pozatvarali su vecinu mentalnih) nista ne rade jer opet moraju da puste. zakon.

 

trampcare ide meni vise u korist ali za vecinu i dalje to nije resenje. obamacare me nervirao od prvog dana.

Link to comment

ne nisam tamo gledala...imala sam priliku da pricam sa nekim doktorima i kako moraju da se dovijaju i savijaju kako bi nekog izvukli.

 

ne znam da li vi samo verujete u ono sto procitate od zakona sto je doneto je doneto ili idete medju svet i slusate njihove prica i iskustva?

 

Ne razumem zasto smatras da je prednost pricati sa ljudima o Obamacare sada, kada pricamo o tome sta ce Trumpcare biti?

 

 

 

 

zena sa ppo mora da placa 700$ svakog meseca od deductible za chemo... a tura chemo je $150K koji ce osiguranje da pokrije...

Ima li limit koliko dugo to moze tako? Nema? E kad dodje Trumpcare, bice. Kada joj udare milion dolara lifetime limit, za manje od godinu ce da zavrsi sa chemo.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...