Jump to content
IGNORED

BG za provincijalce


fragand

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    9

  • расејан

    5

  • belch

    5

  • Utvara

    5

pa daja evo tripujem da si opet počeo da pizdiš gde potrebe nema. tj, ja sam shvatio da Utvara poredi Beograd sa Stanbolom u pozitivnom kontekstu.ali to sam samo ja.da ne komentarišem one idiotske postove sa prve strane, Beograd mi je totalni lav/hejt rilejšnšip. hejt je naravno 99% zbog ljudi.

Link to comment
Nisi uopšte razumeo Utvarin post. On kaže da bi Beograd trebalo da se ugleda na vibrantni i kosmopolitski Beč, a ne na orijentalnu kasabu po imenu Istanbul.
Ма није ми битно зашто је то написао, важно је да је написао. Нек бар једном скупимо петљу да нешто вани назовемо по нечем свом, макар и из погрешних разлога.
Link to comment
Ма није ми битно зашто је то написао, важно је да је написао. Нек бар једном скупимо петљу да нешто вани назовемо по нечем свом, макар и из погрешних разлога.
Na!belgrade.jpg
Link to comment

sunčana jutra, oko 9h, koje god da je doba godine. kad piješ vreo čaj ili tursku kafu i zveraš kroz prozor dok pada sneg a ne moraš nigde da ideš. hleb i slane kifle kod Simo Martinija, burek nekada davno kod Mite/Pere. pljeska u Takovskoj kod matorog. kafa ili pivo na kaldrmi, "Kornjača" ili "Skica". kafić na Stepenicama dok nije zastaklio terasu. obžderavačka hodočašća po kafančinama i restoranima. zimske čarolije u "Brankovini" ili "Šabačkom Slatincu". pogled na Voždovac i Dedinje leti sa krova, sve to uz pivo ili špricer. poslastičarnica u Makedonskoj. parkić ispod Pijačice u kraju. dubok sneg noću u Jove Ilića. teška pustoš nedeljom, leti, a da se ne radi (nisam skoro doživeo :( ).

Link to comment

ma ni meni, ali atmosfera je za desetku. i pride znam sneg noću u Jove Ilića wub.gifeej, nema više staaarog Beograda.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Nisi uopšte razumeo Utvarin post. On kaže da bi Beograd trebalo da se ugleda na vibrantni i kosmopolitski Beč, a ne na orijentalnu kasabu po imenu Istanbul.
Da li se gradovi mogu uopšte porediti? Naravno da mogu, sve se da patkometrisati. Meni je tako lakše, da tražim analogiju u nečemo što sam video...Bio ja u Istanbulu, davno, ali kako kažu Maksim u Beč, Maksim iz Beča. Osećamo sam se kao u Beogradu x 10.Ja lično sam za taj miteleuropejski fazon svim srcem, ali Istanbul je Istanbul. :wub: Tako mi ovoga Boga, 10 puta veći i prljaviji Beograd, sa 10 puta više svega i svačega. Ogromno, nepregledno neuredno prostranstvo, dograđivano, doziđivano, staro, novo, ludo, sređeno.Kontekst nije nikako pozitivan naravno. Ipak je to jedan turski Beograd, iako se u tursku kulturu ne razbiram previše. Nema metroa, prevoz užasan, na ulicama nered i saobraćajna čudesa. Kasaba, pun čaršijskih idiota, često neuredno, prljavo, zapušteno, kriminala ima dosta...A nije to baš uvek do siromaštva i ekonomske bede, ima tu i tog negativnog mentaliteta. Kad bacam floskule, ima neiskorišćenog potencijala.Jerbo grad nije samo zbir kuća, nego i stanovništvo i država, i lični utisak posmatrača... Nije Istanbul, kao ni Beograd, za svakoga.Ko je očekivao Prag ili Beč, zaj*bo se. Dobio je nešto drugo. Ali ovo je topik o turističkom Beogradu: centar koji može da se umije cakum pakum, a par ulica od njega ne može...
Link to comment
sunčana jutra, oko 9h, koje god da je doba godine. kad piješ vreo čaj ili tursku kafu i zveraš kroz prozor dok pada sneg a ne moraš nigde da ideš. hleb i slane kifle kod Simo Martinija, burek nekada davno kod Mite/Pere. pljeska u Takovskoj kod matorog. kafa ili pivo na kaldrmi, "Kornjača" ili "Skica". kafić na Stepenicama dok nije zastaklio terasu. obžderavačka hodočašća po kafančinama i restoranima. zimske čarolije u "Brankovini" ili "Šabačkom Slatincu". pogled na Voždovac i Dedinje leti sa krova, sve to uz pivo ili špricer. poslastičarnica u Makedonskoj. parkić ispod Pijačice u kraju. dubok sneg noću u Jove Ilića. teška pustoš nedeljom, leti, a da se ne radi (nisam skoro doživeo :( ).
zgibovi u parkicu, pivo na tezgi na pijacici uvece, video kasete iz hippoa, fudbal u 12oj, kad ti lopta ode u zbunje iza gola i upadne u psece govno... basket u os karadjordje, pa dodju domci i urade nesto cudno, tipa oce da ti otmu loptu a manji su od tebe... nisi ni svestan bogate turisticke ponude u sopstvenom kraju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...