Jump to content
IGNORED

BG za provincijalce


fragand

Recommended Posts

na lokalne minijaturenama, provincijalcima pola od tih mesta nisu poznata
nisu ni meni. možda sam ja inner provincijalac.ima nešto u beogradu što posebno volim (realno, volim sve sem štroke, volim i što je brdovit, i kad živi mimosvijet - danas ionako većina evropskih gradova opako liče jedni na druge po atmosferi), a za šta možeš da budeš gde hoćeš, ali ne i kad hoćeš.volim svitanje nakon neprospavane noći (nije bilo skoro, a kad je bilo najbolje je da se ne prospava negde po klubovima i koncertima) i graktanje ptica. tada se osećam skroz živom i sve o svemu mi je jasno i ima smisla.
Link to comment
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    9

  • расејан

    5

  • belch

    5

  • Utvara

    5

Da li se gradovi mogu uopšte porediti? Naravno da mogu, sve se da patkometrisati. Meni je tako lakše, da tražim analogiju u nečemo što sam video...Bio ja u Istanbulu, davno, ali kako kažu Maksim u Beč, Maksim iz Beča. Osećamo sam se kao u Beogradu x 10.Ja lično sam za taj miteleuropejski fazon svim srcem, ali Istanbul je Istanbul. :wub: Tako mi ovoga Boga, 10 puta veći i prljaviji Beograd, sa 10 puta više svega i svačega. Ogromno, nepregledno neuredno prostranstvo, dograđivano, doziđivano, staro, novo, ludo, sređeno.Kontekst nije nikako pozitivan naravno. Ipak je to jedan turski Beograd, iako se u tursku kulturu ne razbiram previše. Nema metroa, prevoz užasan, na ulicama nered i saobraćajna čudesa. Kasaba, pun čaršijskih idiota, često neuredno, prljavo, zapušteno, kriminala ima dosta...A nije to baš uvek do siromaštva i ekonomske bede, ima tu i tog negativnog mentaliteta™. Kad bacam floskule, ima neiskorišćenog potencijala™.Jerbo grad nije samo zbir kuća, nego i stanovništvo i država, i lični utisak posmatrača... Nije Istanbul, kao ni Beograd, za svakoga.Ko je očekivao Prag ili Beč, zaj*bo se. Dobio je nešto drugo. Ali ovo je topik o turističkom Beogradu: centar koji može da se umije cakum pakum, a par ulica od njega ne može...
Ala sam ja pogrešno pročitao tvoj prethodni post. Praštaj, ponizno molim. Lepo si reko za Istanbul, osim za prevoz, mnogo se to promenilo.
Link to comment
volim svitanje nakon neprospavane noći (nije bilo skoro, a kad je bilo najbolje je da se ne prospava negde po klubovima i koncertima) i graktanje ptica. tada se osećam skroz živom i sve o svemu mi je jasno i ima smisla.
šta je vama danas, ljudi? wub.gif da, gačci u zoru, gacaš ka jutarnjem autobusu dok drugi idu na posao. Edited by vasudeva418
Link to comment

ko ce prvi da pomene pesmu riblje corbe koja pocinje sa "svanulo je iznad crkve svetog marka...." :bljuv:

ko ce odluci da umesto te fensi naseobine poseti borcu, moj slogan glasiJebemo Radoznale!
dobro shermane, mi smo gospoda i ne izrazavamo se bas tako kao vi borchanci ali poruka je ista:)
Ali pominjanje Beča kao metropole isuse.gif umirući i beživotni spomenik secesiji. Pa Beograd je bre jedno 50 puta vibrantniji i zanimljiviji od Beča.
nema potrebe za pljuvacinom po becu - grad ima isti kvalitet kao i beograd, prvi utisak jako vara, narocito ako se zakljuci da je umiruci i bezivotni spomenik secesiji. jedna setnja kroz ottakring menja sve.
Link to comment
zgibovi u parkicu, pivo na tezgi na pijacici uvece, video kasete iz hippoa, fudbal u 12oj, kad ti lopta ode u zbunje iza gola i upadne u psece govno... basket u os karadjordje, pa dodju domci i urade nesto cudno, tipa oce da ti otmu loptu a manji su od tebe... nisi ni svestan bogate turisticke ponude u sopstvenom kraju.
busted! sad znam da si zlonameran. domci ne otimaju u Karađorđu, predaleko su. imali su oni bliže škole za maltret
Link to comment

avgustovska jutra, ne mnogo rano, oko 9, radni dan a vecina ljudi na odmoru van grada...potez od radio beograda ka trgu, poluprazno, okupano suncem :wub: volim i palmoticevu kad zamirisu lipe.

