Jump to content
IGNORED

BG za provincijalce


fragand

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    9

  • расејан

    5

  • belch

    5

  • Utvara

    5

A kosavu slavim. Da je nema pogusili bi se odavno.
Košava u Beogradu je blagi lahor u odnosu na onu koja duva u Vršcu. Otvara zatvorene prozore i kapije, ne dozvoljava ti da zatvoriš vrata od automobila, da zimi nosiš kapu na glavi (osim ako nećeš da je juriš svaka 2 minuta). Uživajte u umerenoj beogradskoj košavi.Kao rođeni Vračarac na privremenom radu u južnom Banatu, moram reći da Beograd istovremeno i obožavam i mrzim iz dna duše. Obožavam ga kada pijem piće u Šansi, kada šetam zemunskim Kejom, kada idem u bioskop, kada provodim sate u Platou i Vulkanu birajući knjige i CD-ove, kada sa ćaletom odem na ručak u "So i biber", kada sa Tedom odem na nebitne utakmice Jelen Super Lige i kada uplatim SBB-ov kablovski net i surfujemm kao čovek. Mrzim ga kada moram kolima da idem u centar grada, kada moram da uđem u GSB, kada me firma pošalje da overim nešto u beogradskom sudu, kada kapućino u kafiću plaćam 250 dinara, kada su mi u sred zime mlaki radijatori u stanu, kada moram da idem kod lekara u Dom zdravlja i kada vadim ličnu kartu, pasoš i vozačku dozvolu. Za Vršac važi upravo obrnuto.
Link to comment
samo kod gaze na vraćaru. ostatak zapaliti.
vodim radoznale po vracaru, poseta mici ciganki u molerovoj, spontani ugaz u autenticno govno od pedigriranog francuskog buldoga, degustacija kozijeg sira na kalenica gumnutaj rad
Link to comment

Mene je, kao klinca/provincijalca, fascinirala cinjenica da mogu da za citav dan setnje po gradu ne vidim dva puta isto lice:) to je za mene bila i ostala najveca prednost velikog grada nad varosicom/selom: raznolikost. Prosto te oslobadja, otvara, izaziva na milion nacina. Sto se konkretno Beograda tice, najvise volim da setam - ceo bulevar, tasmajdanski park ima divnu energiju (cak i kada nema puno ljudi), kalemegdan volim u prolece i jesen, oktobar je zapravo najlepsi mesec za setnju po gradu. Takodje - ljudi: kod ljudi iz manjih srpskih gradova nisam video takvu lakocu zivljenja/hendlovanja zivotnih radosti kao kod Beogradjana. Ne radi se tu o visku para (mada ima i toga) - ekipa se skupi za par minuta telefonskih poziva, nadje se (primer) necija tetka/baba koja jeftinije izdaje sobe na Kopaoniku i za sat vremena ljudi su vec u kolima i piche na vikend. Ono sto mi se ne dopada a cesto se moze naleteti na to - snobizam, kompleksi i neka potpuno lokalna trka za "svetom" koja je vise izraz grca i frustracije no nekakve iskrene zelje da se bude bolji. Pre mesec i jache video sam iznad SC bilbord : "Beogradizacija Beograda" sto mi se svidelo kao dobar advert copy, ali ispod tekst: "xx godina od rodjenja Dzona Lenona"... "pa jebemmu", pomislih, "nisam znao da je Lenon rodjeni Beogradjanin".

Link to comment
vodim radoznale po vracaru, poseta mici ciganki u molerovoj, spontani ugaz u autenticno govno od pedigriranog francuskog buldoga, degustacija kozijeg sira na kalenica gumnutaj rad
lep aranzman nema stako ce odluci da umesto te fensi naseobine poseti borcu, moj slogan glasiJebemo Radoznale!
Link to comment

pu,majkumu evo danas dolazim u veliki grad a ne ide mi seeee...ne volim..mnogo je bre napeto,random prolaznici i ljudi okolo su smrknuti i besniproshli put kad sam bila provela 236719sat od vikenda u prevozuu Beogradu treba imati omiljena mesta i omiljene ljude i drzati se toga i nishta vishe.meni omiljeni deo banovo brdo :wub: lepo je,sa onim ulichicama i kucicama sa super dvorishtima i blizu je Ada,samo nizulicuiako je ta kuca tamo odavno prazna odande mi najlepshe uspomene

Edited by ivy
Link to comment

Jbg kad nema bolje i ovo je dobro. Beograd nije Pariz, Beč, Prag... nije ni Berlin, ni Atina.Reper su nam Istanbul :wub:(tzv. Beograd na Bosforu), Sofija, Bukurešt.Ima šta da se pogleda, da se popije, pojede, pročita, za turistu nije da nema sadržaja.Građani već muče druge muke...