Link to comment

+1 za vasin doživljaj beča, odvratno hladna monumentalnost arhitekture austrougarske carevine plus miteljuropgastoska atmosfera. aj da ne bude sve minus, volim melange. p.s. gazo, od vračarskih atrakcija sam overio pseća gomna, sir na kaleniću, no me ta mica ganferka zanima.e da, za beč, jebo ja njihov dunav, nije ni prineti ovom našem novosackom.

Edited by Gonzo
Link to comment
El si ti kadgod svrnuo do Istanbula, kad ovako pišeš?
A nije ni do Atine, očigledno...
Ali pominjanje Beča kao metropole isuse.gif umirući i beživotni spomenik secesiji. Pa Beograd je bre jedno 50 puta vibrantniji i zanimljiviji od Beča.
Dobro sad, ne preterujmo...ipak mi idemo tamo na neke koncerte, a ne dolaze oni ovde.
Ajde pokušaj da uporediš Beograd sa gradovima koje si ti lično video, biće malo pametnija priča. Istanbul "Beograd na Bosforu", šta sve neću čuti. To mi je isto jako kao ona priča da je Beograd "jako nalik Njujorku, ima isti duh".
E da, to sam 100 puta čuo. Nikad nisam bio u "Njuci", al predosećam da ću utvrditi da je to ogromna glupost.
+1
Platani, bašte, prašina, miris roštilja, fudbal&košarka, srpski jezik, muzika, burek, često sam se u Stambolu osjećao kao u Beogradu, ali to je bilo u vrijeme kad u ovom drugom dugo nisam bio. Sličnosti su površne, ali kad odeš iz Mitelojrope vide se dobro. Inače se naravno radi o 2 stara, vrlo različita grada.
Osim što je jedan skroz nov, mislim arhitektonski.
Edited by M16
Link to comment

Inspirisano assück ovim prilogom :) Beograd za sportisteForsiranje Bulevara uzbrdo, peške, nekog septembra, iza ponoći i miris polivenog asfalta i opalog lišća. Podeljena cigareta i koja reč sa majstorima na cisterni i djubretarcu. Krug biciklom oko prazne Ade u rano julsko jutro i onda mirno izležavanje pored vode . Iza ledja zamirišu lipe. Trčanje u paru dunavskim kejom od Juge do Ušća i nazadSneg koji uguši svaki zvuk u jedno spuštanje skijama niz Subotičku ulicu od Bulevara do V. Ilića. Nepoznati komišija sa kerom u toj tišini koji mahne i pita samo, bez čudjenja, uživa se, jel da. :) Beograd za ješne :P Kuvani djevrek u pekari blizu Djerma,Biranje lubenica po ponoći na Kaleniću, 'saće majstor da pokaže srce , ako nije slatko, baciću je. Beograd za zaljubljene il samo napaljene delioce zajedničkih studentskih soba- kola zavučena u šipražje Košutnjaka ili Topčidera :blush: Čamacem do Ade Medjice i budjenje u sojenici, leti, čak i sa komarcima ^_^ Beograd iz davne mladosti :( - neke večeri u KSTu, neki maskenbali u istom i povrak nakaradjenih i obeznanjenih veselih učesnika. Mnogi kocerti u SKCu Prašćajte romantičnoj :blush: , ja nisam prestala da volim Bg čak i kad on nije voleo mene

Link to comment
Meni je najboljiji onaj pogled sa Kalemegdana niz Savu. Il bolje rečeno, uz Savu. eto.
Taj, i onaj sa Gazele niz Savu, odatle deluje ko da ima 5 miliona stanovnika minimum. U stvari, tu(ovo što si pomenuo) dolazi do izražaja to što Beograd možda nije veliki evropski grad, ali je veliko evropsko mesto(u smislu-pozicija)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...