Ono sto mi se ne dopada a cesto se moze naleteti na to - snobizam, kompleksi i neka potpuno lokalna trka za "svetom" koja je vise izraz grca i frustracije no nekakve iskrene zelje da se bude bolji. Pre mesec i jache video sam iznad SC bilbord : "Beogradizacija Beograda" sto mi se svidelo kao dobar advert copy, ali ispod tekst: "xx godina od rodjenja Dzona Lenona"... "pa jebemmu", pomislih, "nisam znao da je Lenon rodjeni Beogradjanin".
Nije bitna iskrena želja, bitni su "iskreni", tj. opipljivi rezultati, pa makar bili iz najsebičnijih, palanačkih pobuda. Treba da se trkamo sa svetom, ovde sve večito kasni 10 godina. To je 90ih i ranih 2000ih bilo jako vidljivo. Muzika, moda, tehnika, sve je kasnilo 10 godina. Ono što je bilo popularno napolju među rajom ovde je dolazilo na red kroz 2 godine. Tek sada hvatamo priključak.
Link to comment
Jbg kad nema bolje i ovo je dobro. Beograd nije Pariz, Beč, Prag... nije ni Berlin, ni Atina.Reper su nam Istanbul :wub:(tzv. Beograd na Bosforu), Sofija, Bukurešt.
El si ti kadgod svrnuo do Istanbula, kad ovako pišeš? Ali pominjanje Beča kao metropole isuse.gif umirući i beživotni spomenik secesiji. Pa Beograd je bre jedno 50 puta vibrantniji i zanimljiviji od Beča. Ajde pokušaj da uporediš Beograd sa gradovima koje si ti lično video, biće malo pametnija priča. Istanbul "Beograd na Bosforu", šta sve neću čuti. To mi je isto jako kao ona priča da je Beograd "jako nalik Njujorku, ima isti duh". Edited by vasudeva418
Link to comment
Jbg kad nema bolje i ovo je dobro. Beograd nije Pariz, Beč, Prag... nije ni Berlin, ni Atina.Reper su nam Istanbul :wub:(tzv. Beograd na Bosforu), Sofija, Bukurešt.
Имаш једно овако велико позитивно бројање за овај првенац.Пази, гледај, ми вечито гледамо да се угледамо, да и код себе направимо нешто што има напољу, као оно Румуни што су направили копију париске тријумфалне капије, па прогласимо Нови Сад за српску Атину, Шабац за Нешвил, у Нишу правимо Нишвил... ово сад је први и досад једини пут да смо нешто напољу именовали по нечем свом. Увек радимо обратно.Извоз!
Link to comment
Имаш једно овако велико позитивно бројање за овај првенац.Пази, гледај, ми вечито гледамо да се угледамо, да и код себе направимо нешто што има напољу, као оно Румуни што су направили копију париске тријумфалне капије, па прогласимо Нови Сад за српску Атину, Шабац за Нешвил, у Нишу правимо Нишвил... ово сад је први и досад једини пут да смо нешто напољу именовали по нечем свом. Увек радимо обратно.Извоз!
Nisi uopšte razumeo Utvarin post. On kaže da bi Beograd trebalo da se ugleda na vibrantni i kosmopolitski Beč, a ne na orijentalnu kasabu po imenu Istanbul.
Link to comment
позитивно бројање
+1Platani, bašte, prašina, miris roštilja, fudbal&košarka, srpski jezik, muzika, burek, često sam se u Stambolu osjećao kao u Beogradu, ali to je bilo u vrijeme kad u ovom drugom dugo nisam bio. Sličnosti su površne, ali kad odeš iz Mitelojrope vide se dobro. Inače se naravno radi o 2 stara, vrlo različita grada.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...